Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Sekcja prawna (114 Wątki)

Z dzieckiem za granicę

Data utworzenia : 2014-02-25 20:56 | Ostatni komentarz 2014-02-26 22:34

SamantKa

3939 Odsłony
14 Komentarze

Jakie dokumenty warto mieć ze sobą przy krótkim wyjeździe, dłuższym oraz pobycie stałym? Może któraś z Was podzielić się doświadczeniem w tym temacie?

2014-02-26 22:34

O badaniach słyszałam, kobiety muszą robić badanie ginekologiczne, które potwierdzi, że nie jest w ciąży. Jak dla mnie jest to trochę absurdalne, ingerują w czyjąś intymność. Ja rozumiem, że nie chcą, by babeczki wyjeżdżały rodzić dzieci za granicą, ale bez przesady...

2014-02-26 22:27

Moja kolezanka przez rok starala sie o wize narzeczenska do stanow. Tez sie najezdzila do ambasady, jakies rozmowy, testy, badania musiala robic. No i odlozyc w tym czasie pieniadze na podroz. Bo od wydania wizy jest jakis czas, aby wyleciec.

2014-02-26 22:24

Chętne osoby zgłaszają się o kartę, a raz na jakiś czas losują kilku szczęśliwców. Ja oglądałam nawet ostatnio program (nie pamiętam czy nawet w wiadomościach o ty nie mówili) o tym i wypowiadali się Polacy, którym udało się zdobyć kartę i są bardzo zadowoleni. Koleżanka miała podobny problem. Miała rodzinę w Nowym Jorku i chciała wyjechać na miesiąc na wakacje. Nie była wtedy pełnoletnia, dlatego do ambasady musiała udawać się z rodzicami, nie dość, że wiele razy musiała tam chodzić, to mnóstwo kasy za to zapłacili, ale się udało.

2014-02-26 22:11

Losowaniu? O tym nigdzie nie slyszalam.. Niestety z Polski do USA nie jest tak prosto na stale wyjechać.. Mój tata nawet o glupia wizę na tydzień się najezdzil do ambasady..

2014-02-26 21:41

Tak samo jest w Ameryce, jest się rezydentem po iluś latach i wtedy można brać udział w losowaniu zielonej karty.

2014-02-26 21:06

Tak jak piszesz Sylwia jest. Rezydentem zostaje się po 7 latach. Aby dostać obywatelstwo trzeba w owym kraju odprowadzać podatki przede wszystkim. Przed otrzymaniem obywatelstwa np. w Irlandii trzeba zdać egzamin z języka angielskiego. Najważniejsze to wlasnie otrzymując obywatelstwo innego kraju (z pelnia praw obywatelskich w nim) zrzeka się swojego dotychczasowego..

2014-02-26 20:49

moja ciocia w Austrii dostała obywatelstwo po 10 latach stałego pobytu i pracy legalnej, otrzymała też mieszkanie komunalne

2014-02-26 20:37

Dzięki Malgosiu : *** Dzieci rodziców z polskim obywatelstwem mimo, iz rodza się za granica maja polskie obywatelstwo - nie może być inaczej. Dziecko zglasza się w ambasadzie. Inaczej jest w przypadku związków mieszanych, bo wtedy rodzice decydują jakie dziecko ma mieć obywatelstwo. Dodam, iz juz teraz nie ma czegoś takiego jak "podwójne obywatelstwo". Z obywatelstwem (dostaniem go) tez nie jest tak latwo - na początku jest się rezydentem (po kilku latach) a dopiero potem po staraniach dostaje się obywatelstwo. My chcemy za granica mieszkać na stale, juz do końca życia ale nigdy nie zrzekne się swojego kraju..