Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Sekcja prawna (113 Wątki)

Zasiłek dla wcześniaka

Data utworzenia : 2016-02-04 19:40 | Ostatni komentarz 2016-02-13 08:57

Jola.Celej

1531 Odsłony
5 Komentarze

Mam córeczkę urodzona w 30tc. Ma teraz 3miesiące. Kilka razy w miesiącu jeżdżę z nią do iczmp w łodzi do którego mam około 100km. Dodatkowo chodzę z nią prywatnie na rehabilitację. Dziś dowiedziałam się ze mogę ubiegać się o zwrot kosztów przejazdu czy to prawda.? Jeśli tak to gdzie mam się udać by otrzymać taki zasiłek? Czy za koszty związane z rehabilitacją też mogę dostać jakiś zwrot? Jeśli ktoś wie cos na ten temat to proszę o jakąś podpowiedz co mogę zrobić by dostać jakis zwrot. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

2016-02-13 08:57

Oczywiście, że będzie dobrze :) praca z rehabilitantem i praca w domu daje naprawdę duże efekty :)

2016-02-12 10:25

dzięki za pomoc :) na następnej wizycie zapytam się lekarza czy jest możliwość wypisania takich dokumentów. myślę że nawet takie niby małe pieniądze mogą choć trochę pomóc. zawsze to coś. moja mała ma zbyt duże napięcie mięśni i musimy chodzić na rehabilitację . mam nadzieją że wszystko będzie dobrze. pozdrawiam:)

2016-02-06 20:51

Jola moja córka również jest wcześniakiem z 30tc :) i przez pierwszy rok z dużą częstotliwością odwiedzałyśmy matkę polkę. Możesz ubiegać się o zasiłek opiekuńczy o którym wspomina Anna niestety jest to tylko ten zasiłek nic więcej ośrodek nie jest w stanie zaoferować, my mamy przyznany zasiłek na 2 lata. Z rehabilitacji korzystamy w ramach wczesnego wspomagania rozwoju jest to program ogólnopolski na który ustawowo przysługuje 8x w miesiącu bezpłatnych zajęć., czy w Twoim mieście znajduje się ośrodek z rehabilitacją na którą mogłabyś uczęszczać? Może masz w pracy zakładowy fundusz, który pokryje koszty dojazdów, ewentualnego leczenia - ja np. taki fundusz mam.

2016-02-05 22:29

Jolu znalazłam stronę na której masz wszystko dobrze opisane : http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/pit/pit/ulgi-odliczenia/66081,Ulga-rehabilitacyjna-w-PIT-2015-2016.html więc okazuje się że chcąc odliczyć koszty dojazdu na rehabilitację, leki itd musisz w pierwszej kolejności stanąć z dzieckiem na komisji lekarskiej - Powiatowy Zespół Orzekania o Niepełnosprawności. Jeżeli chodzisz z dzieckiem do neurologa lub innego specjalisty poproś o wystawienie opinii , możesz też mieć od lekarza pediatry a ja jeszcze dołączyłam zaświadczenie od rehabilitanta że synek od.... do teraz jest rehabilitowany. Zrób też ksero badań np. usg , tomografii lub innych jeżeli dziecko miało robione. Dokumenty potrzebne do złożenia razem z opinią lekarza możesz odebrać w Starostwie Powiatowym lub wydrukować ze strony Starostwa.

2016-02-04 21:39

Jolu ja również przez dłuższy czas rehabilitowałam synka odpłatnie ale nie wiem w jaki sposób można to odliczyć może na forum są mamy które będą wiedziały , natomiast mnie lekarz neurolog namówiła na to abym starała się o dodatek pielęgnacyjny z racji tego że dziecko wymaga rehabilitacji i większej troski.Wypełniła mi dokumenty, zrobiła ksero wyników badań i złożyłam wniosek do Powiatowego Zespołu Orzekania o Niepełnosprawności i po kilku tygodniach zostałam wezwana z synkiem na badania. Wojtusiowi przyznano zasiłek na trzy lata chyba że nadal będzie wymagał rehabilitacji to znów będę się starała. Niby to nie dużo bo 153 zł miesięcznie ale zawsze to parę złotych które mogę przeznaczyć na dodatkowe zajęcia dla dziecka. Poproś swojego lekarza o to aby wypełnił Wam dokumenty i staraj się o zasiłek