Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

gwałtowna zmiana sposobu karmienia

Data utworzenia : 2013-07-08 22:46 | Ostatni komentarz 2013-08-05 09:18

konto usunięte

6378 Odsłony
11 Komentarze

Dzień dobry, staję się matką karmiącą butelką na 5 dni, bo biorę antybiotyk (3 dni +2 na karencje). Mam pewne wątpliwości. Otóż: mała (5miesięcy) nie jest w stanie zjeść 180 ml na raz, je tylko połowę, tj. 90ml, czy w związku z tym mogę karmić ją częściej, ale mniejszymi porcjami, czy te 90 ma jej wystarczyć na 4 godziny? Córa jest przygotowana do karmienia butelką w zakresie: akceptacji butelki i smoczka, mleka (wybrałam bebiko 1). Ale co dalej? Rozpoczęłam jej rozszerzanie diety-ma już kilka dni zupki jarzynowej (po kilka łyżeczek na raz) za sobą,na razie bez glutenu jeszcze. Czy mam nagle zacząć traktować ją jak dziecko karmione butelką, czy jak dziecko karmione piersią? Rozumiem, że powinnam zaprzestać podawanie wit. D, a co z dopajaniem? mam jej podawać wodę czy herbatki? Plan mamy taki, żeby za te pięć dni bezwzględnie powrócić do piersi, mam nadzieje, że nam się to uda, więc córa na powrót stanie się dzieciem cycusiowym. Pomóżcie, bo ja się tu gubię

2013-07-09 11:12

Dziękuję:) Dominika.Dziedz-nie chcę nic "zmieniać" i na pewno nie miałąm nic złego na myśli. Pytam, bo boję się ją przebiałczyć, przekarmić-nie mam zupełnie doświadczenia w karmieniu mm. Nie wiem, czy mogę karmić dziecko mlekiem modyfikowanym w rytmie "na żadanie", czy na siłę ustalić pory karmień. Dlatego pytam, by rozwiać moje wątpliwości. Novum będzie podawanie wody do picia-to powiedzcie, czy temperatura ma być pokojowa czy taka jak do przygotowania mleka (40 stopni)? a co, jeśli nie będzie chciała pić? Po nocy kupę zrobiła ładną i bez problemów z brzuchem...

2013-07-09 08:42

A czemu chcesz odstawić witaminę D? Wiem że jest wiele szkół i pediatrzy różnie mówią, mój synek jest na mm już 5 miesięcy i cały czas podaję mu witaminę D. Wiem że niektórzy pediatrzy w czasie lata zmniejszają lub niezalecają podawania wit. D ale ryzyko przedawkowania witaminy D jest minimalne a skutki niedoboru gorsze. Tu jest artykuł na temat witaminy D http://lovi.pl/pl/zdrowie-i-rozwoj/217/1. Dopajanie tzn. przepajanie jak najbardziej i tak jak pisze Katarzyna najlepsza będzie woda przegotowana, dzięki niej dziecko będzie mogło się łatwiej załatwiać bo jak pewnie wiesz posiłki stałe i mm może zestalać stolec dziecka. Córka na pewno da Ci znać jak będzie głodna więc się nie przejmuj. Co rozumiesz pod stwierdzeniem "Czy mam nagle zacząć traktować ją jak dziecko karmione butelką, czy jak dziecko karmione piersią?" bo z tego co piszesz posiłki stałe zaczęłaś wprowadzać, do karmienia piersią chcesz wrócić, co jeszcze byś chciała zmienić u dziecka butelkowego?

2013-07-09 08:20

Podczas karmienia butelka nawet na te kilka dni ważne jest by dziecko dopajac. Najlepsza w tej sytuacji będzie woda przygotowana. Skoro malutka na raz nie wypije całej porcji to lepiej przygotować te mniejsza (90). Jeśli szybciej zrobi sie glodna na pewno sie o to upomni :)