Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Sekcja prawna (114 Wątki)

Co się należy po urodzeniu dziecka ?

Data utworzenia : 2015-01-19 20:37 | Ostatni komentarz 2015-07-27 15:15

Angelka2580

5096 Odsłony
17 Komentarze

Witam. Chciałabym wiedzieć co przysługuje mi się po urodzeniu dziecka. Przed ciążą miałam 9 miesięcy stażu na cały etat, później umowa po stażu 9 miesięcy na pół etatu (wynagrodzenie najniższa krajowa). Szefowa przedłużyła mi umowę do rozwiązania czyli o 5 miesięcy. Mój chłopak ma umowę od 4 miesięcy na cały etat. Nie planujemy na razie ślubu. Moja ciąża była zagrożona na pocżątku , ponieważ pojawiły się krwawienia. Moje pytanie : jakie zasiłki mi się należą, czy należy mi się urlop macierzyński, zasiłek rehabilitacyjny? Proszę o pomoc bo nie wiem o co mogę się starać.

2015-07-27 15:15

Chrona przed zwolnieniem do tego na jakieś male chorobowe mozesz tez sie udac ;)

2015-05-10 21:27

Nienormatywna zależne to jest od tego jaką miałaś umowę jeśli na czas określony przekraczający 3ms i nie była to umowa na zastępstwo to zgodnie z kp. przysługuje Ci macierzyński i nie może Cię on zwolnić, a po powrocie z macierzyńskiego masz jeszcze 3ms ochrony przed zwolnieniem.

2015-05-10 21:24

należy ci się rok płatnego macierzyńskiego a potem od razu możesz jeszcze pochorować jak się nie boisz kombinować

2015-04-30 17:57

dziewczyny ja mam takie pytanie - bo mam umowę o pracę do czerwca :) rodzę w maju :) Czy pracodawca musi mi przedlużyć umowę tak bym miała zasiłek????

2015-01-30 11:45

No o tym mówię, że Zasiłek przysługuje :)

2015-01-30 11:42

Joasia wiem o czym mówisz. Ale jakoś wniosek musisz o ten zasiłek zatytułować i to jest własnie urlop na warunkach urlopu macierzyńskiego. Tak panie w Zusie chcą żeby pisać. Ale defacto nie jesteś na urlopie, przysługuje Ci tylko zasiłek, bo zatrudnienie ustało. I tak samo możesz wziąć najpierw zasiłek na pół roku i później go przedłużyć o kolejne pół.

2015-01-30 10:09

Ulka Zasiłek macierzyński. Mylisz pojęcia. Zasiłek macierzyński a Urlop macierzyński to dwie różne sprawy :) Zasiłek macierzyński przysługuje każdej mamie która miała umowę o pracę i rozwiązała się w dniu porodu oraz miała odprowadzane składki w Zusie. Mam nadzieję, że myślisz o tym samym o czym ja pisze tylko nazywasz Zasiłęk macierzyński Urlopem macierzyńskim :)

2015-01-29 21:42

Joasia, 20 tygodni urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, 6 tygodni na warunkach urlopu macierzyńskiego dodatkowego i 26 tygodni urlopu na warunkach urlopu rodzicielskiego, czyli tak jak mama na umowę o pracę. Niektórzy pracodawcy dają możliwość powrotu do poprzedniej pracy, mimo że nie przedłużyli formalnie umowy, nie chcą wcześniej przedłużać z uwagi na to, że biegnie czas zatrudnienia a to się wiąże z urlopem i późniejszym ewentualnym wypłaceniem ekwiwalentu za urlop. Ale wiem, że takich przypadków pracodawców jest niewiele.