Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Sekcja prawna (114 Wątki)

ZADŁUŻENIE

Data utworzenia : 2014-01-17 17:31 | Ostatni komentarz 2014-05-04 22:34

Natalia-1994

3499 Odsłony
9 Komentarze

Mam pytanie . Czy jeżeli mam zadłużenie np. na 300 zł to czy w czasie mojej ciąży mają prawo mi to ściągnąć z wypłaty ? Czy jest jakiś okres ochronny dla kobiety w ciąży ? Pomóżcie !

2014-05-04 22:34

Natalia z zasiłku komornik może zająć 25% zasiłku więc masz jakby nieprawdzie informacje...

2014-01-25 23:50

Dzieki wielkie, pomogłyście mi bardzo :) Jednak już jestem na l4 a zasiłków mi odbierać nie mogą wiec sobie poradzę :) Na przyszłośc juz będę wiedziała co i jak :) jeszcze raz, dziekuje :*

2014-01-25 18:01

No coś ty, skąd? Na sam początek masz od 2 do 6 znaczków i tyle. Dopiero później jeżeli wierzyciel ma życzenie to wtedy są zapytania dodatkowo płatne. Wizyta u dłużnika też nie jest zawsze konieczna, tylko wtedy kiedy wierzyciel o to wnosi. Miałam sprawy gdzie koszty komornicze to było 40 zł, a miałam takie gdzie było 8000zł. Zależy jaka kwota zadłużenia, jak długie postępowanie komornicze, jakie wnioski składa wierzyciel i jak się współpracuje z dłużnikiem.

2014-01-25 15:14

No to tak ale poczatkowa kwota to Marta zawsze jest 300 zl - mozna byc zadluzonym nawet na 2 zl a do zaplaty bedzie te 300 zl za koszty komornicze

2014-01-25 10:22

Samanta nie masz racji. Kwota jaka bierze komornik zalezy od wielu czynnikow, od ilosci listow, od kwoty zadluzenia, od dlugosci postepowania. Mozesz byc zadluzona na 300 zl, a czas postepowabia i odsetki od tej kwoty moga siegac nawet kilku tysiecy.

2014-01-25 00:05

Obojetnie na jaka kwote bylabys zadluzona komornik bierze dodatkowe 300zl.. Koszty listow to jest ok. 20 zl.. A jezeli komornik przyjedzie do Ciebie do domu do kwoty dodaje sie kolejne 50 zl..

2014-01-24 17:59

Mogą ci wejść na wypłatę. Komornik wystosuje pismo do twojego pracodawcy. Pracodawca ma obowiązek w ciągu 7 dni odnieść się do pisma od komornika i przesłać mu informacje czy pracujesz w jego firmie i jakie były twoje zarobki za ostatnie 3 miesiące. Potrąci ci też z wynagrodzenie te 300zł, oczywiście powiększone o koszty postępowania komorniczego (8 lub 15 %), do tego koszty zapytań do urzędów (zus, us), koszty znaczków pocztowych. Jeżeli pracodawca na moment otrzymania pisma komorniczego już cię nie zatrudnia, ma obowiązek przekazać informacje o których wie, np. następny pracodawca. Komornik kieruje też zapytania do Urzędu Skarbowego (czy rozliczenie roczne wykazało jakiś zwrot i może ten zwrot zająć), i do ZUS (czy wypłacane ci są jakieś świadczenia, które też może zająć), i te dwa organy jeżeli znają twój numer konta są zobowiązane do jego podania. Wtedy komornik pisze pismo do twojego banku i blokuje konto. Z doświadczenia (a pracowałam w kancelarii komorniczej) najlepiej będzie jeżeli udasz się do komornika osobiście i umówisz się na warunki spłat, np. co miesiąc wpłacisz po 100 zł. Komornicy idą na takie układy, jeżeli przedstawisz mu swoją sytuację. Spiszecie protokół i wtedy już będziesz musiała pamiętać, żeby wpłacać tą kasę. To jest najlepsze co możesz zrobić w tej chwili.

2014-01-21 00:57

Ciąża w niczym Cię nie chroni.. Dług jeżeli masz to mimo Twojego stanu (jeżeli chodzi o np. komornika) i tak będzie ściągnięty.. Tak samo nawet jeżeli masz malutkie dziecko. Co do wypłaty.. Jeżeli dostajesz ją na konto a masz komornika to blokuje on WSZYSTKIE dostępne środki na koncie - obojętnie ile ich by było. Rachunek może Ci zostać zablokowany po wcześniejszym otrzymaniu przez Ciebie pisma od komornika o jego zajęciu. Najczęściej jest tak, że samemu dobrowolnie podaje się numer konta i wtedy dogaduje się jak spłaca i jeżeli się nie spłaca to dopiero wtedy komornik zajmuje konto.