Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Zmiana mleka z początkowego na następne

Data utworzenia : 2013-12-12 22:33 | Ostatni komentarz 2016-02-23 23:32

konto usunięte

11550 Odsłony
39 Komentarze

Zasadnicze pytanie brzmi - jak? Moja córka za tydzień kończy pół roku, jest karmiona mieszanie, rano dwa razy piersią, potem obiadek ze słoiczka i dwa razy MM. A ja tak się zaczęłam zastanawiać w jaki sposób zamienić mleko początkowe na następne, przy jednoczesnym zejściu do karmienia piersią raz dziennie. Zdarzają sie takie dni, że mała na śniadanie opróżnia obie piersi. W każdym razie, w jaki sposób zmienić to mleko, żeby mała nie miała szoku.

2016-02-23 23:32

Najlepiej wprowadzać stopniowo, podawać mleko następne najpierw raz dziennie zamiast początkowego, potem zwiększać ilość butli z nowym mleczkiem. Wszystko trzeba dostosować do dziecka, obserwować czy toleruje nowości i wtedy decydować o tempie zmiany. Dobrze, że córcia je już inne posiłki - jest szansa że zmiana przejdzie "bezboleśnie" :)

2016-02-23 21:20

To zalezy od dziecka... Niektóre mamy normalnie o razy przechodzą z 1 na 2 i dzieciom nic nie jest ;-)

2016-02-22 11:46

My też niedługo zaczniemy przechodzić na 2. Wiem, że nie można tak oda razu przejść na mleko następne rezygnując całkowicie z początkowego. Należy stopniowo codziennie zwiększać ilość mleka następnego przy tym zmniejszając mleko początkowe.

2014-02-27 21:10

No zgadza sie, np.mleko nutramigen 2 jest podawane tez po 1 roku zycia, bodajze do 2 roku zycia, ale jak dlugo to nie wiem, wiem,ze synek kolezanki ma w marcu 2 latka a pije nutramigen 2 ;) wiec nie sadze,zeby to mleko naprawde zle bylo...

2014-02-27 13:29

tak naprawde jak nieco dłużej się poda takie mleko to się też nic nie stanie, ja pamietam jak dowiadywałam sie o mleko dla małej powyżej roku zycia i wówczas usłyszałam zę jeśli dziecko będzie reagowało bólem brzuszka (chodzi o dodatek do mleka waniliny) to może być karmione nawet tą 2 do końca 2 lat

2014-02-27 12:06

ja tezprzy córce zgłupiałam piszą że po 6 miesiącu zmienić mleko, a na opakowaniu mleka że 7 miesiącu. Ale podpytałam siostrę bo starsza i już zaprawiona i mi podpowiedziała, że jak skończy 6 miesiąc mogę zmienić mieszankę. I zmieniłam po prostu z dnia na dzień nie mieszałam, bo bałam sie że dwa różne składy mają

2014-02-22 21:46

Nie głupiej jeszcze :) Zgłupiejesz za 1,5 miesiąca, ale z radości :)

2014-02-22 20:47

No ja zgłupiałam, bo tu 6 a tam 7 i sama nie wiedziałam czy dobrze zrobiłam - dzięki za uspokojenie..; )