Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Ulewanie się.

Data utworzenia : 2019-01-21 10:36 | Ostatni komentarz 2019-11-08 18:21

edytkaoli

4409 Odsłony
95 Komentarze

Mój synek ma 3 m. Nadal mu się ulewa

2019-02-17 14:16

Ulewanie u niemowląt jest całkiem normalnym zjawiskiem i najczęściej związane jest po prostu z niedojrzałością malego przewodu pokarmowego u dzieciątka. Wypróbuj może inna technikę i pozycję do karmienia? Albo być może przyczyną jest to, że Twój maluszek zjadł za dużo? Nie ma się czym martwić tylko wypróbować również metod, które dziewczyny opisały niżej i myślę, że problem z ulewaniem pójdzie w niepamięć. U niektórych maluszków ta dolegliwość może występować nawet do 12 miesiąca życia, ale na ogół nie oznacza poważnych problemów. Natomiast jeśli niepokoi Cię ten problem, najlepiej wspomnij o nim na wizycie u pediatry.

2019-02-14 22:26

Moja córeczka też bardzo dużo ulewała, aż do ok 5 miesiąca (pediatra mówiła, że możliwe ulewnie nawet do 8 m-ca), ja karmiłam piersią i niestety nawet odbicie nie gwarantowało braku ulewania. Takie maluchy mają jeszcze słabe zwieracze przełyku i to jest powodem ulewania. Do spania układałam na boczku, pod materacyk można też podkładać zrolowany ręcznik by główka była nieco wyżej, to też odrobinę pomaga przy ulewaniu. Ważne jest kontrolowanie wagi, jeśli maluszek dobrze przybiera na wadze to prawdopodobnie wszystko jest ok, taki jego urok. Jeśli waga stoi w miejscu lub spada to może to być np refluks, albo wspomniana już alergia.

2019-01-22 10:51

Mojemu tez się ulewa tez ma 3 miesiące :) po konsultacji z pediatra powiedziała mi że to normalne i że różne mogą być przyczyny :) u nas m.in wpychanie rąk do buzi albo również z przejedzenia :)

2019-01-21 22:37

W wieku 3 mc to normalne.Nasz syn ma 6 mc skończone i ostatnio przy okazji wizyty szczepiennej powiedziałam pediatrze że jeszcze mu się zdarza ulać raz więcej raz mniej a ona na to że w tym wieku to normalne.Od początku bardzo mu się ulewalo, pomimo przerw w karmieniu na odbicie,noszeniu w pozycji pionowej nawet do godziny po jedzeniu,układaniu na kliniku,doboru odpowiedniego smoczka itd.Może to wina alergii na laktoze w mleku jak później się okazalo., A może powód jest inny.Mamy mleko Bebilon Pepti i ono jest dość rzadkie choć napisane jest na opakowaniu że na ulewanie też może pomóc.Obecnie czasem przy odbiciu lub godzinę dwie po jedzeniu też zdarza się synkowi ulać np.jak się bawi na macie i leży na brzuchu,gdy go nosimy w pozycji pionowej lub gdy leży i np.wierzga nóżkami.Przywykliśmy.Najlepiej obserwuj i jakby się to ulewanie przedlużało lub coś Cię jednak niepokoiło to skonsultuj sie z pediatrą.

2019-01-21 19:06

Nie masz czym się przejmować, w tym wieku może się to jeszcze zdarzać. Tak jak poprzedniczki pisały, postaraj się go brać do obicia, po jedzeniu układaj w pozycji półleżącej. Jak karmisz może robisz za małe przerwy na złapanie przez niego oddechu? W szczególności przy karmieniu z butelki może być taki problem. Przerywaj karmienie np. raz na 5 min, podnieś jak do obicia, mozesz też pomasować lekko brzuszek i wrócić dalej do karmienia. Kolejną przyczyną może być zbyt duży wypływ z butelki - tutaj trzeba sprawdzić smoczek, albo spróbować z innym.

2019-01-21 15:21

Synek ma prawo jeszcze ulewać nawet do 6mż, postaraj się po każdym jedzeniu brać do ręce do odbicia. Po jedzeniu mozesz go układać wyżej troszkę na poduszce.

2019-01-21 11:41

A karmisz piersią czy mm? Bierzesz do odbicia po karmieniu? Jak mm to może spróbuj mleka specjalnego na ulewanie. Nasza mała też na początku po każdym karmieniu ulewala a teraz nosimy ją tak długo aż jej się nie odbije