Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Wypluwanie mleka

Data utworzenia : 2019-03-12 22:27 | Ostatni komentarz 2019-06-03 19:58

srebrnooka

982 Odsłony
10 Komentarze

Musimy dokarmiać syna butelką. Już wcześniej dostawał kilka razy mm i wszystko było ok. Teraz nagle wypluwa mleko, wypija jedynie kilka łyków. Butelka i smoczek od początku ta sama, z dostosowanym do wieku przepływem, więc Mały jest na pewno przyzwyczajony. Proszę o poradę!

2019-06-03 19:58

Niektóre dzieci szybko odrzucają mleko modyfikowane z dnia na dzień i w sumie nie wiadomo dlaczego. Syn od mojego brata odrzucił mleko w wieku 6 miesięcy, podobnie, bo wieku około syn od szwagierki. Natomiast mój 5 latek do tej pory rano wypija 210 ml i ani mu się śni przestać ;-)

2019-03-17 13:54

No właśnie smoczek jest najważniejszy ale każda firma ma smoczek pasujący tylko do swojej butli i w ten sposób nazbierało się niepotrzebnego plastiku. Potem jest lepiej trzeba wyszukać pierwszy kubek niekapek .mam już 3 rodzaje i bidon ze słomką na szczęście tylko jednej firmy. Moja córcia jest wybredna haha

2019-03-17 00:29

Dokładnie, zgadzam się z Kasią. Butelka dla dziecka nie ma znaczenia. Tak mówimy, że pasować ma butelka, jednak to smoczek pełni w niej największą rolę. Dlatego musimy zwracać uwagę czy jest prawidłowo dobrany do wieku, z odpowiednim przepływem, nie zaburzający odruchu ssania itd. Dla dziecka najważniejsze jest aby w butelce zawartość i jej ilość się zgadzała, żeby było najedzone- a co za tym idzie zadowolone :D :)

2019-03-16 13:09

Emcia bo mówi się, ze pasować ma butelka ale to chodzi o smoczek. Dziecku musi pasować smoczek bo to jego ma w ustach i ssie właśnie jego. W butelce jest tylko mleko i nie ma ona najmniejszego znaczenia.

2019-03-16 11:45

Ja tez dokarmiałamach córkę mm .Po 2 tygodniach na piersi nie przybierają na wadze więc przeszłysmy na mm. Miesiąc szukałam odpowiedniej butli.był avent ,canpol 2 rodzaje i potem nuk. Okazało się,że chodziło o kształt smoczka i zostaliśmy z nuk.potem mleko niedobre i tak z enfamil na bebilon i w końcu hipp. Młoda najadała się w 10 minut i zero problemów z brzuszkiem .teraz ma 15 mies.

Konto usunięte

2019-03-14 22:10

srebrnooka, podjęłaś kolejne próby? Jeśli to była sytuacja jednorazowa to faktycznie maluch mógł nie być głodny, jeśli jednak się powtarza to zmieniłabym butelkę ze smoczkiem, a później spróbowała innego mleka.

2019-03-13 21:42

Możesz spróbować zarówno innej butelki ale i innego mm. Ale może maluszek zwyczajnie nie jest głodny?? Jak dziecko jest najedzone to też nie będzie chciało jeść więc wydaje mi się, że zaczęłabym jednak od tej kwestii.

2019-03-13 21:13

Też obstawiam, że mleko może mu nie podeszło, jeśli był przyzwyczajony do smaku mleka z piersi. Może spróbuj odciągnąć trochę swojego mleka i podać w butelce, zobaczysz jaka będzie reakcja.