Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1145 Wątki)

Odczucia podczas karmienia piersią

Data utworzenia : 2020-02-10 13:41 | Ostatni komentarz 2020-10-31 20:57

Karolinapołożna

8791 Odsłony
457 Komentarze

Witam wszystkie Mamy :) 

Jako położna bardzo chciałabym poznać Wasze odczucia podczas karmienia piersią. Bardzo istotne jest dla mnie w jakim przedziale wiekowym się pojawiło np. Podczas połogu, czy podczas pierwszych 3, czy 6 miesięcy :) czy po rozszerzaniu diety 

Proszę o wypowiedzi z czym u Was wiązało się karmienie piersią. Czy pojawiała się u Was irytacja na początku karmienia piersią czy raczej poczucie szczęścia wynikające z bliskości z Maluchem i inne różne emocje 

Zapraszam do wypowiedzi :)

Konto usunięte

2020-05-15 19:36

karolinach odruch wymiotny? Raczej nie chyba... tzn tak mi się wydaje... brodawkę przecież dziecko zasysa daleko i dość głęboko jeśli jest dobrze przystawione

2020-05-15 16:00

MamaOsiAl dzieci szybko przyzwyczajają się do dobrego ;) 

Konto usunięte

2020-05-15 10:20

Ja później też podałam lovi i najbardziej przypadł córeczce do gustu :) do dziś z nami zostały :) 

2020-05-14 15:17

Paatka ale Ci dobrze, też tak miałam z synkiem do roczku że mi ssał smoczka i zawsze go uspokajał, a jak spał to possal i za chwilę wyplowal, a teraz od ok. 13 mc a synek ma już 21 mc i non stop tylko na piersi aż dziwne jak mógł tak sam zrezygnować z smoczka chyba stwierdził że lepszy cycus;-) i tak niestety wisi przy cycku że non stop chce cycka i zawsze zasypia tylko z cycem, i trwa to z min pul godz zanim go pusci czasem chce go odłożyć to już płacze bo chce cycka i zanim go odłożę to on zaraz się budzi zależy jakie ma spanie, a jak go usypiałam wcześniej to jak się przebudził to dałam tylko smoczek i był spokój, zawsze mi zasypia ok. 13 niż eza wcześniej dzisjaj jestem u siostry a dawno nie bylam przez ta kwarantannę, i tak się zabawil z kuzynem i kuzynka że zasnął dop o 15 i był bardzo pojedzony także possal tylko 3razy piers i odrazu padł że jak odłożyłam do łóżka to nawet nie drgnął jak nigdy;-) chyba z zmęczenia;-) bo w domu śpi mi do 8;30-9 i zasypia o 13 a dzisiaj wstal o 8 a zasnął dop o 15;-)

2020-05-14 13:49

Ja też dałam lovi miał go synus i teraz córce też daje lovi. One są krótkie ścięte ale dynamiczne i pod wpływem ssania one sie wyciągają tak jak pierś mamy. 

2020-05-14 13:34

Paulinek,ja podałam synkowi Lovi 0-2 m jako pierwszy.Do dziś Lovi z nami zostały ;) 

Konto usunięte

2020-05-14 11:00

Paulinek ja jako pierwszy smoczek podałam córeczce nuk ze ściętą końcówką. Nie był bardzo długi wydaje mi się, że taki długi mógłby wywołać odruch wymiotny u dziecka. 

Konto usunięte

2020-05-13 14:20

A jaki kształt smoczka używaliście jako ten pierwszy? Podobno powinien być na maxa długi i symetryczny, żeby dziecko zasysało go głęboko, a te ścięte i krótkie są najgorsze, bo potem jak się karmi piersią tak samo dziecko łapie brodawkę, spłaszcza ją i chwyta płytko co bardzo boli