Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Sekcja prawna (114 Wątki)

Becikowe - te "drugie". Jak to właściwie z nim jest?

Data utworzenia : 2013-12-11 11:30 | Ostatni komentarz 2014-05-09 09:35

patrycja.87.

7404 Odsłony
17 Komentarze

Witam. Zastanawia mnie jak to właściwie jest z tym "drugim becikowym"? Czy któraś z Was z niego korzystała? Chodzi o to ,że nie wiem do końca kto się może o nie starać. Obecnie świadczenie jest uzależnione od dochodów rodziny. Warunkiem koniecznym, by się o nie starać jest uzyskanie prawa do zasiłku rodzinnego. Jest on przyznawany rodzinom, w których dochód nie przekracza 539 zł na osobę w rodzinie. Ja obecnie nie pracuję i nie należy mi się macierzyński ,ponieważ pracowałam na śmieciowych umowach. Mąż ma różną wypłatę ,ale na naszą niedługo "trójkę" się nie załapie. Słyszałam jednak ,że odlicza się od tego czynsz za mieszkanie. Czy to prawda? Bo czynsz mamy dość wysoki więc wtedy byśmy się bez problemu zmieścili.

2014-05-09 09:35

tak załatwiania i papierków przy tych "becikowych" jest cała masa. ja na szczęście mam już to za sobą i życzę powodzenia wszystkim, którzy dopiero będą biegać i załatwiać :)

2014-05-08 21:33

Oj śmieszne jest te "drugie becikowe" ;) Mąż musiał przedstawić zarobek TYLKO z jednego miesiąca (pierwszego pełnego przepracowanego w danej firmie) ,z roku poprzedniego. Śmiechu warte... co ich obchodzi dochód z jednego miesiąca i to z zeszłego roku? Mąż ma różną wypłatę ,bo pracuje na akord. No i dodam że rok temu już dawno przeminęło... Teraz jest inny rok , mamy inne dochody i jest nas 3. Powinni patrzeć na to co jest "TU I TERAZ" ,bo w tamtym roku mogłam zarabiać tysiące ,a w tym śmieszne grosze... Ale szkoda się nawet wypowiadać ...bo problemy robią nawet z pierwszym becikowym. Trzeba się nalatać i załatwiać tyle żeby dostać marne 1000 zł ;)

2014-05-08 16:28

Nie ma za co, jeśli tylko będę mogła coś Wam wyjaśnić czy podpowiedzieć co zrobić w sprawie świadczeń rodzinnych, funduszu alimentacyjnego czy dłużnika alimentacyjnego to chętnie służę radą i doświadczeniem, w końcu po to tu wszystkie jesteśmy :)

2014-05-08 09:47

Magdalena dziękujemy za wyjaśnienia, fajnie, że jesteś na tym forum :)

2014-05-06 11:44

Dziewczyny tak naprawdę to są 3 rodzaje becikowego (wiem, bo dość sporo na ten temat czytałam). pierwsze to państwowe, czyli dostaje każdy, komu dochód nie przekracza ok.1900zl (dokładnej kwoty nie pamiętam....), drugie becikowe dla rodzin z niskim dochodem (podobnie jak w przypadku państwowego należy przedstawić dokument o dochodach z urzędu skarbowego). Wypełnia się wtedy taki dokument jak na rodzinne zaznaczając jednorazową zapomoge z tyt urodzenia dziecka, podajemy liczbę członków rodziny (wysokośćczynszu nie ma tu nic do rzeczy). Później Mops przysyła decyzję, logiczne jest więc, źe jeśli otrzymujemy rodzinne to ten dodatkowy tysiąc, jednorazowo również otrzymamy. Trzecie becikowe dają samorządu, również jest uzależnione od dchodu. Należy wówczas zadzwonićdo swojego urzędu miasta i zapytać się czy dają, bo nie wszystkie samorządy to robią:-)

2014-05-05 11:37

mamabasia - nie rozumiem Twojego linku do wątku o kopiowaniu tekstów w kontekście mojego postu. Napisałam, że opieram się na przepisach ustawy o świadczeniach rodzinnych i tak było. Cała reszta jest moim tekstem i moimi wskazówkami co zrobić w danej sytuacji. Pracuję w świadczeniach od 9 lat dlatego mam wiedze i trochę doświadczenia w temacie na który się wypowiedziałam i starałam się pomóc (jeśli gdzieś czegoś nie dopisałam, czy też mam podać konkretne artykuł ustawy to chętnie to uzupełnię- nie ma problemu, tylko wydawało mi się że to sprawi że tekst będzie przez to mniej czytelny a bardziej prawniczy przez co będzie przypominał decyzje administracją a nie post dlatego tego nie zrobiłam)

2014-05-04 19:00

My, bo u nas w gminie jest :)

2014-05-04 18:17

A le pomyślcie ile tak faktycznie osób skorzysta z tego drugiego becikowego bo według mnie niewiele