Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (526 Wątki)

Smoczki do kaszki

Data utworzenia : 2013-08-24 13:24 | Ostatni komentarz 2016-05-25 19:34

Kaajkaa

16333 Odsłony
47 Komentarze

Witam, czy karmiła któraś z was dziecko smoczkiem do kaszki, z butelki? bo zastanawiam się czy to jest wykonalne aby przez smoczek przepływała kaszka. wiem, że te specjalnie do kaszek zapewne są tak zrobione aby działały ale zastanawiam się nad kupnem i nie wiem jak to jest w praktyce :) byłabym wdzięczna za pomoc i opinie, nawet te negatywne, a chyba szczególnie te :D bo wole wiedzieć czy warto kupić te smoczki :) i jakie proporcje kaszki się daje? tak jak na opakowaniu czy mniej aby było bardziej płynne? no i jakaś specjalna kaszka do tego jest czy każda ? te smakowe też się nadają? pomocy! :D

2013-08-26 21:44

my używaliśmy smoczków lovi do kaszki jak sebus byl mniej wiecej w wieku twojego robercika :) sprawdzalo sie :) gestsze mleczko (bo wiadomo, ze kaszka wtedy je zageszcza a nie bedzie to typowa kaszka) latwiej przeplywalo :) a co do przesypiania nocy, Kajuś, może on juz tak ma, że jeszcze sie budzi na jedno jedzonko? bo np. moj sebus teraz nawet jak malo zje na wieczor to w nocy sie nie budzi, moze to byc dlatego, ze ma dwa latka, a jednak jak mial 6 mcy to sie budzil, obojetnie czy zjadl kaszke z miseczki lyzeczka czy z butelki :)

2013-08-26 21:32

mały od dawna sam trzyma butlę :) dlatego chce mu dawać z butelki kaszkę bo nie dość, ze tak mi łatwiej go uśpić, jak pisałam wyżej to jeszcze wygodniej mi robić obiad jak on je bo nie płacze, ze mu sie nudzi. co do przepływu i przesunięcia z I na III - przy kaszce nie poleci przez nic poza III. i nie rozumiem czemu powinnam dawać mu mniej gęste kaszki? skoro na opakowaniu pisze po 4 mcu to czemu mam mu robic rzadsze? (pytam aby sie dowiedziec, widze ze brzmi to jak ironia i jakis atak na ciebie... przynajmniej ja bym odebrala tak swoje slowa jakby je ktos napisal do mnie :D). co do firmy smoczków - ja uzywam tylko canpola takich jak na zdjeciu. i III przepływowych i zwykłych. inne nie zdały u nas egzaminu. do kaszki póki co sobie daruje bo skoro mam III przepływowy to mi szkoda kupowac do kaszki szzegolnie , ze potem stoje i przegladam te smoczki ktory jest 3+ a ktory 6+ a ktory kaszka,a ktory herbata (bo babydream ma nawet do herbaty i mleka osobne, nie widzialam tego w lovi i canpolu).... tak to mam jeden i problem z glowy.

2013-08-26 21:23

Kajuśka używałyśmy smoczków do kaszki lovi i smoczków trójprzepływowych Aventaa na końcu smoczków tomme tippe , twój maluszek jest malutki i jeśli chcesz mu podawać kaszkę, to zapewne nie będzie tak gęsta jak u dzieci starszych, dlatego myśle ze smoczki Lovi będą jak najbardziej odpowiednie bardziej delikatne niżeli Avent, ale w naszym przypadku mniej trwałe mała czesto robiła większą dziurę paluszkiem, bo smoczek fajnie odskakiwał;) jednak mimo częstych wymian smoczka w trakcie ząbkowania był niezastąpiony;) Trójprzepływowe są trwalsze mozesz regulować przepływ kaszki podczas karmienia, jednak musisz uważać aby przez przypadek nie przestawic smoczka z 1 na 3 przepływ regulujesz ustawiając odpowiednio znaczek smoczka w stosunku do noska i tak trzymasz butlę przez całe karmienie więc jeśli przyjdzie czas ze mały bedzie chciał jeść sam czyli sam trzymać butlę to ten smoczek odradzam. Tomme Smoczki z największą dziurką trwałe polecam je, gdy dziecko będzie starsze (dziurka bardzo duża nie żaden krzyżyk tylko dziura)

2013-08-26 18:33

wiem, ze jest. dlatego pytam o opinie :) czemu nie łyzeczka ? bo synek usypia przy flaszce, jedzac. a mm nie najada sie na cała noc i wstaje kolo 1-2 w nocy jesc. chcialam dac m kaszki aby najadł sie na dłuzej

2013-08-26 18:09

Kaajkaa - a dlaczego nie łyżeczką? Mój synek też był piersiowy, kaszki tak jak i inne jedzonka przy rozszerzaniu diety podawałam już łyżeczką . Ale jeśli już miałabym karmić butelką to spróbowałabym pewnie smoczków lovi - sprawdziłam w produkty http://lovi.pl/pl/produkty/16/Dynamiczny+smoczek+do+karmienia+ i smoczek do kaszki też jest

2013-08-26 13:13

właśnie koleżanka mi poradziła karmić 12+ jak daje kaszki. i podała proporcje do tego. a , ze trzyprzepływowe w domu mam to karmię III :)

2013-08-26 12:49

ja mam 3przepływowy smoczek przeznaczony do kaszek ( kupiony przypadkiem) sprawdza się jeśli ktoś chce mleczko zagęszczac kaszką , nic wiecej nie da się na ten temat napisac ...wiadomo ze kaszka musi byc dodana z rozsadkiem ( nie za gęsta ) bo ja własnie małemu raz taki psikus zrobilam , łyżeczkę za dużo dodałam i bardzo słabo leciało ;) Tradycyjna kaszka manna u mnie sie nie spisała bo za gruba jest .. Karmie MM w dzien i na noc a w nocy juz piersia , raz chciałam sprawdzic czy po zageszczeniu przespi noc ale niestety pobudka o tych samych godzinach na pierś :) Kupic można bo każdy inaczej ma prawo osądzić .fakt tani jak na smoczek nie jest ale to nie jest znowu taki majątek :)