Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Sekcja prawna (114 Wątki)

Zasiłki

Data utworzenia : 2013-11-29 14:09 | Ostatni komentarz 2014-04-01 15:26

konto usunięte

4545 Odsłony
16 Komentarze

Powiedzcie dlaczego średnia krajowa wynosi ponad 3 tyś zł, a do wszystkich zasiłków z tytułu wychowywania i opieki nad dziećmi jest brana chora kwota ok 550 zł , skąd im wyszła ta kwota? Napiszcie co sądzicie na ten temat:)

2014-04-01 15:26

Właśnie my "pracujące mamy" tak mamy :) Wszędzie mówią ile to "dostajemy" pieniędzy, jakbyśmy je sobie nie wypracowały. Wszędzie mówia, że chorobowe ciażowe 100% płatne, rok urlopu macierzyńskiego 80% płatne. Tylko szkoda, że często już się nie dodaje że te 80% to z własnej średniej wypłat za poprzedni rok... więc zawsze wychodzi na naszą niekorzyść... A te zasiłki nie wiem czy starczają na pampersy. Kobiety są niestety gorzej traktowane jak mężczyźni.

2014-04-01 12:20

Ja teraz dostaje 60 % na urlopie macierzyńskim, wcześniej dostawałam 100% i było ok, teraz wiadomo pieniądze sa dużo mniejsze ale są i z tego się cieszę bo nie tak dawno mamy nie dostawały nic i musiały wracać do pracy albo na wychowawczy a wiadomo że nie każdemu się należy wypłata pieniędzy z tego tytułu.

2014-04-01 10:22

Moniko ja miałam tak jak Ty.Też jakieś 80 % na macierzyńskim, a jak wybierałam wypoczynkowy to już normalnie 100%. Powiedziano mi, że bierze się średnią z ostatnich 12 miesięcy pracy, a ja w ciągu ostatniego roku przed ciążą dostałam podwyżkę. Dlatego wyliczyli średnią i wyszło na moją niekorzyść. Też mnie to zastanawia, wszedzie się czyta o tych 100 %, a potem obcinają kilka stów :(

2014-04-01 10:09

dziewczyny cały czas miałam 80 % teraz 2 msc dostaje 100% bo jestem na niewykorzystanym urlopie . Nie bylam i nie pytałam tak jak sijle kazałaś bo kazdy dookola mówił , ze oni jako spolka a nie prywaciarz musze scisle przestrzegac przepisów i na pewno znaja dokladnie prawa ..

2014-02-18 22:57

Na zwolnieniu w ciąży powinni wypłacać 100% wynagrodzenia,a co do macierzyńskiego to teraz są zmiany i ilość pensji zależy od wybranej opcji i czasu urlopu.W przypadku rocznego urlopu(gdy od razu się decyduje na macierzyński plus rodzicielski) to jest 80%,w przypadku pół rocznego macierzyńskiego 100% jest jeszcze jakaś 3 opcja i chyba 60% gdy po pół rocznym urlopie 100% rodzic zdecyduje się na pół roczny urlop rodzicielski wtedy dostaje te 60 %wynagrodzenia.

2014-02-18 15:44

No średnia krajowa śmieszna , bo mało kto tyle ma. Zasiłki też mnie nieco bawią ,bo by je dostać trzeba załatwiać milion papierków. Do tego kwota jaką trzeba spełniać. Przecież teraz nawet za czynsz trzeba 1000 zł zapłacić , więc mogli to jakoś obliczać patrząc też na stałe koszty takie jak właśnie czynsz ,prąd czy gaz. Człowiek żyje za grosze, a i tak mu się nieraz nic nie należy. Ps. Co do macierzyńskiego to powinien być płacony 100%. I to wszystkim. Bo z jakiej racji ja ,która pracowałam długo na zlecenie nie mogę otrzymać macierzyńskiego ;/ Człowiek nie dostawał nawet najniższej krajowej za pełny etat ,a teraz nie należy mu się nic.

2014-01-21 01:08

No właśnie to zależy jakiego rodzaju było to L4, bo jeżeli to ginekolog wypisywał Ci jako chorobowe a nie macierzyńskie to te 80% to tak to wygląda.

2014-01-16 22:05

Tym bardziej, ze na macuerzynskim jestes. Jak niepotrzebnie szumu narobisz to po dwoch dniach pracy moga cie zwolnic. Dowiedz sie dokladnie, ale jak L4 na ciaze to pelna pensje powinnas dostawac.