Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Sekcja prawna (113 Wątki)

Rozpad małżeństwa- zaległe alimenty

Data utworzenia : 2017-06-15 22:08 | Ostatni komentarz 2017-07-06 21:52

cybelka

1149 Odsłony
5 Komentarze

Cześć wszystkim, Rok temu rozwiodłam się z moim mężem, z którym mam 2 dzieci. Sąd orzekł rozpad małżeństwa z winy męża i zasądził także alimenty dla obu moich synów w wysokości 300 zł na jedno dziecko, niestety od kilku miesięcy bezskutecznie próbuje się skontaktować z byłym mężem, który przestał płacić choć na początku było wszystko w porządku. Czy któraś z was miała taką sytuację? Co najlepiej zrobić ?

2017-07-06 21:52

Jeżeli nie udaje się ściągnąć alimentów od dłużnika, wówczas jest jeszcze szansa wypłacenia świadczenia przez Fundusz Alimentacyjny. Co do kary pozbawienia wolności za niepłacenie alimentów, jest przepis kodeksu karnego, który przewiduje taką sankcję, ale sądy z tego co wiem się na nią baaardzo rzadko powołują, najczęściej zasądzają grzywnę i karę ograniczenia wolności (słynne bransoletki). Chociaż ponoć nasz rząd pracuje nad tym, aby zalegli alimenciarze jednak trafiali za kratki, zobaczymy co z tego wyniknie...

2017-07-06 10:58

Zamarańcza jeżeli tatuś nie pracuje to alimenty są ściągane od najbliższej rodziny tatusia czyli jego mamy czy taty np. Z renty tylko trzeba trochę spraw z tym załatwić tak jak napisać pismo do sądu i czekać na wynik sprawy mieć odpowiednie dokumenty czyli czy dziecko się uczy itp. ale na pewno to nie przepadnie i te pieniądze się otrzyma, wówczas chyba nawet opieka płaci a takiemu tatusiowi rośnie dług przez co może nawet iść do więzienia za nie płacenie alimentów, to jest ustalone przez sąd więc taki tatuś się nie wymiga od tego i płacić musi.

2017-07-06 10:08

Mój Ojciec też nie płacił na mnie alimentów. Trzeba iść do komornika tak jak piszą dziewczyny. On patrząc na wyrok sądu będzie obliczał dług, a następnie ściągał od niego jeżeli będzie miał taką możliwość z jego konta.. mój ojciec konta nie miał więc niestety nie Pobrano ani złotówki... kiedy skończyłam naukę dostałam pismo od komornika, czy w dalszym ciągu chcę egzekwować zaległe alimenty od ojca.. stwierdziłam, że to nie ma sensu bo i tak on nie pracuje więc nic nie dostanę i umorzyłam cały dług... Komornicy bardzo skutecznie ściągają zaległe alimenty, jeżeli tylko mają z czego bo jeżeli tatuś nie pracuje na to niestety nie ściągnie nic.

2017-06-27 13:17

Tak jak wspomniała gabilabi, najlepiej od razu udać się do komornika, który na podstawie tytułu egzekucyjnego i klauzuli wykonalności wszczyna postępowanie egzekucyjne. Jeżeli były mąż jest zatrudniony to najczęściej potrąca mu się odpowiednią kwotę z wynagrodzenia.

2017-06-16 08:38

Ja osobiście tego nie przeszłam, ale moja szwagierka miała niestety problem z byłym mężem i płaceniem alimentów. Pamiętam że zgłosiła się do komornika, który miał za zadanie ściągać alimenty od jej byłego, trochę załatwiania jest ale dzięki temu ty masz te pieniądze. Jeśli nie można namierzyć byłego to alimenty płaci jego najbliższa rodzina. Tyle pamiętam bo to dawne czasy ale przy najbliższej okazji wypytam dokładnie szwagierke co i gdzie trzeba załatwić. Pamiętam że do opieki Zgłaszała ten fakt ale no muszę ją podpytać.