Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1146 Wątki)

Odczucia podczas karmienia piersią

Data utworzenia : 2020-02-10 13:41 | Ostatni komentarz 2020-10-31 20:57

Karolinapołożna

8883 Odsłony
457 Komentarze

Witam wszystkie Mamy :) 

Jako położna bardzo chciałabym poznać Wasze odczucia podczas karmienia piersią. Bardzo istotne jest dla mnie w jakim przedziale wiekowym się pojawiło np. Podczas połogu, czy podczas pierwszych 3, czy 6 miesięcy :) czy po rozszerzaniu diety 

Proszę o wypowiedzi z czym u Was wiązało się karmienie piersią. Czy pojawiała się u Was irytacja na początku karmienia piersią czy raczej poczucie szczęścia wynikające z bliskości z Maluchem i inne różne emocje 

Zapraszam do wypowiedzi :)

2020-04-09 01:05

Mnie najbardziej bawi jak córka je z jednej piersi, a w rączce trzyma sutek drugiej piersi:). Karmimy się do spania i w nocy bo ma już rok i 7 mies

2020-04-08 22:42

Paulinek u mnie podobnie to wygląda ,nie raz widzę jak po cycu w ciągu dnia próbuje mnie podgryżć patrzy mi w oczy i się śmieje jak mówię ,że nie wolno bo to mamę boli ,ale już nie pozwala sobie na gryzienie tylko testuje moją reakcję,w nocy za to je cyc wzorcowo ,do 10 min i spi kolejne kilka godzin.

Konto usunięte

2020-04-08 15:06

Moja córeczka je przez sen więc mam nadzieję, że ominie mnie gryzienie :) 

2020-04-08 12:10

Moje odczucia  przy karmieniu piersia różnią sie przy dzieciach. Starszy tak fajnie delektowal się jak jadł i tak fajnie pompowal piers i troche mi tego brakuje bo mlodszy juz tak nie robi. Wydaje mi się, że miazdzenie brodawki dziaslami boli bardziej niż jak już są ząbki przynajmniej w moim odczuciu

Konto usunięte

2020-04-08 06:14

Mnie synek podgryzał tylko jak juz się najadł i robił to dla zabawy, testował moje reakcje i zwykle się śmiał jak udało mu się mnie ugryźć... szybko wtedy zabierałam pierś i mówiłam, że to boli, tak nie wolno... potem był okres, że przygryzał w trakcie zasypiania, zaciskał nerwowo szczękę jak już odpływał, ale to było w momencie kiedy odstawiałam juz go od piersi i miałam bardzo wrażliwe brodawki na początku drugiej ciąży, może też odczuwałam to bardziej niż zwykle 

Konto usunięte

2020-04-07 15:24

Przestawiłam córeczkę na jedno karmienie w nocy, jedno zastąpiłam wodą. Widocznie to jej wystarcza bo śpi dobrze. Co do ząbków to dziąsła myję córeczce już od dawna, mam pastę dla dzieci więc jak tylko ząbki bardziej wyjdą będę już jej używać. Myślę, że do roku córeczka sama przestanie jeść w nocy. 

2020-04-06 22:23

Karolina 213 niestety zdarza się ,moja mnie parę razy pokąsała ale widzę ,że robi tak jak nie jest głdna i w dzień chce tylko pocycać  bo w nocy ją karmię raz lub 2 zależy jak śpi i nie robi tego nigdy.Na początku mnię gryzła jak nie wiedziała po co ma te zęby i karmiłam przez nakładki ,teraz się już to nie zdarza .

2020-04-06 22:20

Do roku nie matwilabym sie, że dziecko w nocy je mleko, ale po roku powinno już się z tego zrezygnować, ponieważ jest większe prawdopodobieństwo wystąpienia próchnicy, a roczne dziecko nie potrzebuje już jeść w nocy, a jeśli je, to jest to jedynie kwestia przyzwyczajenia. Dodajmy, że jedzenie w nocy obciąża również żołądek. Polecam podawać sama wodę w nocy, jeśli chodzi o większe dzieci. O higienę trzeba dbać zanim się jeszcze ząbki pojawia. Ja zawsze myje młodemu zęby rano, po obiedzie i na noc.