Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Sekcja prawna (113 Wątki)

Prawo pracy i sprawy kadrowo płacowe

Data utworzenia : 2017-12-17 19:06 | Ostatni komentarz 2019-01-31 11:14

Joanna1410

966 Odsłony
3 Komentarze

Witam wszystkich, Zawodowo zajmuję się prawem pracy i sprawami kadrowo- płacowymi. Mam już 10 lat doświadczenia w tej dziedzinie. Jeżeli macie w tej materii jakieś pytania lub wątpliwości, piszcie w komentarzach. Postaram się Wam pomóc.

2019-01-31 11:14

Agata- dzięki za info o tym profilu zaufania. Skorzystam napewno;) choc nie powiem bo chyba juz prawo dotyczące płac w tym zakresie przestudiowałam w prawo i lewo od czasu tego posta;) ale zawsze jeszcze jakies kruczki są wzgledem specyfiki dodatków itd.

2019-01-31 09:12

Eresz tak jak piszesz, aktualnie jest to średnia za rok, patrzą na odprowadzane składki, czyli zależy dużo czy są odprowadzane od całości wynagrodzenia, czy nie. U mnie dodatki tak jakby były placone osobno i niestety tylko postawa liczyła się do zasiłków, bo od niej byłby odprowadzane pełne składki. Najlepiej zadzwonić i zapytać. Warto mieć profil zaufany (można założyć dzięki bankowości elektronicznej) i dzięki temu profilowi można logować się na https://www.zus.pl/portal/logowanie i śledzić składki, zadawać pytania, załatwić różne sprawy w ZUS i nietylko nie wychodząc z domu . :-)

2019-01-15 12:04

Joanno- mam pytanie od odnośnie urlopu macierzynskiego i rodzicielskiego wziętego razem. Należy mi sie 80% wynagrodzenia. I tutaj pojawia sie pytanie. Bo w pracy zarabialam różnie w każdym miesiacu i na podstawie jakich miesięcy jest obliczana stawka ktorą powinnam dostac na macierzynskim i rodzicielskim? Czy jest to ostatni rok przed porodem?czyli przykladowo rodzilam w kwietniu tamtego roku, to stawka jest brana pod uwage od kwietnia 2017 do kwietbia 2018? Czy to jakas średnia ptzepracowanych ogolnie pieniędzy? Czy to rok przed zajsciem w ciąże? Będę bardzo wdzieczna za info.