Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1146 Wątki)

Mamy pracujące i karmiące wyłącznie piersią.

Data utworzenia : 2018-02-20 12:26 | Ostatni komentarz 2020-07-13 16:03

dziubus2016

17823 Odsłony
507 Komentarze

Hej dziewczyny . Czy są na forum mamy które wróciły do pracy i karmią piersią (i nie dokarmiają mm)? Proszę was o rady bo wracam do pracy na dwa dni w tygodniu po osiem godzin i chce karmić dalej wyłącznie piersią. Wiadomo że w teorii to wydaje się wszystko łatwo ale w praktyce czasem wychodzi różnie. .. Mój syn skończy 8 miesięcy jak wrócę i dietę planuje rozszerzać po skończonych 6 miesiącach Mikołaja. Pomogły ścieków mi nie raz i bardzo cenię sobie wasze zdanie :)) Chciałabym się przygotować lepiej na to . Pomóżcie :D

2018-07-27 09:06

Szkoda Aneta ze córka tak reaguje ... może z czasem będzie lepiej . U mnie starszy był kilka miesięcy na sloiczkach ze względu na LZS przed ukończeniem roku . Później jadł gotowane przezemnie obiady ;) Mama też się zastanawiałam nad tym :) jeśli będzie tak dalej często jadł po zwiększeniu ilości posiłków. Dziś mały obudził się o 9,12 i o 3 . Wzięłam go do siebie po ostatnim przebudzeniu . Różnica była taka ze dałam mu kolacje o 19 a nie 18 tej . Spać poszedł o 20 tej. Może faktycznie nie je tyle stałych posiłków co powinien ... ciężko jest mi stwierdzić jakie porcję mam mu dawać bo mały by jadł i jadł ... to samo miałam ze starszakiem :/

Konto usunięte

2018-07-27 02:47

Anetka, znasz przyczynę wymiotów? Coś misi jej nie pasować. Może dodajesz jakiś składnik, który wywołuje u córki alergię?

2018-07-27 00:30

Niestety u mnie córka znowu na kupnych zupkach bo jak ja zrobię to znowu wymiotuje. Po raz kolejny muszę czekać kilka miesięcy by córka znowu zaczęła jeść swojskie zupki.

Konto usunięte

2018-07-26 23:42

Wiem, że niektóre dziewczyny tutaj będą przeciwne temu co napiszę, ale możesz spróbować na noc dać butelkę ze swoim mlekiem. U nas się to sprawdza. Pod wieczór dziecko jest zmęczone, może przysnąć na piersi nie najadając się i wkrótce obudzić z głodu.

2018-07-26 21:50

Mama piersią :)) Mikołaj jak miał 3 miesiące jadł co 1,5-2 godziny w dzień a w nocy nie miał dłuższej przerwy niż 3 godziny ;) zdarzało mu się przysnać ale bardzo rzadko . Przybieral mi 2 kg na miesiąc . Poza tym super masz ... marzę o tym żeby Mikołaj jadł dwa razy w nocy ... Agata mały je trzy posiłki stałe i 4 razy pierś w dzień . Może faktycznie mu zrobię 4 stałe posiłki .Zobaczę jaka będzie różnica . Mały je kaszki lub płatki orkiszowe , jaglane na śniadanie / kolacje . Na obiad gotuje mu zupki , czasem gotowca dostanie . Sama już nie wiem . Jak go dziś kładłam to od razu placz gdzie rzadko mu się to zdarza bo codziennie idzie spać najpierw do łóżeczka :(

2018-07-26 15:37

A w dzień sporo je? Dostaje odpowiednią dawkę kalorii? Tak się uczepiłam tego jedzenia, ale czasami dzieci po prostu są głodne i dlatego się budzą. Ale ząbki oczywiście na pewno mają w tym udział. Zdecydowanie.

Konto usunięte

2018-07-26 13:07

Dziubuś, dużo. Moja córka (3 m-ce) je przed 20, około 3 i 5-6, czy dwa. Czym go karmisz w nocy?

2018-07-26 09:29

Mały je kaszki wieczorem . Ma przytulanke , nosze ja pod bluzka popołudniu żeby czuł mój zapach :D Dziś powtórka z rozrywki . Obudzil się 3 razy do 12 tej. Potem go wzięłam do siebie :( nie zdawałam sobie sprawy jak ciężko będzie . Dodatkowo teraz idą mu dwójki u góry wiec może to też być powód jego częstych pobudek. Mały nie zawsze je jak się przebudzi ale w większości tak. Wcześniej jadł średnio 4-5 razy w nocy .