Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Sekcja prawna (113 Wątki)

Kontrola zus w ciazy

Data utworzenia : 2019-03-26 01:55 | Ostatni komentarz 2022-09-20 16:35

konto usunięte

19309 Odsłony
30 Komentarze

Witam. Dziewczyny jestem w 28 tygodniu ciazy. Od 11 tygodnia przebywam na zwolnieniu lekarskim dzid dostalam wezwsnie na komisje Zus. Na poczatku zachorowalam na zapalenie nerek ktore ciagnelo sie bardzo dlugo, po 1 badaniach prenatalnych wyszly zle wyniki z krwi po ktorych musialam miec zrobiona amnipunkcje po ktorej zaleca sie odpoczynek. Bardzo podupadlam na zdrowiu psychiczmym okolo 2 miesiecy czekajac na wyniki. Lekarz prowadzacy sam zaproponowal zwolnienie i odpoczynek. Ponadto od poczatku ciazy cierpie na migrene i bole kregoslupa dodam tylko ze jestem fryzjerka i mam ciagly kontakt z chemia. W zwiazku z tym czego moze chciec ode mnie zus i czego oczekiwac po kontroli.? Bardzo sie stresuje.

2019-08-09 16:18

Jestem w trzeciej ciąży ale kontroli z ZUS nie miałam, ostatnio słyszałam od kilku osób że teraz znowu sprawdzają . Może dlatego  wizyty mam co 3 tygodnie, gdzie jak chodziłam prywatnie miałam zawsze na pełny miesiąc. 

2019-07-31 22:12

Mnie ani razu nie kontrolowali z zusu w czasie ciąży.

2019-06-30 21:20

Pytanie co masz napisane na zwolnieniu, może błąd lekarza i napisał Ci że masz przebywać w domu. Był pracownik z ZUSu na kontroli pod wskazanym adresem a Ciebie nie było, stąd możesz mieć wezwanie

2019-06-05 20:16

Generalnie ciąża nie jest chorobą, dlatego pracownicy z ZUS-u sprawdzają, czy zwolnienie lekarskie nie jest nadużywane, np. poprzez pracę w innym miejscu, czy podróże po świecie. Jeśli masz zwolnienie, że możesz chodzić, to nie mogą się do niczego doczepić, jeśli Cię nie zastaną w domu, bo zakupy zrobić trzeba, jeśli nie ma kto, czy wykupić leki z apteki, natomiast jeśli na zwolnieniu jest, że musisz leżeć, to musisz być w domu, kiedy ZUS będzie chciał Cię skontrolować, wyjątkiem jest tylko pójście do apteki.

Konto usunięte

2019-04-30 12:40

Czego może chcieć ZUS? Sprawdzić czy na prawdę "chorujesz", czy przypadkiem nie pracujesz gdzieś na lewo. Chodzi tylko o sprawdzenie, czy faktycznie siedzisz w domu :) Jeżeli nie kombinujesz z inną pracą to nie masz się co przejmować :)

2019-03-26 14:51

Nie stresuj się, do mojej znajomej przyszli popatrzyli co robi i tyle. Nic jej nawet nie powiedzieli, nie zwrócili uwagi.