Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Problem z przybieraniem na wadze

Data utworzenia : 2013-07-05 13:31 | Ostatni komentarz 2014-03-13 10:48

Malgorzata.Olek

7691 Odsłony
18 Komentarze

Witam, moja córeczka słabo przybiera na wadze. dzisiaj kończy 3 miesiące i waży 5 kg. Gdy się urodziła wazyła 3.250 kg. Bylismy już u pediatry która zaleciła mi mieszanie mojego pokarmu ze sztucznym. Zrobilismy podstawowe badania krew, mocz, żelazo i wyniki są w normie. Hemoglobina na granicy normy dlatego podajemy witaminki dla niemowląt. Lena do tego wszystkiego potrafi około godziny jesc porcje pokarmu z butelki, zdaża sie ze nawet 2 godziny niemalże wmuszam w nia jedzenie. Czesto przy karmieniu bardzo sie denerwuje, płacze, wierci i kreci na wszystkie strony. Juz nie wiem co robić, karmienie jest bardzo męczące zrówno dla niej jak i dla mnie. Czy któs miał podobny problem????

2014-03-13 10:48

Mieliśmy podobną sytuację mała w 3 miesiącu słabo przybierała na wadze z butelki jadła tylko na leżąco bo na rękach się strasznie kręciła.. pediatra ponieważ mała była na mm zaleciła dodawać miarkę lub dwie kleiku ryżowego do mleka i po tym waga się poprawiła ale pomimo tego z powodu bladości lekarz rodzinny wysłał nas na badania i wyszła anemia ale widziałam też dziewczynkę z anemią od urodzenia ona 5 mcy i wcale po niej tego nie widać taki mały grubasek

2013-07-24 12:35

Pani lipko każdy sposób jest dobry jeżeli jest skuteczny :). Cieszę się, że bunt minął. Niestety stres może namieszać.

2013-07-19 21:14

Moja corcia też miała okres buntu do jedzenia, ale to była moja wiz bo byłam bardzo zestresowana. W naszym przypadku kiedy jeszcze dokarmialismy pomogła piłka do skakania. Siadalam na niej z malutka i karmiłam, naprawdę pomogło. Lekkie kołysanie na boki i podskoki uspokajamy ja i pięknie zjadała cala porcje mleka. Było to dziwne i wyglądało śmiesznie, ale pomogło i w naszym przypadku nie przyzwyczaiła się do tego i piłka juz jest schowana.

2013-07-13 16:40

Pani kruszyno23 myślę, że anemia mogła mieć wpływ na przyjmowanie mniejszej ilość jedzenia przez córeczkę, a co za tym idzie przybieraniem na wadze. Potwierdzam zdanie Pani formeli by spróbować częściej dawać mleko (czyli mniej a częściej). Ważne by teraz pozbyć się anemii, a potem zobaczymy czy apetyt wróci. A mam pytanie o zachowanie córeczki? Czy jest apatyczna, szybko się męczy czy raczej zachowuje się tak ja zawsze? I czy przy karmieniu bardziej się męczy?

2013-07-12 07:27

Córka skonczyla 3 miesiace. Waga urodzeniowa 3300 a teraz 5kg, wczoraj byla wazona:( z wynikow z krwi okazalo sie ze mala ma anemie, dostalismy syropek i po tygodniu niby ma byc poprawa a po 3 tyg kontrolne badanie krwi. Pani doktor stwierdzila ze prawdopodobnie to jest przyczyna slabego wzrostu wagi, dodam ze mala w pierwszym tyg przybierala 220-300g tyg a teraz 80g... zobaczymy jak to wyjdzoe i czy jej apetyt przybedzie:) co do slinienia unas jesttk od kilku tyg, a dentinox szczerze polecam wart swojej ceny uzywalam go z synkiem i teraz czas tez zakupic

2013-07-11 22:15

Witam. Moje dzieci równiez w tych miesiacach mniej jadły. Zamiast 120ml, wypijały 60/70ml. Było ciężko. Dużą pomocą było; reguralne jedzenie czyli co 2,5h/3h. Jeżeli wypiły mniej, dawałam wcześniej mleczko. Duże znaczenie ma pozycja do karmienia. Musi byc przede wszytkim dziecku wygodnie I Pani.Proszę pamietac, że dziecku musi sie odbić nawet w trakcie jedzenia i to jest bardzo istotne.Warto zronic choć jedną przerwę. Póżniej wystarczy 'beku beku' na koniec jedzenia :)

2013-07-11 19:37

Nie ma za co dziękować. Mam nadzieje, że troszkę Pani pomogłam. Trzymam kciuki za postępy i czekam na wiadomości. Pozdrawiam

2013-07-11 11:45

Wypróbuję ten Dentinox, mam nadzieje ze pomoże. Jesli nie to pomyślę o zmianie butelki. Dziękuje za pomoc i poświęcony czas. Mam nadzieje ze wkrótce sie to wszystko unormuje, wówczas pojawię się tutaj znowu z dobrymi wiadomościami:))