Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Ratunku - moje Dziecko brzydko je!

Data utworzenia : 2014-01-22 19:55 | Ostatni komentarz 2014-01-28 15:46

Magdalena-1986

9668 Odsłony
13 Komentarze

Karmienie butelką to u nas istny koszmar. Julka się rozgląda, nie dojada do końca, zaczyna bawić się butelką. Próbowałam już chyba wszystkiego - wyciszałam ją, eliminowałam wszystkie bodźce, próbowałam różnych pozycji karmienia (jedynie kiedy Mala leży jako tako zje), zmieniałam mleko, butelki, smoczki, wprowadziłam stałe pory karmienia, cudawianki. Jula ma 7 m-cy i może 3-4 razy zdarzyło się, że zjadła całe 180 ml mleka.... Średnio, Jej szczyt możliwości to 120 ml na raz, w porywach do 150ml. Co za tym idzie, mogę zapomnieć o przesypianiu nocy - moje Dziecko budzi się około 2-3 razy w nocy na mleczko... Mamusie, może coś poradzicie?

2014-01-22 21:54

Dziękuję za wszystkie wskazówki :) Mleko zmieniłam 4 razy, teraz na noc daję Bebiko na dobry sen, a w dzień normalne Bebiko. Dawałam kaszkę ryżową i dwa dni Jula wypijała, a na trzeci zaczęła pluć i tak trzy dni pod rząd. Ale spróbuję jeszcze dodać kaszki do mleka które pije na noc ;) To faktycznie może być kwestia ząbków, bo w dzień jeździ sobie butelką z herbatką po dziąsełkach, a w nocy popłakuje jak się budzi częściej. Stale wkłada paluszki do buzi i je gryzie, no i bardzo się ślini, bardziej niż dotychczas.

2014-01-22 20:37

Mnie również wydaje się, że to taki okres przejściowy. Dziecko zaczyna poznawać świat a co za tym idzie ciężej mu się na wszystkim skupić - doświadczając nowych bodźców nawet jedzenie staje się nudne..; ) Karm rzadziej albo częściej i wtedy dawaj małej wypić tyle ile potrzebuje. W nocy próbuj z wodą i herbatką zamiast mleka a przed snem mleko 2R albo te które podajesz z kleikiem. Może Cię trochę pocieszę - mój synek ma 5 i pół miesiąca i u Nas jest tak samo; ) Je na raty, czasem uda się całość ale to muszę się nieźle nagimnastykować; ) Mały również je na leżąco, bo inaczej się nie da.. I ja również nie śpię za dużo w nocy ale pocieszam się faktem, że za jakiś czas wszytko się unormuje; )

2014-01-22 20:28

Magdalena-1986: A może też Twojej córeczce dają znać o sobie ząbki?

2014-01-22 20:20

Nie martw się może jej to minie. Mój synek ostatnio rankami na śniadanie też w ogóle nie chciał wypić mleka. Zdarzyło się że nakarmiłam go o 3 w nocy a następnego dnia zjadł dopiero o 10.10, a gdy próbowałam mu dawac mleko to bawił się smoczkiem, wypluwał i płakał. Następnego dnia było podobnie. W tym tygodniu dla odmiany mały jak zawsze przed snem zje 180 ml lub 210 ml mleka i śpi jakiś czas, zanim się położę spać ok 23-24 daje mu mleko od siebie, a potem po 2-3h wstaję do niego co pół godz., co godz. itp. Czasem dam mu smoczka, czasem mleka z piersi, a budzi się z lekkim płaczem. I nigdy tak nie robił, od samego początku wstawałam tylko 2 razy do niego a teraz mam rozwaloną noc. I tylko tłumaczę to sobie tym, że może to przez ząbki,które idą i nie mogą jakoś się pokazać. Też ma 7 miesięcy. Z piciem soków, wody itp w ciągu dnia jest podobnie - bawi się smoczkiem, butelką itd. Niby chce a jak mu daję to nie pije.

2014-01-22 20:03

Magdalena-1986: Może to chwilowy okres, kiedy córeczka budzi się na nocne karmienie. Z czasem zacznie przesypiać całe noce. Skoro piszesz, że zjada 120-150 ml, to jeszcze nie jest źle, gdyby jadła mniej, byłoby to niepokojące. A może zwyczajnie nie smakuje jej mleko, które jej podajesz?