Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (526 Wątki)

Jak często karmić dziecko z refluksem?

Data utworzenia : 2014-01-30 16:14 | Ostatni komentarz 2015-05-19 16:15

Miikii16

7546 Odsłony
8 Komentarze

Witam. Czy mogłabym prosić Panią Ekspert o rade jak często mam karmić mojego maluszka? Syn (3 miesiące) pije mleko AR oraz dostaje leki anty-refluksowe. Generalnie syn wypija ok. 130-150ml co 2,5-3godz, ale jest po tym strasznie poirytowany i nadal ma odruch wymiotny, czyli nadal mu się cofa mleczko. Pomyślałam, że może byłoby mu lepiej gdybym karmiła go np co 2godz? 100ml? bo niestety na chwile obecną jest bardzo marudny i płaczliwy i czasem się zastanawiam czy to nie jest wina tego, że się najada do pełna i kwasy podrażniają mu przełyk:(

2015-05-19 16:15

refluks u tak malego dziecka jest tak okropny, ciągłe ulewania, wymioty.... ehhh Mi lekarz kazał dawać 10 min po posiłku gastrotuss baby. Bardzo na m to pomogło,

2015-04-19 22:28

Cięzko jest karmić częściej w mniejszej ilosci, wiem po mojej córce też miałam ten problem i niestety ale jak już zaczęła jeść cycka nie dało się jej go odebrać a jak już sie zabrało to był 30 minutowy płacz, wiec zaraz po jedzeniu miała wymioty, bo za dużo i za szybko jadła. Ale w trakcie karmienia można robić przerwy tzn zabierać cycka czy butelkę i za chwilke dawać, robiłam tak z synkiem bo był ten sam problem i pomagało.

2015-04-15 12:00

moj synek mial to samo i lekarz przepisal mu bebilon pepti i mu pomoglo bo juz nie wymiotuje jedzac mleko a zaczelo sie nam to wszystko na moim odciagnietym mleku i dokarmianiu nan pro

2015-03-16 15:49

Dzięki Lilka za odpowiedź - smoczek zmieniałam - jest znacznie lepiej: )

2015-03-15 18:15

Samantka ja bym zmieniła, moja córka nie miała problemu z refluksem, ale dostawała zagęszczacz do mleka z powodu niskiej masy urodzeniowej i w szpitalu były takie jednorazowe smoczki z trzema stopniami ssania i z nich naprawdę mocno leciało mleko. Pomimo tego, że córka była jeszcze malutka, ułatwiało jej to w dużej mierze szybkie jedzenie i nie zasypianie przy nim.

2015-03-15 17:20

Podbijam wątek, bo szukam mam, które karmia mleczkiem AR - jak długo podaje się takie mleko? Mój maluszek ma miesiąc ale tak jak zauważyła Pani Ekspert - mleko szybko gestnieje i jest problem ze ssaniem z smoczka "mini - 0m+", myślicie, że mogłabym bez problemu zmienić smoczek na 3m+ i pilo by się synkowi łatwiej? Gdy mleko gestnieje ten zasypia przy butli, bo leci juz bardzo słabo.: /

2014-02-02 21:25

Więcej informacji dla Ciebie w artykule http://parenting.pl/portal/refluks-zoladkowo-przelykowy

2014-02-01 18:06

Witam. Oczywiście może Pani spróbować karmić częściej, mniejszą ilością ale nie wiem czy synek to zaakceptuje. Warto spróbować aby się przekonać, czy to zmniejszy dolegliwości. Po nakarmieniu dobrze jest położyć dziecko na lewym boku lub na brzuszku z uniesioną górną połową ciała. Oczywiście po nakarmieniu staramy się potrzymać dziecko w pozycji półpionowej. Mieszankę AR należy stosować pamiętając, że długie karmienie powoduje, że mieszanka będzie gęstniała w butelce i dziecko może mieć problem ze ssaniem. Zdarzają się też trudności w regularnym oddawaniu stolca. Na chwilę obecną zaleca się podawanie inhibitorów pompy protonowej (polprazol, omeprazol, pantoprazol) a nie inhibitorów H2 receptorów (cisapirid). Ważniejsze jest zmniejszenie kwaśności niż sekrecji. Oczywiście należy przeprowadzić diagnostykę USG, która pozwoli wykluczyć inne przyczyny choroby. Pocieszające jest, że refluks żołądkowo-przełykowy (GER) najczęściej jest przemijający. Ważny jest stały przyrost masy ciała. W opinii powołuję się na artykuł z czasopisma Medycyna Wieku Rozwojowego, 2008,XII,4,cz.I; 912-923 "Leczenie refluksu żołądkowo-przełykowego u dzieci i noworodków urodzonych przedwcześnie" Pozdrawiam