Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Sekcja prawna (114 Wątki)

Dwa dni wolnego na opiekę nad dzieckiem.

Data utworzenia : 2015-02-10 18:54 | Ostatni komentarz 2015-08-28 10:41

SasiaS

3589 Odsłony
6 Komentarze

Wyjadaczki już pewnie się orientują, że mamusie bądź tatusie w pracy przysługują 2 dni wolnego (pełnopłatnego ) na dziecko. W pracy przysługują 2 dni wolnego w ciągu roku na opiekę nad dzieckiem, Warunkiem dostania takiego wolnego jest praca na etacie. Nie ważne czy jest to etat pełny, czy na 1/2 czy na 1 / 18 . Rodzic musi pracować na etacie i koniec kropka. Takie wykorzystanie 2-óch dni opieki na dziecko przysługuje tym rodzicom którzy maja przynajmniej jedno dziecko :) Opieka obejmuje dzieci do lat 14 ! Uwaga, jeżeli oboje rodziców pracuje. To te dwa dni opieki są sumowane dla nich oboje :P Tzn. Albo mama wykorzysta 2 dni. Albo tata wykorzysta 2 dni opieki. Albo najzwyczajniej w świecie podzielą się tymi dniami po jednym dniu dla każdego :) (trochę śmieszne ) :)) 2 dni przysługują w roku także tym rodzicom, którzy posiadają więcej niż jedno dziecko. Nie zwiększa się limit dni dla każdego dziecka. Dodatkowe dni można połączyć także z urlopem wypoczynkowym :) Jeżeli dni te nie zostaną wykorzystane w danym roku, najzwyczajniej w świecie przepadają. Nie przenoszą się na kolejny rok, i nie dodają się do dwóch nowych dni opieki. Także, warto mieć na uwadze tę informację. Rodzic nie ma obowiązku tłumaczyć się pracodawcy na co chce wykorzystać dane dni. Może iść z dzieckiem do lekarza, może dziecko się nagle rozchorować a Ty nie masz opieki nad nim. Albo po prostu chcesz wyjść z nim do kina i spędzić cały dzień tylko z dzieckiem :) To Twoje dni i Tylko Twoje, i Tylko Ty uznasz co z nimi zrobisz, bez podania przyczyny :) Co z formalnościami? Już mówię :) Po prostu składasz wniosek do pracodawcy z wyznaczonymi dniami dniami , które chcesz mieć pełnopłatne i wolne. Dni mogą być kolejno po sobie, oraz z duża rozbieżnością czasową. Co najważniejsze :) Przepisy nie mówią o tym, byś np: dostarczyła wniosek o rezygnacji męża z korzystania z tych dni. Nie musisz donosić pracodawcy żadnego zaświadczenia z jego pracy :) Także kto jeszcze nie wiedział i będzie zaczynał swoja pierwsza karierę w pracy niech ma to na uwadze i wykorzysta. Bo dni przepadną a Ci się należą ! ;)

2015-05-04 12:53

W praktyce może to wyglądać inaczej w każdym zakładzie pracy - my wprowadziliśmy w mojej firmie formularz "Oświadczenie rodzica" - gdzie rodzic deklaruje czy będzie korzystał z prawa do takich dodatkowych 2 dni opieki, czy wyraża zgodę na pracę w godzinach nadliczbowych itp. Taką deklarację wypełnia każdy rodzic na początku każdego roku. I nie zdarzają się tu oszustwa - ale jak już pisałyście - wszystko zależy od ludzi. Sam zamiar wykorzystania w danym dniu opieki na dziecko pracownik zgłasza u nas na odrębnym wniosku urlopowym jako przyczynę ubiegania się o wolne wpisują art. 188 KP.

