Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Sekcja prawna (114 Wątki)

Rodzinne / Dodatek rodzinny

Data utworzenia : 2013-05-14 17:36 | Ostatni komentarz 2015-10-13 10:18

konto usunięte

9978 Odsłony
66 Komentarze

Jakie dokumenty są potrzebne do ubiegania się o rodzinne?Jaka wysokość rodzinnego na dziecko?Czy nie ważny jest czas w jakim składa się wnioski o rodzinne,czy trzeba go złożyć w jakimś określonym czasie,np na początek września??

2015-10-13 10:18

Roxi no wlasnie chodzi o ten nowy rok zasilkowy ktory zaczyna sie od 1 listopada. I wlasnie ostatnio sie dowiedzialam ze co roku w pazdzierniku trzeba skladac dokumenty. A jak urodzone w srodku roku tak jak np Marysia w kwietniu to dokumenty zlozylismy w polowie kwietnia i pod koniec kwietnia dostalam pieniazki :) To chodzi tylko o to aby otrzymac pieniadze jeszcze w tym samym miesiacu trzeba sie wyrobic przed ich wyplatami tak jak np ja zlozylam dokumenty chyba 17 kwietnia a wyplaty sa 25-27 i sie wyrobilam jeszcze na ten sam miesiac :)

2015-10-13 00:12

a nie do końca września? ja pamiętam jak moja mama składała to zawsze do końca września i potem pod koniec października była kasa. Jeszcze można złożyć od 1 października do końca listopada ale wtedy kasa też dopiero w grudniu. I to chyba nowy okres zasiłkowy wiec wtedy przedstawia się zarobki z innego roku(tak mi tlumaczyła kobieta w mopsie gdy byłam starać się o rodzinne-i nic z tego :D ) A jak dziecko jest urodzone w środku roku np. w maju to wtedy też można składać o rodzinne czy tylko od tego końca września? i chyba jakieś wyrównanie się wtedy należy prawda? normalnie czarna magia ! nie dość że dają psie pieniądze,nie dość że nie każdy dostanie to tyle pilnowania i załatwiania..

2015-10-08 14:55

A powiedzcie mi czy dokumenty na rodzinneo jego przedluzenie trzeba zawsze skladac do konca pazdziernika? Bo slyszalam ze ten rok rodzinnego zaczyna sie od listopada i ze co roku trzeba skladac dokumenty.

2015-09-10 19:36

Nie każda bezrobotna nie pracuje bo jej się nie chce. Ja szukałam pracy przez pół roku, a w sumie dłużej bo pół roku po skończeniu studiów zaszłam w ciążę a ja jeszcze szukałam jakiś czas, aż odpuściłam. Wysłałam bardzo dużo cv a tylko 2 firmy zaprosiły mnie na rozmowę... I tylko na rozmowę :( Także jakakolwiek pomoc od państwa by się przydała, nawet jakby to było 100zł. Wg mnie dobrze, że będzie coś takiego. Wiele kobiet jest/było w podobnej sytuacji jak ja.

2015-07-28 17:22

Ja uważam, że tyle powinny kobiety dostawać. Pewnie nie będzie to trwało wiecznie, a trudno wyżyć za mniejsze kwoty, nie mówiąc o tym, że maluch sam w sobie trochę kosztuje. Sama bym wtedy szybciej zdecydowała się na dziecko, a nie tylko pogoń za pieniądzem :/.

2015-07-28 15:08

teraz jak wejdzie 1000 zł dla bezrobotnych matek to dopiero będzie :) ja sama byłam bezrobotna przed ciążą,nie mam macierzyńskiego,kokosów nie mamy ale nie jestem za tym ani trochę :/ dla mnie taka pomoc to nie pomoc bo żeby dać tym mamom tyle kasy to ktoś musi na tym stracić. Będzie to łatwy kąsek dla tych co chcą dzieci a do pracy nie chce się iść.Stracą mamy co mają DG,są kreatywne i chciały mieć coś więcej w życiu nic praca u kogoś. ot sprawiedliwość...

2015-07-27 15:14

Ja takze nie wiedziala otym, słyszałam o dodatkowym 1500dobecikowegoale nie po maciezynski

2015-07-25 19:49

Znalazłam! Dopisałam do ulubionych stron, więc proszę ja Was bardzo: http://lovi.pl/pl/forum/10/2818/22. Tylko wspominały dziewczyny tutaj o tym.