Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Sekcja prawna (113 Wątki)

Dwutygodniowe zwolnienie na żonę po porodzie

Data utworzenia : 2015-05-10 10:46 | Ostatni komentarz 2019-08-11 23:40

agi723

161087 Odsłony
107 Komentarze

Witajcie. Czy ktoś z waz korzystał z dwutygodniowego zwolnienia na żonę po porodzie, a później z dwutygodniowego urlopu ojcowskiego? Zastanawiam się z mężem nad taką opcję, wtedy byłby z nami przynajmniej przez cały miesiąc. Gdzie uzyskać takie zwolnienie? Czy bezpośrednio w szpitalu po porodzie?

2015-05-10 14:12

Witam...jestem świeżo w temacie...gdyż mój mąż brał dwu tygodniową ,,opiekę'' na mnie po urodzeniu się naszego synka...4 tygodnie temu.Taka opieka na żonę/ partnerkę przysługuje zarówno tym kobietą które urodziły siłami natury jak i tym po cięciu cesarskim. Sprawa kto powinien wystawić takie zwolnienie różni się i zależy chyba od poglądu danego lekarza...napewno może i powinien wystawić ją lekarz prowadzący ciążę i/ lub lekarz rodzinny kobiety,! Nie ma potrzeby też by kobieta biegała wraz z mężem do swojego lekarza rodzinnego z prośbą o opiekę, bo ten załatwi ją sam bez problemu...tak było w moim przypadku. W szpitalu w którym urodzisz możesz poprosić o wystawienie opieki najwyżej jeśli nie będzie Twojego lekarza prowadzącego uzyskasz odmowę ale zawsze jest szansa...Pamiętaj również, że do wystawienia opieki będzie potrzebny NIP zakładu pracy męża

2015-05-10 11:54

Właśnie jest to chyba opieka, ale męża na żonę po porodzie. Tylko czy na pewno lekarz w szpitalu daje takie zwolnienie? Czy lekarz prowadzący ciążę?

2015-05-10 10:52

to się chyba nazywa normalna opieka i dostaniesz ją u lekarza w szpitalu. Opieka na dziecko z powodu niedomagania żony :) Płatne jak zw chorobowe 80%