Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Jakie smoczki są lepsze?

Data utworzenia : 2013-08-09 19:43 | Ostatni komentarz 2014-11-17 11:12

Quashima

11571 Odsłony
21 Komentarze

Jaki smoczek jest lepszy: silikonowy czy kauczukowy ? Jakie macie smoczki? Jak dbać o te kauczukowe żeby dłużej się trzymały ?

2013-08-10 17:03

Ja uzywalam butelek lovi wiec smoczki silikonowe dynamiczne :) a smoczek uspokajający mam rowniez lovi, starszy synek mial aventu, nie przegryzal ich, Gabrys tez nie, chociaz przyznam, ze jak karmie piersią to oczywiscie smoczek nie jest priorytetem i da sie bez niego obejść :) kauczukowy smoczek byl w butelce, ktora dawali w szpitalu po porodzie, mój nie chcial z niego jesc, od poczatq byl za piersia, a smoczek lovi pozwala laczyc karmienie piersia z butelka, tzn.my nie dajemy mm, ale zawsze wode dostanie w upaly czy jak jest kryzys to wtedy mleko i jednak nie przyzwyczail sie do butelki (a pare dni wczesniej sie o to balam)

2013-08-10 07:53

Nasza Amelcia podpasowala sobie jeden smoczek do butelki najbardziej, a mianowicie taki z butelki difrax s, jest silikonowy, ale troszkę twardszy niż te standardowe. Dziś kiedy jest troszkę starsza bardziej akceptuje silikonowe niż kauczukowe, dlatego tych drugich nie kupujemy. Jeżeli chodzi o smoczek uspokajający to też mamy lovi ale też aventa, ale Amelka żadnego nie akceptuje. Chociaż muszę przyznać ze są solidne, przy zabkowaniu traktuje je jako gryzaczki. Smoczki sylikonowe są twardsze i maja te zaletę ze lepiej wypracowują mięśnie, gdyż dziecko musi włożyć więcej wysiłku w ssanie, do tego są łatwiejsze w utrzymaniu higieny. Kauczkowe trzeba czesto wymieniac, gdyz samo wyparzanie ich sprawia ze zmieniaja one strukture, a do tego maja zapach i smak co moze powodować u jednych dzieci niechęć a u innych wręcz przeciwnie. Wiec jesli ja mialabym wybierac to sylikonowe, ale to wszystko zależy od naszych szkrabów i ich upodobań.

2013-08-10 00:02

U nas tak samo synek od pierwszych chwil sosie lovi i pomimo prób innych firm tylko je akceptuje. Butelek również używamy tylko lovi. Szczerze polecam!

2013-08-09 22:02

Ja preferuje smoczki silikonowe, zarówno do karmienia jak i uspokajające. Słyszałam, że są bardziej trwałe wyglądają estetycznie i łatwo zadbać o czystość skoczków. Co do firmy używałam konkurencyjnych smoków i Lovi firmy Lovi są delikatniejsze i miękksze.

2013-08-09 20:45

Quashima moja co prawda jest na piersi,ale jeżeli trzeba było podać butelkę akceptowała i nadal akceptuje tylko te dynamiczne smoczki do karmienia od Lovi,a na prawdę kilka firm przetestowała jakoś do innych szczególnie tych niby imitujących pierś nie umiała się przyssać gryzła i denerwowała się przy nich.