Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Przejscie na butelke mleko bebilon kolki i zaparcia

Data utworzenia : 2019-03-10 12:20 | Ostatni komentarz 2019-03-28 12:17

Liberowa

2834 Odsłony
15 Komentarze

Witam, przeszlam na butelke. Produkcja mojego mleka sie nie zwiekszyla wiem teraz poleje sie fala hejtu. Ale moja mala miala rewolucje po mieszance cyc i mleko. Kupki zaczela robic codziennie.kolor zolty. Ma jeszcze.kolki stosujemy 2/6 czopka viburcol i daje bio gaia zasypia mi na klatce i wczoraj np udalo sie przespac godziny kolki Ale nie w tej sprawie pisze Pisze bo moja mala jak zasnie i po nakarmieniu puszcza straszne glosne baki ktora ja budza prosse pomozcie moze ktoras z was mial taka sytuacje.odnosnie gazow.

2019-03-11 22:14

Oo tak, ciepły okład termoforkiem przy takich dolegliwościach mojej córce często pomagał :) Polecam wypróbować.

2019-03-11 22:08

Biogaia jest probiotykiem więc można ją podawać razem z espumisanem. A czy jak puści bączka który małą obudzi to wtedy nie chce zasnąć? Płacze? Z jakiego powodu się martwisz? Czy martwi Cię samo budzenie się dziecka? U nas też były problemy z bączkami ale młody nie mógł ich puścić, płakał puścił bączka i zasypiał. Ja podawałam Espumisan 100 i wg dawkowania jest 5-10 kropli. Dawałam 5 kropli ale zawsze wtedy kiedy widziałam, że młody ma problem z gazami. Próbowałam też robić mini rowerek, przykładałam kolanka do brzuszka, kładłam go na brzuszku, robiłam ciepły okład termoforkiem. Jeśli to nie przynosiło efektów dopiero wtedy dawałam espumisan.

2019-03-11 12:23

O ile dobrze pamietam to 9 kropli 3× na dobę. Na opakowaniu zawsze jest dawkowanie .

2019-03-11 11:32

Ile podawalas tego espumisanu ? Tez dawalam...

2019-03-11 07:56

Mój mały miał właśnie takie bąki i podawałam przez jakiś czas espumisan . Tylko nie wiem czy można podawać je z bioGaja czy raczej zamienić biogaje na espumisan . Podejrzewam że raczej to drugie .spróbować nie zaszkodzi A może akurat będzie strzałem w 10ke ;) Wklejam Ci zastosowanie z ulotki ;) Działanie Substancja czynna leku, symetykon, powoduje pękanie pęcherzyków gazu, zawartych w masach pokarmowych i w śluzie przewodu pokarmowego. Dzięki temu gazy,  uwolnione na tej drodze, mogą być wchłaniane przez ścianę jelita lub usuwane z przewodu pokarmowego w wyniku ruchów perystaltycznych jelit. Wskazania Espumisan stosuje się: W leczeniu objawowym zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów, takich jak. np.: wzdęcia, niemowlęca kolka jelitowa u niemowląt powyżej 1 miesiąca życiaWspomagająco w przygotowaniu do badań lamy brzusznej, takich jak np. badanie radiologiczne i ultrasonograticzne oraz gastroskopia.Jako środek zmniejszający pienienie w zatruciach środkami powierzchniowo czynnymi (detergentami).

2019-03-10 18:24

Tak wiem wiem tylko moja mala puszcza baki ale sa takie glosne i mocne ze sie budzi Kupke robi normalnie bez problemu tylko te baki. Te czopkie nie pomahaja jej w robieniu kupki one raczej ja uspokajaja po konsultacji z lekarzem i polozna mowili ze moge podawac przy ostrych napadach ktore sa codziennie i trwaja po kilka godzin. Debridat tez podawc i ta bio gaia. Sama juz nie wiem bo mala dostaje takiej zlosci bolu placzu ze nic jej nje pomaga a jak zaaplikuje czopek to jest spokojniejsza i jakos spokojniej przechodzi te ataki. Ile 6 tygodniowe dziecko powinno jesc mleka mm ? U mnie z pokarmem bylo tak ze mimo tego ze jadla ciagnela cycka potrafia zjesc jeszcze 120ml butli a teraz jak jest sama butelka to je co 2-3 godziny kupki sa zolte, i sie nie denerwuje jak przy piersi .Tylko wtedy jak jest godzina kolki

2019-03-10 12:32

Moj synek miał kolki i dawalismy mu czasem (może 3 razy) espumisan. Ogólnie nie jestem za tym żeby dawać dziecku jakieś "wynalazki" na kolki. Sama zobaczyłam że po podaniu espumisanu nie było cudów po prostu syn się męczył i zasypial. Puszczal też gazy ale nie takie że go budziły. Kolki były są i będą i tego się nie uda uniknąć, trwają gdzieś do 3 miesiąca, tak było u nas i po prostu same przeszły. Co do czopkow, nie robiłabym nic na własną rękę. Jeśli będziesz stale dawać czopki po to żeby dziecko zrobiło kupke, przywyknie i później będzie miało problem z zrobieniem jej samemu, a nie o to przecież chodzi. Syn od 3 miesiąca zaczął pić mm bo też miałam problem z pokarmem i nie przejmuj się jeśli ktoś Ci coś będzie mówił. Podstawa - dziecko ma nie być głodne i przybierać na wadze, czy na Twoim mleku czy na mm. Owszem mleko matki jest lepsze, ale jeśli jest taka sytuacja nie ma co się obwiniac. Jeśli masz jeszcze pokarm to polecam iść do doradcy laktacyjnego, może uda się uratować karmienie piersią :) A i jeszcze można spróbować parę razy dziennie podginac nóżki dziecku jak leży na plecach żeby puścił bąka :) Chyba wiesz o co chodzi, kolankami do klatki piersiowej, czasem purknie, czasem nie