Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

jak nauczyć pić z butelki

Data utworzenia : 2013-11-21 11:45 | Ostatni komentarz 2016-02-24 17:51

aleksandrova

7634 Odsłony
29 Komentarze

Witam ! Mam problem , mianowicie moja corka ma skonczone 4 mies i 8 dnii od pewnego czasu zupelnie nie chce ciągnać mleka z piersi a od urodzenia była karmiona własnie piersią, obecnie je tylko pokarm z łyżeczki , bo mała nie jest przekonana do butelki jednak zastanawiam sie jak moge to zmienić , jak nauczyc ją picia z butelki , soku czy tez mleka modyfikowanego. Z góry dziekuje za rady :)

2016-02-24 17:51

Jezeli Dzidzia sysa smoczka to warto kupić butelke tej samej serii wtedy powinno być trochę łatwiej.... Jeżeli nie idzie tak to trzeba poszperac i poszukac smoka najbardziej zbliżonego do kobiecej brodawki np właśnie Lovi czy Avent.... Najpierw oswoić ze smokiem a potem małymi kroczkami do przodu... Życzę cierpliwości i powodzenia

2016-01-28 21:17

Nie wszystkie dzieci pomimo prób, wielu kształtów smoczków chcą pić z butli. Czasami się zdarza tak, że nie i koniec. Wtedy trzeba zasięgnąć po niekapek. Ważne żeby dziecko piło mleko, nieważne z czego :)

2016-01-28 17:45

myślę że po kilku próbach udanych bądź nie dziecko samo zacznie reagować że musi zacząć ssać butelkę. musisz również spróbować z innym smoczkiem. u mojej córci sprawdził się smoczek płaski. z okrągłego wciąż wypychała z buzi . trochę cierpliwości i prób i dzidziuś będzie pił z butelki

2016-01-28 13:12

K.Nurzynska a próbowała partner podawać butelkę z mlekiem ? dziecko ma bardzo wyczulony węch i gdy jest mama w pobliżu to czuje słodki zapach mleka. A kojarzy tak mleko=mama=pierś , więc może gdyby tata , babcia czy ktoś inny spróbowali to będzie inny efekt. Wtedy dziecko zoabczy ,że z butelki też leci mamine mleczka. A wodę pije z butelki ?

2016-01-28 10:43

moze właśnie spróbuj z kauczukowym smoczkiem...niby drobna różnica ale kauczuk jest bardziej miekki :)

2016-01-27 22:02

Moja córka to hybryda, pije pierś i butlę z odciągniętym pokarmem. Chybiony jednak woli butlę bo strasznie się cieszy na jej widok :) Nie mam z nią żadnych problemów bo dla niej butla to butla. Jednak gdyby nie chciała jeść to pewnie kombinowałabym z butelkami.

2016-01-26 22:34

K.Nurzynska a spróbuj może takiego kształtu smoka. Też smoczek jest szeroki, ale w odróżnieniu to Tommee Tippee ma inny kształt końcówki( tam jest prosta, a w takim smoczku nie)

2016-01-26 12:59

Też mam problem z butelka ... Córka ma 7 miesięcy i nie umie z niej pić. Mialam butelke Tommee tippee która niby przypomina piers ale córka nie daje sie nabrać. Próbowałam najtansze butelki z Canpola wymienialam smoczki na lateksowe. Ostatnio kupiłam butelke treningową Lovi i powiedzmy że odrobine się napije bo jak gryzie smoczek to cos leci. Ale w ogóle nie ssie ... Nie wiem jak jeszcze ja przekonać. Nie chodzi mi o odstawianie jej w tym momencie od piersi ale w razie czego nie mam żadnej alternatywy. Łyżeczką je ale tylko zupki i owoce bo płyny niestety ciekna tylko po brodzie. Nie myślałam że bedzie z tym aż taki problem a chcialam uniknąć odzwyczajania (syn ma 2 i pól roku i nadal używa smoczka i butelki )...