Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1145 Wątki)

Odczucia podczas karmienia piersią

Data utworzenia : 2020-02-10 13:41 | Ostatni komentarz 2020-10-31 20:57

Karolinapołożna

8800 Odsłony
457 Komentarze

Witam wszystkie Mamy :) 

Jako położna bardzo chciałabym poznać Wasze odczucia podczas karmienia piersią. Bardzo istotne jest dla mnie w jakim przedziale wiekowym się pojawiło np. Podczas połogu, czy podczas pierwszych 3, czy 6 miesięcy :) czy po rozszerzaniu diety 

Proszę o wypowiedzi z czym u Was wiązało się karmienie piersią. Czy pojawiała się u Was irytacja na początku karmienia piersią czy raczej poczucie szczęścia wynikające z bliskości z Maluchem i inne różne emocje 

Zapraszam do wypowiedzi :)

2020-05-11 21:45

Paulinek i synek nie miał wogole smoczka. Mój też jest z tych co nie tolerują smoczka, robi się bardziej bystry i widzę to że chce sobie tylko podydac cycka. W nocy nie mogę go nawet odłożyć do łóżeczka bo jest płacz i domaga się piersi i mógłby ją mieć w buzi nawet przez godzinę. Ja poprostu zasypiam a on dyda sobie bo już tego nie kontroluje. Boję się właśnie ze cycek zrobi się dla niego coraz częstszym smoczkiem i będzie coraz ciezej

2020-05-11 20:13

Karolina to fajnie ,takie przytulasy przed snem bezcenne :) moja to na noc dostaje mm i zasypia ostatnio mi na ramieniu przytulona ,tak samo w dzień ,mnie tez jest wygodniej bo ręce mnie nie bolą.

Konto usunięte

2020-05-11 15:54

MamaOsiAl mój syn nigdy nie tolerował smoczka, więc nie miał czym zastępować piersi i karmiłam go w nocy za każdą pobudką... w ciągu dnia w pewnym momencie ograniczyliśmy karmienia tylko na drzemkę, potem usypiałam go nosząc na rękach albo przejmował go tata, w nocy było gorzej, bo płakał i histeryzował jak mówiłam, że nie ma cycy i byłam zmuszona odciąć się kompletnie, nie wstawałam do niego, tylko tata go uspokajał i nosił aż zasnął... potem przestał się tak denerwować i zasypiał praktycznie od razu, czasem nawet sam pokręcił się i nie trzeba było go nawet podnosić, trwało to kilka dni, ale byłam nieugięta 

2020-05-11 14:14 | Post edytowany:2020-05-11 14:20

Karmienie piersia-dla mnie bezcenne uczucie..12 lat temu moj urodzony syn Bart£omiej szczerze "nie widzia£ swiata poza "cycykiem"bo tak go nazywal potem poniewaz karmilam go dosc dlugo;)By£o to czasem méczace gdy by£ juz na tyle duzy ,ze chcial.go zawsze i wszédzie;).Natomiast 3 lata temu drugi skarb Wojtus urodzil sie niestety 2 mies wczesniej wìec mimo wielu prøb karmienie piersia nie powiodlo sie .Bylo mi bardzo cièzko w tych chwilach i przykro.Wiec mamusie jesli tylko macie mozliwosc-karmcie swoje maluszki-dajcie im czàstke siebie bo to jest to "cos"nie do opisania.Od Niedawna dolaczylam.do forum lovi ale gdy zobaczylam tytul o karmieniu mozna by pisac i pisac...prosto z serducha;)

Konto usunięte

2020-05-11 14:09

Wioleczek tak :) moja córeczka je najlepiej z prawej ale w nocy lepiej zasypia przy lewej piersi bo, tak mi się wydaje, słucha bicia mojego serca :) zawsze przyciska ucho i zasypia :) 

2020-05-10 23:26

Paulina 89 karnilas do 2c a jak Co się udało oduczyć ?;-) Bońka karnie synka 21mc i zamiast oduczać to synek odrzucił smoczka którego wcześniej często używał nie jakoś bardzo często ale w tedy kiedy np. sie przebudził podczas snu , jak był śpiący to zabierał i sam sobie wkładał smoczek i siedział taki spokojny a teraz od ok. 2mc odrzucił smoczek i jak się przebudzi a ja dam mu smoczek to odrazu go wypluje i płacze i domaga się cycka i non stop płacze i podnosi mi bluzkę , min cycus zrobił się dla niego jak smoczek...jest coraz gorzej , non stop tylko cycki . Wioleczek ja tak zakończyłam z synkiem bo w jednej piersi miałam wklesniety sutek i synek jadł częściej z prawej piersi a z lewej to czasem przykładałam ale rzadko ale odpuściłam bo synek często płakał jakbym.czula że był głodny a teraz z drugim synkiem nie poddawałam się , podaje częściej prawa piersi bo w lewej zawsze mało co mam i na pewno w nocy karnie tylko prawa piersią bo tak mi wygodniej i synka mam obok po prawej stronie, i jak synek był mniejszy czułam że mam mało pokarmu bo gdzie tylko z jednej ale zaczęłam dawać też druga pierś chocby na chwilę i nie poddawałam się , bardzo często synek mi płakał przy piersi ale stwierdziłam że jak sobie pociągam za sutka to mleko mi leci to znaczy że mam i tak i o to karmię już 21 mc , ale nie wiem jak mam zakończyć bo synek zrobił się strasznie za cycusiem.. niestety. 

2020-05-10 21:39

Ja przy tej małejod 6 mieisąca karmiłam tylko jedną bo się obraziła bezpowrotnie ale cieszę się ,że 9 mieięcy udało się karmić,teraz już się nie spinam i pewnie lada chwila pokarm mi zaniknie.

Karolina to widzę ,że jesteśmy na podobnym etapie :)

2020-05-10 20:59

Ja 2 dzieci wykarmiłam na jednej piersi.