2015-02-27 16:10

Wiemy, korzystamy :) W zeszłym roku, kiedy urodził sie synek a ja i tak byłam przez c hwile na l4 apozniej na macierzynskim to tą opieke wykorzystal mąż, w tym roku tez te dni zabierze mąż bo ja i tak do polowy roku mam jeszcze macierzysnki...a od przyszlego roku juz ja bede brała ..zawsze to dodatkowe 2 dni wolne w roku :))

2015-02-27 10:45

Tak dokładnie :) Przepisy Polskie mają bardzo wiele luk.. ;) Oczywiście nie jestem za tym by oszukiwać pracodawcę;) To na pewno nie w moim stylu :) Myślę, że tez by nie było problemu,gdyby oświadczenie takie (tzn. czy jedno z rodziców bierze 2 dni, czy dzielą się po jednym) zmienić w późniejszym zasie. Czy nawet dogadać się z pracodawcą, o zmianie przywilejów. Bo przecież tutaj też jest straszna luka. Jeśli np: Jeden z rodziców zachoruje i ma oświadczenie zapisane tylko na siebie. No to to się mija z celem, by te dwa dni przepadły bo matka np: jest w szpitalu i siłą rzeczy opiekować się dzieckiem nie może:) i w tej sytuacji rozsądne jest by z tych dwóch dni skorzystał ojciec. Myślę, że to jest kwestia dogadania z pracodawcą. Ludzie sa różni.. Jedni żyją zgodnie z własnymi zasadami, inni na to leją i szkubia jak najwięcej na własną korzyść, czasem niezgodnie z prawem.. No ale.. :)

2015-02-27 10:00

Joasiu a jak wg Ciebie pracodawca ma tego dopilnować? Nie może przecież kontaktować się z pracodawcą drugiego rodzica, by ustalić czy ten wykorzystał bądź nie opiekę. Często jest tak, ze przepisy nie regulują wszystkich ustaleń, one są weryfikowane przez orzecznictwo i komentarze ekspertów. Co do podziału tych dni, to oczywiście teoretycznie jest to moźliwe, jednak skoro możesz otrzymać opiekę tylko, jeśli złożysz oświadczenie, że drugi rodzic nie będzie z niej korzystał to w praktyce nie ma takiej opcji ;)

2015-02-24 09:58

Angie- Tak pierwsze zdanie które napisałaś jest zgodne z moimi informacjami. ("Co z formalnościami? Już mówię :) Po prostu składasz wniosek do pracodawcy z wyznaczonymi dniami dniami " ) Tutaj akurat jest dostępny już odgórny wniosek a propo udzielenia takowego dnia wolnego. To akurat jest jasne. Ale teraz czytam, bo mówisz , że tylko jedno z rodziców może skorzystać z takiego urlopu. Jestem niemal pewna, że po przedstawieniu dogodnego oświadczenia o chęci podzielenia się tymi dniami urlopu przez rodziców nie jest problemem. Ba.. Co najlepsze, nigdzie w przepisach nie ma jednoznacznie napisane, że takie oświadczenie musi być napisane. Jest to tylko i wyłącznie sprawa pracodawcy by ten tego dopilnował. Tu jest po prostu niedopatrzenie. http://prawo.rp.pl/artykul/793867,1091096-Kto-i-jak-moze-skorzystac-z-dwoch-dni-opieki-na-dziecko.html?p=1 - fajny artykuł który mówi, właśnie o tym problemie:) Tutaj kolejny artykuł mówiący o 1 dniu dla każdego z rodziców jeśli wyrażają taką chęć. http://ksiegowosc-budzetowa.infor.pl/gorace-pytania/699908,Komu-naleza-sie-dni-opieki-nad-dzieckiem.html

2015-02-23 20:59

Joasiu, aby korzystać z tej opieki nad zdrowym dzieckiem (art 188kp) należy pracodawcy złożć oświadczenie o zamiarze korzystania. Do tego uprawnienia ma prawo wyłącznie jeden rodzic, dlatego musi om złożyć oswiadczenie, że ten drugi rodzic czy opiekun nie będzie z niego korzystać.