Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1140 Wątki)

Zakonczenie karmienia z Dostinex

Data utworzenia : 2020-04-01 03:20 | Ostatni komentarz 2023-12-26 01:01

cichao2o

10935 Odsłony
71 Komentarze

Witam, jestem mamą 4,5 miesięcznej Ali, od początku mamy problemy z karmieniem, Ale była dokarmiania już w szpitalu (brak pokarmu po cc i nieumiejętne chwytanie brodawki). Korzystałam z pomocy doradcy laktacyjnego, jakoś nauczyłyśmy się obie jak to robić (cały czas dokarmiana butelką z odciagnietym mlekiem i mm). Aż pod koniec stycznia nastąpił bunt i córka przestała chcieć jeść z piersi. Od tej pory kp ma miejsce tylko w nocy/nad ranem, czasem po spaniu w dzień jak się uda. Dodam, że od początku gdy nie umiała ssać, a później gdy nie chciała oodciagam systematycznie laktatorem. Przeszłam zapalenie piersi i grzybice brodawek. Mój problem to ciągle zastoje, szczególnie po nocy (chyba, że Ala ssie) . Ostatnio nie chce jeść odciągnietego pokarmu (muszę mieszać z mm, wcześniej podawałam oddzielnie). Stąd decyzja o zakończeniu karmienia. Próbowałam zmniejszać ilość odciągań, wydłużać czas pomiędzy, ściągać do odczucia ulgi ale to powoduje zastoje, guzy, guzki itp. Wczoraj wzięłam Dostinex 1/2 tab.  o 20.00, o 23.00 ściągnęłam trochę pokarmu, a o 2.00 moje piersii są olbrzymie, prawa, mimo odciągnięca nadal ma ogromny zastój, boli i nie wiem co robic. Przy tym leku opróżniać piersi całkowicie?  Oczywiście robię cieple/zimne okłady, piję szałwią i miętę i biorę lecytynę. 

2020-04-02 10:52

Cichao2o jeśli wzięłaś już lek to nawet osiągniętego mleka się nie podaje. Jakies skladniki mogą przeniknąć do pokarmu

2020-04-01 23:02

U mnie przy 1 córce pokarm zanikł naturalnie ,przy drugiej widzę,że będzie to samo .

2020-04-01 20:25

A czy odciągnięte mleko mogę podać dziecku czy przy tym leku nie? 

2020-04-01 19:53

Dziękuję za odp. Kuracja trwa, odciągam tyle aż moje guzy zmiękną (ciepłe okłady przed, zimne na zmianę z kapustą po).  Kciukibsie przydadzą :) 

2020-04-01 17:55 | Post edytowany:2020-04-01 17:57

Ja nie zamierzam namawiać Cię do karmienia piersią, mimo iż uważam to za coś cudownego. Napisałaś, że walczyłaś i podjęłaś decyzję o odstawieniu dziecka i ja to szanuję.

Zahamowanie laktacji można osiągnąć w dwojaki sposób. Naturalnie i farmakologicznie. Naturalnie na pewno trwa to dłużej. Polega na stopniowym zmniejszaniu częstotliwości karmienia i nigdy nie pozwalamy dziecku opróżniać piersi do końca. Tylko tak do uczucia ulgi. Jeżeli robimy laktatorem to też tylko do uczucia ulgi. Piszesz, że robią się guzki. na pewno zwróć uwagę na dobry dobór biustonosza, rób zimne okłady i liście rozgniecione kapusty też się przydadzą. Pij nadal szałwię i miętę. Nie stymuluj piersi pod prysznicem, ani podczas seksu. I nie spożywaj produktów pobudzających laktację, jak np. piwo.

Dostinex weź tak jak lekarz zapisał. Zazwyczaj bierze się 2 tabletki w sumie, czyli 4 dawki po 0,25mg. I po tej kuracji mleko nadal będzie, ale stopniowo będzie zanikać. Tak z dnia na dzień, czy z godziny na godzinę nie zniknie.

Staraj sie odciągać tyle ile musisz tylko i uzbroić się w cierpliwość. I jak już zaczęłaś kurację, to pozostaje tylko laktator do użycia, bo dziecka już nie przystawiamy.

2020-04-01 15:01 | Post edytowany:2020-04-01 15:02

[email protected] życzę tego abyś niezależnie od tego jaką drogę  wybierzesz - czy karmienie butelką czy też karmienie piersią -  była szczęśliwa Ty i Twoja córeczka Ala. ♥️ Trzymam za Was kciuki. 

 

2020-04-01 14:04

Dziękuję za rady, wcielam wszystko w życie, mam nadzieję, że nie dojdzie do zapalenia. 

2020-04-01 10:02 | Post edytowany:2020-04-01 10:10

[email protected], piszesz, że pojawiają się guzy w piersi. Być może pokarm blokuje kanalik mleczny. Być może pomogłoby Tobie leczenie ultradźwiękami. 

 

"Stany zapalne zwykle wywoływane są przez zastoje pokarmu. Zastój mleczny to zablokowanie pokarmu w kanalikach mlecznych, czyli pokarm mimo jego obecności w piersiach nie chce płynąć. W takich sytuacjach pierś robi się twarda, gorąca, obrzmiała i bardzo bolesna. Zwykle zastoje robią miejscowo, tworząc bolesne guzy na w piersiach. Czym są spowodowane? Najczęściej bywają efektem niewystarczającego opróżnienia piersi przez dziecko, a tego przyczyną bywa zaś zła pozycja przystawiania malucha czy też nawał mleczny, który pojawia się w pierwszych dniach po porodzie. Powodem zastoju może być także zbyt rzadkie przystawianie dziecka do piersi lub noszenie źle dobranego biustonosza.

Rada: jeśli pojawił się zastój pokarmu, przed karmieniem ogrzej bolesną pierś np. ciepłym okładem. Zanim przystawisz dziecko, odciągnij trochę mleka, by maluch nie miał problemu ze złapaniem brodawki. Pozwól dziecku opróżnić pierś do momentu aż poczujesz ulgę (nawet dwa karmienia pod rząd z tej samej piersi). Często przystawiaj dziecko. Zmień pozycję karmienia (najlepsze na zastoje są karmienia spod pachy)". 

https://mamy-mamom.pl/bol-karmienia-piersia/