Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Niemowlak nie chce pić mleka modyfikowanego, z piersi zrezygnowało

Data utworzenia : 2013-11-13 21:13 | Ostatni komentarz 2013-11-14 10:42

gwiazdka2233

6175 Odsłony
2 Komentarze

Witam, mam roczną córeczkę. Córeczka od początku była karmiona tylko piersią. W piątym miesiącu zaczęłam dopajać ją herbatkami i rozcieńczonymi soczkami. Z początku było ciężko, ale po moich długich staraniach w końcu załapała picie z butelki i teraz bardzo chętnie pije z butelki wodę, soki, kompoty, herbatki. I tu pojawia się problem - pije wszystko tylko nie mleko. Około 10 miesiąca dziecko samo zrezygnowało z karmienia piersią, mimo usilnych starań, zawzięła się i nie chce pić mleka z piersi. Po około miesiącu przystawiania, bez ssania, straciłam pokarm i karmienie piersią ustało. Wszystko byłoby dobrze gdyby córka piła mleko z butelki. Ale nie, ona bierze butlę, pije łyka i jak tylko poczuje mleko a nie soczek to wypluwa mleko i odrzuca butelkę. Córka ma podejrzenie skazy białkowej, gdy miała 6 miesięcy, po próbie podania kaszki na melku miała wysypkę i czerwone szorskie policzki, była też niespokojna, tak jakby bolał ją brzuszek. Czy to może byc powodem, że nie chce mleka z butelki, Czy ona podswiadomie wyczuwa że melko jest dla nie złe. Próbowałam z każdym rodzajem mleka: modyfikowanym , Pepti, Nutramigen, kozim, sojowym i nawet zwykłym krowim, córka nie chce żadnego. czy to nie zaszkodzi jej zdrowiu. Córka ma roczek i z produktów melcznych je tylko serki homogenizowane, jogurty, zółty ser, je też jajka i mięso. Martwię się, że będxzie jej brakować witamin. Tylko proszę nie pisać by ją zagłodzić, to wtedy napije się mleka, proszę mi wierzyć, próbowałam i córka potrafiła przez cały dzień nic nie zjesc, ale mleka nie tknie.

2013-11-14 10:42

Witam, dziękuję z całego serca za wiadomość. Podniosła mnie pani na duchu. Wszyscy wokół, jak słyszą że mała nie pije wogóle mleka, to dziwią się i niemalże mają do mnie pretensje, że jej do tego nie zmuszam siłą;) Ma Pani rację-córeczka je warzywa, owoce, mięsko, jajka, ryby bardzo lubi, jogurty. Kaszkę je zwykle na samej wodzie albo Nestle Sinlac od czasu do czasu. W takim razie pozostanie przy takiej diecie jak do tej pory, spróbuję tak jak Pani mówi z tym budyniem na mleku, kaszką na mleku. Serki homogenizowane ograniczę do minimum-rzeczywiście jak podam jej te jogurty za często to robią jej się niewielkie zmiany na skórze. Wydaje mi się, że wtedy też częściej jej się robią odparzenia. Nie wiem czy to przypadek, ale córeczka mimo bardzo częstej zmiany pieluch, wypróbowania kilu firm produkujących pampersy, smarowania Linomagiem, Sudocremem, Cutis help mimi, Alantanem, - cały czas robia sie jej odparzenia- bardziej w okolicy krocza, niz na pupie. Mecze sie z tym juz pol roku, raz juz sa calkowicie wyleczone, by nastepnego dnia pojawic sie od nowa. Ale to temat na inny wątek;)

2013-11-14 10:29

Witam serdecznie. Myślę, że poradzimy sobie z tym problemem. Roczne dziecko nie ma obowiązku pić mleka. Proszę nie próbować i nie zmuszać córeczki do picia mleka. Można spróbować dać kaszkę manną na mleku (modyfikowanym lub świeżym) lub Sinlac. Można te kaszki pomieszać z owocami świeżymi lub ze słoiczka. Ale, jeżeli nie będzie chciała jeść lub pić, proszę nie zmuszać. Można przygotować małej budyń na mleku (świeżym). Jeżeli chętnie zjada pozostałe produkty jak jogurt, jajka i mięso, proszę nie mieć obaw, że brakuje jej składników odżywczych. Twarożki homogenizowane nie są zalecane małym dzieciom, mają dużą ilość białka i mogą powodować zmiany na skórze dzieci wrażliwych. Proszę dawać ryby, mięso, warzywa i owoce i będzie Pani miała zdrową córeczkę. Pozdrawiam