Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Sekcja prawna (113 Wątki)

Zasiłek chorobowy ZUS

Data utworzenia : 2015-09-01 12:47 | Ostatni komentarz 2018-02-15 17:56

Aggi86

3821 Odsłony
19 Komentarze

Dziewczyny mam pytanie odnośnie zasiłku chorobowego. Ponieważ w związku z zagrożoną ciążą przekroczyłam 33 dni chorobowego mój pracodawca zgłosił ten fakt do ZUSu (z późnieniem...). Jak długo trzeba czekać na jego wypłatę, czy poprzedza ją jakaś oficjalna pisemna decyzja ZUS? Na jakiej podstawie wylicza się wysokość tego zasiłku jeżeli u tego samego pracodawcy byłam zatrudniona na podstawie umowy o pracę i na zleceniu.

2015-09-05 14:57

No niestety firm a jest do 20 osób wiec rozliczam się bezposrednio z ZUSem. Strasznie ciekawa jestem kiedy mogę lub czyć na zasiłek, tym bardziej, że pracodawca druk o którym piszesz złożył z opóźnieniem. Niby mają 30 dni na wypłatę zasiłku, ale z tym też podobno różnie bywa... A rachunki czekają. ..

2015-09-05 11:33

Była, była, ale u mnie zasiłek wypłaca firma (gdy powyżej iluś tam osób, to płaci pracodawca i sobie to potem sam wyrównuje z zusem), więc ja zawsze dostaję wszystko w terminie normalnej wypłaty. Nie wiem, więc jak długo czeka się na wypłatę gdy płaci zus ani czy dostaniesz jakieś pismo. Natomiast jeśli chodzi o to na jakiej podstawie wylicza się wysokość - no zus nie wie jak zarabiasz, dlatego pracodawca wypełnia specjalny druk na którym umieszcza wszystkie dane , Twoje zarobki i na podstawie tego zus płaci. To jest obowiązek pracodawcy.

2015-09-02 17:08

No bo pomyślę, że żadna na chorobowym nie była ;)