Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Sekcja prawna (113 Wątki)

Czy windykator może wszystko ??

Data utworzenia : 2016-09-07 09:53 | Ostatni komentarz 2018-11-08 09:12

ewa127

2013 Odsłony
8 Komentarze

Mam mały problem z windykatorem.Możecie Mi powiedzieć czy widykator terenowy może wejśc do domu dłużnika i zająć jakąkolwiek ruchomość ?Jak to wygląda w rzeczywisctości?

Konto usunięte

2018-11-08 09:12

Windykator nie jest prawnikiem. Nie ma mocy prawnej i tak naprawdę niczego nie może zająć. Osoba taka moze stosować środki lekkiego nacisku na dłuznika po to aby dłużnik spłacił dług. Czyli w skrócie stosować nękanie.Często działa na granicy prawa, tak więc bywają sytuacje w których można podkablować windykatora na policję. Na przyład jeśli wypytuje się o Ciebie Twoich sąsiadów czy nachodzi Cię w pracy. Komornik to prawnik oraz może na mocy sądu przeprowadzić egzekucję komorniczą https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/kiedy-grozi-nam-egzekucja-komornicza-o-tym-warto-wiedziec/ Czyli zając Twoja pensję albo Twoje rzeczy czy mieszkanie tak aby zabezpieczyć dług.

2018-11-04 10:15

Czym różni sie windykator od komornika?

2016-09-14 23:20

Z windykatorem juz sobie poradziłam.Pomogła mi w tym firma [url=https://www.aif.com.pl/windykacja/windykator/]windykator[/url] ,którą smiało moge polecic.

2016-09-09 16:52

Dokładnie windykator bez zgody nawet nie może wejść do naszego mieszkania. Głównym zadaniem windykatora jest wspólne znalezienie rozwiązania, które Pomorze nam spłacić dług.

2016-09-09 09:48

Windykator w ogóle nie może zająć mieszkania i żadne terminy nic tu do siebie nie mają. Jak już zresztą przytoczyła to Kasia. Niestety wiele tych firm działa na niewiedzy samych dłużników, bez naszej zgody windykator nawet do mieszkania wejść nie może. Mieliśmy kiedyś sytuację na studiach, w wynajmowanym mieszkaniu, ktoś siłą się dobijał, straszył, groził, właśnie okazało się, że to windykatorzy, którzy szukali poprzedniej lokatorki. Dopiero próba wezwania policji sprowadziła ich na ziemię i dało się wytłumaczyć, że ta osoba już tu nie mieszka.

2016-09-07 22:09

Niekiedy możemy sprawdzić czy windykator działa zgodnie z prawem czy nie. Nieraz zwykle pytania czy ma Pan to na piśmie, czy jest sądowy nakaz, czy toczysie jakieś postępowanie spowodują ze windykator ustąpi . Możemy również użyć do tego policji. Dzwoniąc po nich . Oni muszą przyjechać i wszystko sprawdzić czy jest to zgodne z prawem. Zająć mieszkania od razu nie może bobtez musi trzymać się odpowiednich terminów itd. Jestem po ekonomii wiec miałam trochę zajęć z prawa i tyle się tam dowiedziałam.;)

2016-09-07 18:45

Kasiu bardzo wyczerpująca wypowiedź więc chyba niema co tu dodawać :-) ale niestety często jest tak że windykatoży nie działają zgodnie z prawem i czują się bezkarni najgorzej jak się na takiego natrafi

2016-09-07 11:31

Windykator nie może zająć ruchomości. Tutaj masz odpowiedź na takie samo pytanie "firma windykacyjna nie ma możliwości sama zajmować przedmiotów majątkowych dłużnika. Windykatorzy powinni wystąpić o zabezpieczenie roszczeń do sądu, a gdy mają już prawomocny wyrok sądowy z klauzulą wykonalności, to zabezpieczenia na majątku dłużnika może dokonać komornik. Firma windykacyjna może oczywiście zwrócić się do nas z prośbą o ujawnienie majątku, ale nie może na nas wymóc tego ujawnienia. Jedyną metodą na zmuszenie dłużnika do wyjawienia majątku jest skierowanie w tej sprawie odpowiedniego wniosku do sądu. Przedsiębiorstwo windykacyjne może podejmować wszelkie – mieszczące się w granicach prawa – środki służące celowemu dochodzeniu należności (możliwość podejmowania wszystkich mieszczących się w granicach prawa środków dochodzenia wierzytelności wynika regulacji Kodeksu cywilnego). Zatem nie jest zakazane przez prawo podejmowanie przez przedsiębiorstwo windykacyjne prób kontaktu osobistego z dłużnikiem, rozmów telefonicznych, a nawet wizyt w miejscu zamieszkania konsumenta. Niemniej jednak, w każdym przypadku, w którym przedsiębiorca podejmuje działania opisane powyżej, nie może wprowadzać konsumentów w błąd nieprawdziwymi informacjami, jak również nie może stosować ani grozić zastosowaniem wobec konsumenta przymusu fizycznego lub psychicznego. Zakazane jest natomiast informowanie konsumenta, że windykatorzy przyjdą w celu spisania majątku albo zajęcia jakichś ruchomości, bo nie mają takich uprawnień. W 2009 r. Prezes UOKiK ukarał z tego powodu jedną z firm windykacyjnych, która wysyłała do konsumentów listy sugerujące, że jej pracownicy odwiedzą dłużnika, aby spisać jego majątek. Inna z firm windykacyjnych została w 2010 r. ukarana przez Prezesa UOKiK za to, że w swoich pismach do dłużników stwarzała wrażenie, że windykatorzy mogą wejść do mieszkania konsumenta mimo jego sprzeciwu." Źródło: https://www.uokik.gov.pl/faq_dzialalnosc_firm_windykacyjnych.php?pytanie=1319#faq1319