Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Sekcja prawna (113 Wątki)

Ubezpieczenie zdrowotne (NFZ)

Data utworzenia : 2014-02-25 20:54 | Ostatni komentarz 2021-12-02 14:38

SamantKa

7944 Odsłony
13 Komentarze

Dziewczyny! Ostatnio miałam problem z ubezpieczeniem zdrowotnym.. Z racji tego, że A. już wyleciał to bezrobocie przepadło (kolejny podpis) i niestety Kasjan nie został już dalej ubezpieczony. Ja jestem ubezpieczona wciąż pod moim tatą, więc chciałam, aby tak też został ubezpieczony Kasjan i.. Tu zaczęły się schody. Owszem, jest tak, iż można ubezpieczyć wnuka (tak jak i swoich rodziców czy nawet dziadków), lecz pod warunkiem, że zostały wyczerpane wszelkie możliwości przez rodziców (np. owe bezrobocie) i dziecko (wnuk) pozostaje z ubezpieczonym we wspólnym gospodarstwie domowym. Tak więc Mały otrzymał meldunek tymczasowy przy dziadku i tak też został zgłoszony przez niego do ubezpieczenia. A jak to wygląda u Was? Do poczytania: http://www.nfz-opole.pl/ewus/ulotka_1.pdf

Konto usunięte

2021-12-02 14:38

Nationale Nederlanden. Mają dobrą polisę na życie, w ramach której warto jest ubezpieczyć cała rodzinę:do jednego ubezpieczenia możesz dodać do 10 osóbw przypadku zdarzenia, które obejmuje ubezpieczenie mozna dostać do 1 000 000 zł odszkodowaniai to odszkodowanie mozna wydać na co się chce ( nie tylko na leczenie ale również na spłate kredytu)Cena ubezpieczenia jest ustalana indywidualnie tak więc warto jest skonsultować się z doradcą.Zreszta nie jest to jedynie jedna firma jaka ma ubezpieczenia na życie i zdrowie, jest ich wiele tak wiec najsensowniej będzie po prostu prześledzić sobie jakie mają warunki, zerknij sobie na stronę: https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-na-zycie Opisane jest na jakie wykluczenia warto zwracać uwage przy kupowaniu takiego ubezpieczenia.

2021-09-02 11:01

Czyli jeśli ma się 2-3 dzieci to płaci się tak samo? 

2014-06-03 10:34

Ubezpieczą bez problemu. Mają taki obowiązek ustawowy. Jeśli Twój mąż w czasie, gdy będziesz bezrobotna lub na zasiłku rodzicielskim nie będzie miał tytułu do ubezp.zdrowotego ( nie będzie miał umowy o pracę lub umowy zlecienia) to męża oczywiście też możesz zgłosić do śwojego ubezpieczenia zdrowotnego.

2014-06-03 07:59

Dziewczyny powiedzcie mi jeszcze, bo chciałam się upewnić czy jak mi się skończy rodzicielski i zarejestruje się w PUP, to dzieci też ubezpieczą. Dodam, że dziadkowie napewno tego nie zrobią, a nie wiadomo jaką umowę mąż dostanie i wolę się za wczasu wszystkiego dowiedzieć:-)

2014-06-03 07:51

Kasik w taj sytuacji faktycznie pewniej by były ubezpieczone przy Tobie. W razie pytań śmiało pisz ;)

2014-06-03 07:51

Kasik tak jak napisała ci Angie ważne jest to abyś zgłosiła w zusie dzieci do ubezpieczenia bo niestety automatycznie się to nie dzieje .

2014-06-03 07:47

dziękuje, Angie za odpowiedź. Z mężem to problem będzie, bo raz ma umowe, raz nie....A wolę być pewna, że dzieci będą ubezpieczone:-)

2014-06-02 23:00

Kasik, Ty będziesz ubezpieczona niejako z automatu, ale będziesz musiała iść do zusu i wypełnić dokumenty zgłoszenia członków rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego, żeby ubezpieczeniem zostały objęte Twoje dzieci. Ewentualnie jeśli Twój mąż pracuje na etacie lub prowadzi własną działalność gosp. może u siebie zgłosić dzieciaczki. Ważne jest tylko, aby zgłoszenie było z dniem 1 lipca nie wcześniej.