Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Sekcja prawna (114 Wątki)

Urlop wychowawczy a rozliczanie pit i ulga na dziecko

Data utworzenia : 2015-02-10 12:24 | Ostatni komentarz 2017-12-15 13:52

ancyMonek

37704 Odsłony
33 Komentarze

Nie wiem czy temat został poruszony ..szukałam ale nie znalazłam :) Jestem na urlopie wychowawczym , pracodawca zadzwonił do mnie ze znajoma rozliczy mój PIT ..jak spytałam o ulgę na dziecko stwierdził , ze bez problemu dostane ..problem w tym , że w internecie maja odmienne zdanie na ten temat . Czy któraś jest w podobnej sytuacji bo mam mętlik w głowie ... Partner moglby odliczyc dziecko w razie czego .. http://www.pit.pl/zwrot-ulgi-na-dzieci-moze-powodowac-utrate-swiadczen-rodzinnych-14329/

2017-12-15 13:52

przesyłam kompleksowe dane na temat ulgi za 2017 rok https://www.e-pity.pl/abc_podatki/ulgi/ulga_prorodzinna/

2015-03-07 09:36

strasznie nie lubie tych urzędowych spraw..stresujący okres :)

2015-03-06 11:45

Dokładnie z ulgami trzeba uważać bo człowiek połasi się na kilkaset złotych, a potem dwa razy tyle mu odejdzie z jakiś dodatków bo za 574 nie można przeżyć, ale za 580 na osobę to człowiek nagle staje się zamożny i trzeba mu wszystko pozabierać. Głupota, ale takie nasze prawo. Co do ulg można sobie posprawdzać tutaj - http://rozlicz-pit.blogspot.com/ jest też możliwość pobrania druków pit 37 lub programu do rozliczenia, co jest dobrą opcją jak ktoś ma zwrot bo pieniądze są dużo szybciej na koncie.

2015-03-02 16:42

Ancymonek, dokładnie ja też wole jedzenie kupić droższe a ciuchy tansze albo wogole:-P chyba ze dla synka:-P i też korzystamy tylko z rodzinnego ale jak brałam macierzyńskie to juz rodzinne nie mieliśmy. Tak to już jest :-] kiedyś się szalalo z pieniędzmi a teraz juz się bardziej oszczędza przy dziecku, żeby dziecku niczego nie brakowało.

2015-03-02 15:37

Dosłownie ! my mamy naprawdę ciężką sytuacje ...odmawiamy sobie wyjsc do kina ...restauracji i zakupów ktore kiedys sprawiały przyjemnosc a kupujemy jedzonko droższe , lepszej jakosci ..jak widze kobiety zadbane z małym dzieckiem i kupują jakas z kurczaka " wędlinę " za 9 czy 12 zł za kg to smutno się robi ..w koncu jestesmy tym co jemy ! Ja wole dołożyć i jesc dobrze niż kupic kolejna pare butów :) ubrani jestesmy dobrze bo kiedys szalelismy a teraz zużywamy heh :D nie lubię jak mi ktos z buciorami wchodzi w zycie dlatego korzystam tylko z rodzinnego zasiłku :)

2015-03-02 14:12

a to ja takich tez znam I to zazwyczaj co maja pieniadze chodza I prosza sie o darmowe, a czlowiek biedniejszy jakos sie wstydzą, tak to juz jest.

2015-03-02 14:04

Aha to zle zrozumiałam :) No nic przyjemnego . mam znajomych co zyją normalnie , na wszystko im starcza a i tak chca gotówkę za darmo i nie przeszkadza im to ze ktoś ich odwiedza , rozglada sie po domu itd :)

2015-03-02 11:32

Ale mi nie chodzi o jakas pomoc bo jestesmy biedni typo ze ponoc jest coz takiego jak szef zamyka firms ale nie wiem bede musiala sie dowiedziec, a na pewno tez nie chcialabym takich gosci mini mieszkam w bloku.