Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Butelce mówię NIE

Data utworzenia : 2014-03-26 22:48 | Ostatni komentarz 2014-04-02 20:18

Lusi636

5711 Odsłony
15 Komentarze

Witam Mam taki o to problem: Córka obecnie 2 mce nie chce pić mleka z butelki.Wcześniej nie było z tym żadnego problemu... Już na drugą dobę w szpitalu dostała glukozę i piła z butli. W domu potem również piła, gdy zostawała z babcią (musiałam załatwić formalności) i gdy miałam większą ilość gości (żeby nie krępować siebie i innych). Ostatni raz piła 26.02. Dodam, że piła mleko moje z piersi w butelce LOVI. Dziś niczym nie mogę jej do butelki przekonać ... 1. Zmieniłam butelkę (nie będę podawać firmy) myśląc, że cały problem może w smoczku jest ... i NIC 2, Przed podaniem moczyłam smoczek w mleczku, aby zmylić czujność córci ... i NIC 3. Po spacerze 3 godzinnym córka była naprawdę głodna, miałam nadzieję, że może teraz się uda ... i NIC Dodam, że przy włożeniu smoczka do buzi, ona nawet nie zamyka jej. Językiem już wyczuwa, że to nie jest pierś i nawet jak kapie mleko do buzi to albo się nim krztusi (delikatnie), albo zaraz je wypluwa ... i jest płacz ... Teściowa mi mówiła, że miała ten sam problem z synem (moim narzeczonym) i w końcu jakoś sam się do butli przekonał . Planuję karmić jak najdłużej, ale przeraża mnie myśl co będzie dalej... Mam zapalenie piersi, miałam temp. i musiałam nakarmić córę, choć nie powinnam ... Poza tym jestem uziemiona, bo muszę być pod ręką, gdy córa będzie jeść, a mam też sprawy do załatwienia w najbliższym czasie ... Proszę o pomoc !

2014-04-02 20:18

Witam. Jeżeli córeczka dobrze ssie pierś i nie chce ssać przez smoczek jest to normalny i zdrowy odruch. Niestety, dzieci karmione piersią nie chcą ssać pokarmu przez gumowy smoczek bo to nie jest mama. Planuje Pani karmić piersią jak najdłużej, więc w jakim celu chce Pani zmusić dziecko do picia przez smoczek. Spokojnie, na razie mała jest jeszcze malutka, proszę karmić piersią. Między karmieniami załatwiać najpilniejsze sprawy. Jak będzie miała 5 m-cy, wprowadzi Pani kaszkę, np Sinlac. Jeżeli córeczka nie będzie chciała pić przez smoczek, babcia albo mąż mogą podać kaszkę łyżeczką. Do tego dochodzą słoiczki i dacie radę. Proszę cieszyć się macierzyństwem bo te stracone chwile bez malutkiej już nie wrócą. Pozdrawiam

2014-04-02 09:26

Podobno aby dziecko akceptowało i butelkę i piersi powinno się mu ją systematycznie podawać np. w nocy na śpiąco niech dziecko je jeden raz z butelki. Nie wiem jak to się układa w praktyce ale może to jest rozwiązanie aby dziecko jadło i z butelki i z piersi tylko trzeba to zacząć stosować od urodzenia. W skrajnych wypadkach niektórzy też wyciskają mleko ze smoczka na język dziecka lub podają strzykawką. Dzieci też ładnie spijają z łyżeczki ale to pewnie już jak są troszkę większe. Teraz są też smoczki trójprzepływowe. jeden smoczek a trzy różne przepływy od mini, wolny i średni zależy jak podasz smoczek dziecku. Fajna sprawa warto wypróbować zwłaszcza jak zagęszcza się swój pokarm zagęszczaczem aby dziecko nie ulewało.

2014-04-01 20:39

Kiedyś był podobny temat może on Ci pomoże http://lovi.pl/pl/forum/3/462/1

2014-04-01 20:34

Może dzieci tak mają, że w pewnym okresie nie chcą butelki? Moja czasem piła moje mleko z butelki kiedy miała około miesiąc, ale kiedy miała 3 miesiące nic, a nic nie mogło jej przekonać do butelki, nawet jeśli mleko było świeże, odciągniete parę godzin wcześniej. Poza tym też była i jest okropnym głodomorem. Raz wybrałam się na zakupy i zostawiłam ją ze swoim tatą, ale po 2 godzinach musiałam wracać, bo mleczka z butelki nie tchnęła i zaczęła wielką awanturę.

2014-04-01 19:44

Lusi to szczęście jak dziecko bezproblemowo ssie pierś , troszkę gorzej może być jak musisz gdzieś wyjść i zostawić diete może będzie Wam łatwiej:) Życzę powodzenia i karm malutką cycusiem jak najdłużej. U nas do tej pory butelka się sprawdzała ale odkąd mamy niekapek Jas się przestawił zupełnie na niego i butelka to wróg.

2014-03-29 21:49

Jest głodomorkiem. Na spacerku wytrzymuje 3 godz potem już jest głodna. W domu je średnio co 1,5 - 2 h. Naprawdę nie chciałabym by się okazało, że mała płacze, a ja jestem daleko od domu ...

2014-03-29 20:23

Lusi czyżby mała była aż takim głodomorkiem? :) jeśli dobrze sobie poje nie wytrzyma 3-4 godzin bez cycusia?

2014-03-29 19:53

kusia tak teraz wiem, że dobrze zrobiłam dając cały czas cycka pomimo temperatury w czasie gdy miałam zapalenie piersi :) myślałam że nie powinnam ... ja naprawdę nie chce rezygnować z piersi, mówiłam tylko o wyjątkowych akcjach kiedy muszę zostawić córę pod opieką babci ... i mówiąc o formalnościach nie mówiłam tylko o typowych formalnościach /nie jestem pracoholikiem ani nic z tego typu / ... chodziło nawet o głupią wizytę ginekologiczną , gdzie nieraz czekam na wejście 3 h + dojazd godzinę i nie chciałabym wtedy Oliwki męczyć i zabierać ze sobą tylko ściągnąć mleko i niech sobie spaceruje z babcią, a potem dostanie jednorazowo mleko z butli :) Ja wcale przez ten temat nie preferuję butli, cieszę się że mój Aniołek chce pierś :)