Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Sekcja prawna (113 Wątki)

Zasiłek macierzyński

Data utworzenia : 2013-04-22 09:00 | Ostatni komentarz 2013-05-31 00:07

ohlaa

3502 Odsłony
3 Komentarze

Hej. Chciałam podpytać czy orientuje się może ktoś jak to jest z zasiłkami macierzyńskimi dla matek uczennic? 03.04 urodziłam córeczkę a jeszcze chodzę do szkoły (teraz jestem na macierzyńskim). Na necie udało mi się znaleźć tylko taką informację: na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów o pomocy w zakresie opieki socjalnej i prawnej udzielanej kobietom w ciąży i wychowującej dziecko uczennice te (o ile spełniają wymogi określone w rozporządzeniu - Dz.U. 1994 r. Nr 44, poz. 172 z późn. zm.) mogą skorzystać z: Zasiłku pieniężnego Zasiłku w naturze Zwrotu wydatków poniesionych w związku z ciążą, porodem i połogiem, na leczenie w publicznych zakładach opieki zdrowotnej oraz na leki Nieodpłatnego poradnictwa rodzinnego, psychologicznego, prawnego, pedagogicznego Pobytu w domu pomocy społecznej. miałyście może styczność z taką sytuacją? Chciałabym wiedzieć czy oprócz becikowego mogę dostać jeszcze jakieś dodatkowe pieniążki. Dodam jeszcze, że mój mąż w chwili obecnej jest zarejestrowany jako bezrobotny a ja ubezpieczona jestem w zakładzie pracy mojego ojca. Jeśli tylko ktoś ma jakąkolwiek wiedzę na ten temat bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję :) pozdrawiam!

2013-05-31 00:07

A ja znam podobna sytuacje i powiem szczerze moja droga, ze marne szanse na cokolwiek. Oni maja taki przepis, ze jesli osoba pozostaje w trudnej sytuacji majatkowej, to oni maja prawo wniesc sprawe do sadu o alimenty od rodziny. I predzej bedzie tak, niz sami cos ci dadza. Malo tego do znajomej sie przyczepili, ze jak ona dziecko wychowuje, jak kaski nie ma i chcieli jej corke odebrac. Szczerze z nimi lepiej nie kombinowac. Ale jak chcesz to probuj, moze trafisz na ludzkich urzednikow. Ale na pewno zglos sie po rodzinne, becikowe i tzw. 2 becikowe. A jesli zdecydujesz sie na wystapienie o dodatkowy zasilek to wasz budzet nie moze przekraczac ok 320 zl na osobe i czeka was wnikliwy wywiad i wizyty pracownikow z MOPS lub GOPS w miejscu zamieszkania.

2013-05-13 01:04

Zasiłek rodzinny otrzymasz w wysokości 77zł jeżeli wasz budżet nie będzie przekraczał 539zł miesięcznie na osobę. Jeżeli chodzi o zasiłek w naturze to możesz się o niego starać są to pieniądze na niezbędne rzeczy - nie wiem jak to dokładnie wygląda, ale chodzi o zwrot kosztów zakupu żywności, leków, leczenia, odzieży, niezbędnych przedmiotów do domu lub drobnych napraw, w uzasadnionych przypadkach z tego co mi wiadomo zamiast zwrotu kosztów dostaje się paczki żywnościowe, ubrania itd. Tobie nie przysługuje dodatek dla samotnych, a więc to pominę. Ogólnie radzę Ci udać się do urzędu miasta, lub urzędzie gminy przez jaką instytucje wypłacane są takie pieniądze i do niej się udać, aby dowiedzieć się dokładnie. W Gdyni np. jest to MOPS :) Możesz też udać się do najbliższego Ośrodka Pomocy Społecznej i tam powinni Ci wszystko wytłumaczyć.

2013-05-04 15:10

Jeśli oboje z mężem nie pracujecie to ogólnie powinnaś starać się o rodzinne. I w takim przypadku jeśli będziesz brała raz w miesiącu rodzinne (nie wiem ile tego jest teraz z 70 zł?) to do pół roku od urodzenia dziecka przysługuje Ci jakby drugie becikowe w wysokości 1000 zł.Z tego tytułu że dostajesz rodzinne.