Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Sekcja prawna (113 Wątki)

Alimenty a prawo jazdy

Data utworzenia : 2014-03-06 10:59 | Ostatni komentarz 2021-11-04 04:36

KasiaCom

7793 Odsłony
16 Komentarze

Ostatnio wyczytałam, że jeśli ojciec dziecka nie chce płacić alimentów, to organ właściwy dla dłużnika może skierowac wniosek do starosty o zatrzymanie prawa jazdy tegoż dłużnika. Ma to na celu pomoc kobietom, które borykają się z problemem niepłacenia alimentów. Wszystko na ten temat można przeczytać w artykule --->http://rodzina-i-kariera.infor.pl/rodzina/alimenty/325239,Nieplacenie-alimentow-zezwala-na-zatrzymanie-prawa-jazdy.html

2014-04-14 10:23

mraczek szkoda dzieci naprawde ... Ja juz małym dzieckiem nie jestem a nadal jest mi przykro kiedy mijaja moje urodziny , swieta a w telefonie cisza ..ani słowa , ani kartki :( Nie chce jego pieniedzy..ucze sie i powinnam nadal dostawac , ale nie chce miec z nim nic wspolnego ..szkoda mi nerwów ..Masz o tyle dobrze ,ze sobie zycie ulozylas fajnie ...stac Cie na to zeby swojemu dziecku zapewnic byt ..stac Cie na dodatkowe lekcje i przyjemnosci i mozesz byc z tego dumna :) jest wiele matek ktore sa po prostu bezradne ...nie maja pracy ..dochodów i w dodatku meza ktory nie placi na dzieci ..

2014-04-10 14:59

Ja znam faceta, który nie płacił alimentów, bo niby nie pracował, a robił ale na czarno i wiadomo kasy miał. Dla mnie to jest jakieś nieporozumienie jak można być takim człowiekiem, że się na własne dziecko zapłacić nie chce. Ja rozumiem wszystko, ale skoro się kiedyś zdecydował na dziecko to powinien płacić a nie umywać od odpowiedzialności, a jak nie to powinni kurde pozbawić wszystkiego takiego ojca dziecko nazwisko matki, nie ma praw żadnych ojcostwa pozbawiony. No i przede wszystkim na pewno wychowywałabym dziecko w świadomości, że jego ojciec to łajdak. Najbardziej mnie boli jak oglądam, że kobieta urodziła niepełnosprawne dziecko i ojciec od nich odchodzi i płacić tez nie chce, a niech sobie radzi sama. To straszne jest. Wiem, że alimenty to śmieszne kwoty, tak jak te wszystkie świadczenia na dzieci u nas w kraju.

2014-04-10 14:16

Monika i tu się z Toba zgadzam , mój były mąż ma 500 zł przyznane nie płaci od 2008 roku bodajże jak dobrze pamiętam a zapłacił zaledwie kilka miesięcy po 200 zł, Kacper chodzi na gimnastykę artystyczną, ma dodatkowo prywatnie angielski , na wakacje też co roku go wysyłam a tamten ma to wszystko gdzieś ale najbardziej mi szkoda było Kacperka jak na gwiazdke 2 lata temu usłyszał od ojca że prezent gwiazdkowy dostanie potem bo musiał kupić coś swojej chrześniaczce mnie po prostu krew zalała.

2014-04-10 14:12

mraczek oczywiscie sie z Toba zgadzam ..Moja mama zawsze to powtarzała ..mój tata miał zaledwie 400 zł przyznane i to jest duzo ? oczywiscie ze nie ...bo moja mama co msc musiała za 100 zł bilet mi kupowac ..dodatkowo brałam płatne lekcje z matematyki i angielskiego co kosztowało ja 240 msc ...+ jedzenie + odzież i drobne wydatki ? smieszna kwota ..moja mama chciała zapewnic mi godne zycie i sobie wiele odmawiała na moj koszt . . sama zarabiała 1600 + 400 taty ..mialysmy 2 tysiace z czego 1000 oplaty + moje 340 i ile na zycie zostaje ? niespełna 700 zł ..nigdy nie mogla sobie pozwolic na nic a On jezdził po świecie .. wiecie co wam powiem ...okropnie czasami zycie sie uklada ..ktoś decyduje sie na dziecko kocha od malenkosci a potem rece umywa i ze wszystkim kobiete zostawia ..rozumiem jesli rodzicom nie wyszło - OK , ale nie jest czlowiekowi wstyd walczyc w sadzie o umozenie alimentów ? przeciez to nie dla bylej zony to robi tylko dla wlasnego dziecka...

2014-04-07 17:25

Nie wierze w takie rozwiązania , mój były mąż jest już mi winny ponad 25 tyś zł z odsetkami, sprawa u komrnika i co z tego . On niby taki biedny nic nie ma, i tyle mu mogą zrobić. Nie płaci na syna od lat i ma to wszystko w nosie i tyle. A ja co musze przecież sama dbać i starac się wychować syna na porządnego człowieka.

2014-04-07 17:22

Też o tym słyszałam. I SamantKa ma rację;) A swoja drogą trochę głupie to mimo wszystko ,bo co ma prawo jazdy do alimentów? Powinni trochę inaczej się za to zabierać. Poza tym tak jak mówisz Kikacu - dla niektórych to nie problem bez niego jeździć ;)

2014-03-06 19:33

Samantka masz rację kurcze nie myśląca jestem dzisiaj :/ przecież jak nie płaci alimentów to i się nie będzie bał bez prawa jazdy za kierownicę wsiąść

2014-03-06 18:33

I tak jeżeli np. ojciec jest kierowcą zawodowym, bądź zarabia jeżdżąc gdzieś samochodem to nie można mu zabrać prawa, ponieważ można tak to ująć, że prawo jazdy jest jego narzędziem pracy i wiąże się z dochodem i utrzymaniem również dziecka..