Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1146 Wątki)

Odczucia podczas karmienia piersią

Data utworzenia : 2020-02-10 13:41 | Ostatni komentarz 2020-10-31 20:57

Karolinapołożna

8854 Odsłony
457 Komentarze

Witam wszystkie Mamy :) 

Jako położna bardzo chciałabym poznać Wasze odczucia podczas karmienia piersią. Bardzo istotne jest dla mnie w jakim przedziale wiekowym się pojawiło np. Podczas połogu, czy podczas pierwszych 3, czy 6 miesięcy :) czy po rozszerzaniu diety 

Proszę o wypowiedzi z czym u Was wiązało się karmienie piersią. Czy pojawiała się u Was irytacja na początku karmienia piersią czy raczej poczucie szczęścia wynikające z bliskości z Maluchem i inne różne emocje 

Zapraszam do wypowiedzi :)

2020-04-17 22:39

W tym wieku dziecko nie potrzebuje już mleka matki i taka jest prawda. Dzieci karmione do tego czasu, albo są już tylko do tego przyzwyczajone i wcale nie traktują tego jako posiłku, albo mamy są tak bardzo na to zafiksowane, że nie potrafią odstawić od piersi. 

Konto usunięte

2020-04-17 20:56

Dokładnie ja też uważam, że rok to maksymalny czas ale każdy robi jak uważa. Nad morzem widziałam kiedyś dziewczynę która karmiła piersią dziecko na oko miało około 4 lat. Dla mnie to już trochę nienormalne. 

2020-04-17 15:20

Js mam w domu 5latks i teraz kp córeczkę i na samym początku syn zapytał mnie nieśmiało czy on tez może to autentycznie zrobiło mi się nie dobrze i oczywiście tłumaczyłam mu ze już jest duży chłopak itd

2020-04-17 13:50

Myślę że karmienie piersią starszych dzieci wpływa na ich psychikę. Mogą mieć duże problemy w przyszłości. Kiedyś spotkałam u ginekologa kobietę, która karmiła swojego 5 latka. Nawet trudno mi sobie to wyobrazić. 

2020-04-17 03:14

Mam dziewczyny takie same odczucia . Nie krytykuje ake dks mnie  osobiście również maks do roku.  i podobnie jak Age duze dzieci przy piersi mnie obrzydzają 

2020-04-16 23:13

Nie wiem skąd u dzieci taka radość z zadawania bólu. Opisywałyście gryzienie sutków, a dziś syn mocno gryzł mnie po palcach i też się z tego śmiał. Wiem, że palec, a sutek to bez porównania, ale sam fakt skąd u nich się to bierze... 

Jak tak patrzę na małego (15msc) to nie wyobrażam sobie go karmić piersią. Może gdybym karmiła i miała do tej pory mleko inaczej bym na to patrzyła, ale on jest już taki duży i je praktycznie wszystko, a mleko jest teraz jedynie dodatkiem (2 butelki na dobę). A już 3,4 latki przy piersi przepraszam za stwierdzenie, ale mnie obrzydzają, gdy odchylają same mamie bluzkę. 

 

2020-04-16 22:18

Karolina moja znajoma ma córkę 2 lata młodszą od mojej starszej .Byłyśmy kiedyś w bawialni ,dziewczynki super się bawiły,skakały wygłupiały się,był to bardzo fajnie spędzony dzień.W pewnym momencie jej wtedy 2 latka zaczeła wrzeszczeć ,że chce cyca ,tu i teraz ,szarpała ją za bluzę inne dzieci się dziwnie patrzyły,moja nie wiedziała o co chodzi .Zażenowanie mojej koleżanki było mega wielkie ,nie wiedziała jak się zachować ,gdzie jej dać tego cyca ,mówię wam koszmar.Wtedy zdała sobie sprawę ,że przesadziła ,przekroczyła już dawno tą granicę ,że powinna już dawno odstawić mała od piersi .Po tym wydarzeniu mała w ciągu kilku dni zostala odstawiona .Dlatego ja myślę ,ze rok to maks ,przynajmniej w moim przypadku.

Konto usunięte

2020-04-16 21:15

Nie wyobrażam sobie karmić 7latka, ale 2 letnie dziecko to wciąż maluszek... wiele jego potrzeb jeszcze przypomina te u mniejszych dzieci, dla mnie to nie byłby problem, nikt nie każe Wam tego robić, ale nie ma co generalizować