Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Problem podczas karmienia butelką

Data utworzenia : 2013-10-24 21:13 | Ostatni komentarz 2013-10-25 15:58

Justyna-2013

8868 Odsłony
3 Komentarze

Mój 15-tygodniowy synek od jakiegoś tygodnia ma problem przy karmieniu butelką. Podczas karmienia mały strasznie się wierci, wypluwa smoczek, zaczyna płakać po czym znów chce jeść i tak w kółko. Kiedy zje biorę go do odbicia. Małemu bardzo ładnie się odbija, a później nastepuje ulanie mleka. Nieraz jest to nawet "chlustanie" mlekiem. Mleko jest niestrawione. Zdarza się Nam również też, że małemu ulewa się np 2 godz po jedzeniu i jest to już strawione mleko. Próbowałam już zmienić smoczka w butelce ale nie pomogło. Mały podczas picia tylko zachłysnął się mlekiem. Więc zostaliśmy przy starym smoczku( mały pije z butelki Lovi smoczek 0+). Nie wiem co mam z tym wszystkim zrobić bo to karmienie jest męczące zarówno dla małego jak i dla Nas rodziców. Dodam, że mały je mleko 6 x 150/120 ml.

2013-10-25 15:58

Witam. Objawy mogą być niepokojące. Najważniejsze pytanie, czy maluch prawidłowo przybiera na wadze. Jeżeli tak, może spróbować zmienić mleko na antyrefluksowe AR. Może to być przejściowa wiotkość wpustu, która ustępuje po 4 m-cach. Może być zwężenie odźwiernika, typowe u chłopców i zaczynające się najczęściej po 6-8 tyg po urodzeniu. Ewentualnie dobre USG może rozwiać niepokój. Do tego wysokie układanie pod kątem 30 stopni i obserwacja. Jeżeli objawy nie ustąpią, mimo zmiany mleka na AR, konieczna konsultacja lekarza. Dobrze byłoby sprawdzić mocz, badanie ogólne ewentualnie posiew. Proszę pamiętać, że mieszanka antyrefluksowa gęstnieje, jeżeli nie będzie podana bezpośrednio po przygotowaniu. Jeżeli będą dalsze pytanie, proszę przysłać, postaram się pomóc Pozdrawiam serdecznie.

2013-10-25 12:48

Justyśka z tego co piszesz probnlem z nadmiernym ulewaniem nie zależnie od pory dnia i pory podawania butelki moze mieć przyczynę w samym mleku, lub refluxem, polecam zgłosić się do pediatry i powiedzieć o zaistniałym problemie. Sami mieliśmy podobny problem i dość długo z tym walczyliśmy, okazało sie podejrzenie alergii zmienialiśmy mleko na Ha dla alergików dostępne w sklepach, jednak nie przyniosło to dużego efektu dlatego pani dr. zaleciła nam Bebilon pepti po tym mleku było już tylko lepiej. Pamietam ze również mleczko musieliśmy zagęszczać (preparat dostępny w aptece lub niewielka ilość kleiku ryżowego lub kukurydzianego), ale to wszystko odbywało się pod kontrolą lekarza. reflux u nas był potwierdzony badaniem USG jamy brzuszka, mała ulewała bardzo długo jednak nie wiem czemu pediatrów to nie dziwiło, było stwierdzenie może się przejada. Z tego co piszesz podobne objawy miała moja córcia (równiez była w tym wieku co twój maluszek), wraz z wprowadzeniem stałych pokarmów objaw ulewania sie zmniejszał aż zanikł całkowicie, podobnie jak u ciebie małej ulewało się np. po 2-3 godzinach w takim stopniu ze jak małą nosiłam do odbicia mop stał obok. Oczywiście nie jestem Lekarzem, wszelkie objawy mogą oznaczać cos zupełnie innego, dlatego polecam wizytę u pediatry.

2013-10-24 23:49

Myślę, że zmiana smoczka by pomogła, bo w tym może tkwić przyczyna - mleko za wolno leci. Mój 10 tygodniowy syn już od tygodnia pije z smoczka 3+, bo u Nas było tak jak i u Ciebie - wiercenie, marudzenie, wypluwanie smoczka i ogóle nerwy, które i mi się udzielały.. Na początku też był problem, bo zdarzyło się, że się Mały zachłysnął (do teraz czasem tak jest) ale je już spokojnie i nie nerwowo, przez co łyka mniej powietrza przy jedzeniu. Refluks u niemowląt do ok. 3 miesiąca życia nie powinien być niepokojący, chociaż powinno powiedzieć się o nim pediatrze przy wizycie. Tutaj możesz o tym poczytać --> http://parenting.pl/portal/refluks-zoladkowo-przelykowy