Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Sekcja prawna (114 Wątki)

500 + a opieka naprzemienna

Data utworzenia : 2016-06-07 09:47 | Ostatni komentarz 2017-12-15 13:27

aleks1983

1457 Odsłony
5 Komentarze

Witam Mój mąż ma córkę z wcześniejszego związku, płaci alimenty i zabiera ją do siebie, 2 razy w tygodniu, w weekendy, w wakaje, ferie, święta, Dzień Dziecka, Ojca, urodziny itp ogólnie wychodzi ponad 1/3 roku mamy ją u siebie. W tym roku urodził nam się syn i bylismy przekonani, że jako 2 dziecko dostaniemy 500 zł na niego. W ciązy oglądałam konferencję z minister Rafalską, która zapewniała, że nawet jak dziecko nie mieszka z ojcem to jest wliczane do gospodarstwa domowego. Niestety kiedy chcieliśmy wypełnić wniosek odmówiono nam, gdyż w wyroku sądu , który ustala kontakty ojca z dzieckiem, nie ma słowa "opieka naprzemienna". Uważam, że jest to bardzo niesprawiedliwe, ponieważ mąż nie dość, że płaci alimenty, to jeszcze mamy opiekę nad dzieckiem przez 1/3 miesiąca a mimo wszystko nasze Państwo uważa, że mamy tylko 1 dziecko( tak stwierdziła pani w MOPSie). Dlaczeg kiedy trzeba zajmować się dzieckim, czy tez płacić alimenty to nasze Państwo uznaje, że mamy 2 dzieci, a kiedy trzeba dostać coś od Państwa to nagle mój mąż staje się ojcem tylko jednego dziecka? Czy któraś z Was ma podobną sytuację

2017-12-15 13:27

Kochane dziewczyny, program 500 + to tylko kiełbasa wyborcza, każdy wie że nie ma na to kasy w naszym kraju, dlatego robią wszystko by nie dać jak nie potrzeba. Człowiek spóźni się ze złożeniem wniosku i kasa za ten miesiąc przepada. Czekają tylko na takie sytuacje. W innych krajach Europy zachodniej, pieniądze na dziecko są przyznawane automatycznie, bez składania wniosków i nie można się ich zrzec, a jak ktoś nie otrzymał to dostaje wyrównanie. Ale nie w naszym kraju...

2016-06-07 20:45

Magicznypazur dokładnie tylko to mi pozostało:( Chociaż znając nasz kraj to znowu się okaże, że coś jest źle sprecyzowane i nam się nie należy:(

2016-06-07 20:38

Polska jest krajem mało sprzyjającym rodzinie niestety. Ten program 500+ jest bardzo dobrym programem, lecz niestety mocno niedopracowanym. Może kiedyś bardziej go dopracują i wtedy nie będzie takich sytuacji, jak u Ciebie Aleks. Jedyne, co Ci teraz pozostało to załatwić ten papier, że występuje u Twojego męża opieka naprzemienna i że zajmuje się dzieckiem. Wtedy nie mają prawa Ci nie uznać wniosku...

2016-06-07 13:00

No niestety tak to już w naszym Państwie jest... Za 2 tygodnie mamy spotkanie z mediatorem w sądzie może uda zmienić się zapis w wyroku, zobaczymy, dam znać:) Wiem, że każde miasto rozpatruje inaczej i uważam że to niesprawiedliwe, bo rozmawiałam z Panią w innym mieście i powiedziała, że wystarczy że ojciec zabiera dziecko na kilka godzin i oni uznają to jako opiekę naprzemienną. A my tyle dni i nie uwzględniają:(

2016-06-07 12:21

Wydaje mi się, że każdy przypadek jest indywidualny i ciężko go rozpatrywać na przykładach innych rodzin, które zajmuję się dzieckiem. Choć wg mnie i z tego co się orientowałam kwestie alimentacyjne jak i wychowawcze nie są brane pod uwagę, podobnie jak i miejsce zamieszkania dziecka. Tutaj jest bardzo duża niewiedza osób, które się tym zajmują, jest bardzo dużo luk w prawie. Ja na Twoim miejscu poszukałabym informacji w sieci jeśli tu żadna z mam nie miałaby podobnej sytuacji i pisała odwołanie posługując się ustawą.. Moja koleżanka, samotnie wychowująca dziecko złożyła papiery, bez pracy bez alimentów PIT z 2014..lecz spytali ją czy otrzymuje jakieś pieniążki z ZUS, w 2015 roku przepracowała 3 miesiące..i to było kwestią odmowną. Miała dochód utracony..a te 3 ms, które de facto nie powinny być brane pod uwagę w końcu to rok 2015 zostały wzięte jako dochód uzyskany...Te osoby, które nie powinny dostawać dostają, obchodząc prawo, kombinując, a te którym na pewno się należy dostają decyzje odmowną.