Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Ratunku - moje Dziecko brzydko je!

Data utworzenia : 2014-01-22 19:55 | Ostatni komentarz 2014-01-28 15:46

Magdalena-1986

9671 Odsłony
13 Komentarze

Karmienie butelką to u nas istny koszmar. Julka się rozgląda, nie dojada do końca, zaczyna bawić się butelką. Próbowałam już chyba wszystkiego - wyciszałam ją, eliminowałam wszystkie bodźce, próbowałam różnych pozycji karmienia (jedynie kiedy Mala leży jako tako zje), zmieniałam mleko, butelki, smoczki, wprowadziłam stałe pory karmienia, cudawianki. Jula ma 7 m-cy i może 3-4 razy zdarzyło się, że zjadła całe 180 ml mleka.... Średnio, Jej szczyt możliwości to 120 ml na raz, w porywach do 150ml. Co za tym idzie, mogę zapomnieć o przesypianiu nocy - moje Dziecko budzi się około 2-3 razy w nocy na mleczko... Mamusie, może coś poradzicie?

2014-01-28 14:58

Moje dziecko nawet przez sen wypijało tylko 100ml, potem nie chciało wziąć butelki do buzi.

2014-01-28 13:41

A probowalas podać mleko przez sen? Ile wtedy wypija?

2014-01-28 12:05

Mój synek gdy miał 7 miesięcy wypijał maksymalnie po 100 ml mleka, czasami myślałam że wypije więcej, dorobiłam jeszcze 50 ml, które potem musiałam wylać.

2014-01-28 08:22

Ja tez byłabym skłonna stwierdzić że to chęć poznawania świata. Dziecko często w tym wieku rozgląda się, dlatego moze wybierz jakieś spokojne miejsce, gdzie nie ma zbyt dużo rzeczy, które rozpraszają uwagę dziecka. Ja np, karmiłam w kąciku, gdzie córka nie miała zbyt dużo atrakcji, które ja rozpraszały. Daj znać jak sobie radzicie ?

2014-01-27 17:28

Magdalena a może taki jej urok? Wczoraj byłam u znajomych i ich syn (6,5 mc) jednorazowo jest w stanie wypić 150 ml mleka i uznaje tylko butelki Avent. Z żadnej innej butli nie zje. Ponadto nie chce jeść na noc kaszek, więc też budzi się w nocy dwa razy na karmienie.

2014-01-23 15:36

U nas też tak było:) Jeśli Twoje dziecko interesuje muzyka, spróbuj to co ja....: włącz komputer, wejdź na YOUTUBE i włącz piosenkę, którą lubi, takim sposobem mój synek je całe mleczko:)

2014-01-23 13:11

Wszystko zalezy od tego jak czesto mała je i jakie pokarmy czy same mleko czy są też inne stałe. Njalepiej by było, gdybyś przez kilka dni zapisywała sobie dokładnie co i ile mała w danym dniu jadła, moze się okazać ze wcale tak mało nie je;) moze podjada miedzy czasie coś innego miedzy posiłkami, czasami wystarczą zwykłe chrupki, które też w pewnym stopniu potrafią czesciowo zapełnić brzuszek. Czasami rodzice mówią że ich dzieci mało jedzą a po spisaniu wszystkiego co zjadło dziecko w ciagu dnia okazuje się ze wcale tego nie jest tak mało;)

2014-01-22 22:38

Magdalena-1986 może Julka ma czasem po prostu dość mleka może jak zaczęłaś rozszerzać jej dietę to bardziej jej smakują zupki;) po za tym dziecku któremu wychodzą ząbki przezwanie dokucza brak apatytu nie martw się że pije tyle mleczka gorzej było by żeby nic nie jadła