Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Sekcja prawna (114 Wątki)

wady wózków

Data utworzenia : 2016-04-14 13:49 | Ostatni komentarz 2017-12-15 11:45

Lalunia1994

2168 Odsłony
14 Komentarze

Cześć mam taki problem, ostatnio z mężem kupiliśmy nowy wózek. Niestety spaw puścił po paru dniach i zanim napisze do producenta chciałam się zapytać czy będzie to wina produkcyjna czy moja wynikająca ze złego użytkowania. Parę lat temu przy pierwszym dziecku też miałam taki problem i nie chcieli mi uznać reklamacji, ogółem zrobili ze mnie idiotkę. Musiałam pisać to rzecznika praw konsumenta. Sprawa skończyła się dla mnie dobrze ale co się na chodziłam i napisałam listów to moje. Więc moje pytanie czy jak spaw puszcza to jest to wina produkcyjna? Przyznam się że nie znam się na prawach konsumenta i nie umiem ich wykorzystać

2016-04-15 15:38

A ja mam dziś pecha ponieważ mój wózek też się zepsuł podczas rozkładania po wyjęciu z bagażnika samochodu. Nie chcę zakładać nowego wątku ale napiszcie mi proszę - jak długo Wasze dzieci korzystały z wózków. Nie wiem czy jest sens teraz kupować nowy wózek , czy kupić używany czy naprawiać ten który mam i nie ukrywam że jestem z niego zadowolona. Myślę że dałoby jeszcze radę go zespawać :(

2016-04-14 23:44

Ja również uważam, że powinnaś jak najszybciej oddać wózek na gwarancję. Jest to wada producenta i nie powinno być problemu z reklamacją. Z tym, że tak jak dziewczyny piszą na rozpatrzenie reklamacji jest zazwyczaj 14 dni więc może się niestety okazać, że zostaniesz przez jakiś czas bez wózka.No chyba, że uda Ci się tak jak Justynie, że po 5b dniach wózek będzie z powrotem.

2016-04-14 22:03

Ja oddałam na gwarancję wózek nawet z tak blahego powodu jak to że przy rączce z jednej strony zsuwala i marszczyla się skóra i z budki w gondoli wychodziły druty. Zrobili wszystko w ramach gwarancji bez żadnego marudzenią co więcej mimo iż serwis był w innym mieście załatwili sprawę w 4dni:-) myślę że twoja wadę bez problemu powinni uznać

2016-04-14 15:40

Oczywiście że powinnaś złożyć reklamację ale zanim zawieziesz wózek do sklepu zrób jak najwięcej zdjęć całego wózka, obicia- w jakim jest stanie, kół no i nieszczęsnej niezgodności- spawu . Jeżeli masz dobry aparat to postaraj się zrobić w świetle dziennym bardzo dokładne zdjęcia. Nie wiem dlaczego uważasz że mogłabyś złym użytkowaniem doprowadzić do zaistnienia wady? Czy używałaś wózek niezgodnie z jego przeznaczeniem ? - jeżeli nie to nie masz się czym martwić. To że jakaś część nie była dość starannie zespawana to jest wina producenta i nie ma tu dyskusji szczególnie że kupiłaś nowy wózek. Jak będziesz miała jakieś pytania , problem to pisz postaram się pomóc. Reklamację złóż w sklepie w którym kupiłaś wózek .

2016-04-14 14:55

Jak dla mnie ludzie, którzy w normalny sposób użytkują wózek(to się też tyczy składania i przewożenia) nie są w stanie tak zrobić, by wózek popsuł się na spawie... Ja swój wózek spacerowy używam od ponad roku, w tym był wkładany i przewożony mnóstwo razy w bagażniku auta i nic się z nim nie stało, nie mówiąc już o takiej wadzie wózka, z jakim musisz się zmagać. Jak dla mnie powinnaś zgłosić jak najszybciej reklamację, szczególnie, że to jest nowy wózek, a nowe wózki nie psują się ot tak :)

2016-04-14 14:50

Ja na pewno oddałabym ten wózek w ramach gwarancji.Przecież specjalnie tego nie zrobiłaś a wady w produkcji się przecież zdarzają.Powinni to naprawić i już.Może to potrwać trochę czasu i nie będziesz mieć wózka. A jak będzie problem z reklamacją to zgłoś się znowu do rzecznika praw konsumenta.