Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Sekcja prawna (114 Wątki)

Zasiłek macierzyński od 01.01.2016

Data utworzenia : 2015-04-15 13:09 | Ostatni komentarz 2015-04-24 11:18

li_28

2254 Odsłony
4 Komentarze

Witajcie, Informacja dotyczącą nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych które przyjął rząd. Otóż od przyszłego roku, szykują się zmiany dotyczące pomocy finansowej (roczny zasiłek macierzyński). http://wsensie.pl/dummy-category-3/item/3634-po-tysiacu-dla-kazdego-bez-wyjatku/3634-po-tysiacu-dla-kazdego-bez-wyjatku

2015-04-24 11:18

Czytałam o tym. Aczkolwiek Rząd decydował między tą ustawą, a drugą w której była mowa o opłacaniu żłobków i przedszkoli. Co za tym szło, osoby których nie stać na prywatne przedszkole bądź żłobek miałyby ułatwioną sytuację. Była też mowa o poprawie warunków w placówkach publicznych, zmniejszenie ilości dzieci w grupach itd. Osobiście wolałąbym tą drugą opcję. Bo co z tego, że przez rok dostajemy te 1000 zł co miesiąc, wydajemy to na potrzeby dziecka, a po roku co? Dalej nie ma miejsca w żłobku, na nianię tym bardziej nas nie stać i jesteśmy w miejscu wyjścia, pracuje tylko jeden rodzic, dodatkowego tysiąca już nie ma i jakoś trzeba ciułać żeby przeżyć "do 1"..

2015-04-24 11:12

Mam podobne przemyślenia. W mojej pracy spotykam się z rodzinami, które chwalą się tym, że pralkę kupili za pierwsze dziecko, za drugie wyremontują łazienkę, są też takie dla których każdy sposób zarobku jest dobry, większość pieniędzy idzie na używki, a ten to całkiem niezły biznes - 1000 złotych miesięcznie od państwa. A dzieci przecież się wychowają i jakoś to będzie.

2015-04-18 12:36

A ja powiem tak: ogolnie pochwalam cały pomysł pomocy finansowej dla tych, ktorym macierzyński sie nie należy, zwłaszcza dla osób młodych ktore jeszcze nie zdązyły wystartować zawodowo i osób zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych. Mam jednak taki mały "niesmak" co do osób bezrobotnych - ale oczywiście nie do wszystkich - chodzi mi głównie o rodziny patologiczne - boje się, że ustawa ta może otworzyć takim osobom furtkę do zdobycia pomocy finansowej, która wcale nie będzie przez nich przeznaczana na wychowywanie dziecka. Wręcz przeciwnie - może zdarzyc się tak że będą takie osoby rodzić dziecki tylko i wyłącznie dla uzyskania przez rok korzyści finansowych - a dzieciaki i tak będą zaniedbane i porzucone :( Dlatego ja bym dorzuciła w tej ustawie obowiązek sprawdzania przez odpowiednie instytucje czy udzielona pomoc finansowa jest przez dana rodzinę odpowiednio wykorzystywana. Co o tym myślicie?

2015-04-16 23:04

. Taka ustawa powinna być w tym kraju wprowadzona daaawno temu.