Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1146 Wątki)

Mamy pracujące i karmiące wyłącznie piersią.

Data utworzenia : 2018-02-20 12:26 | Ostatni komentarz 2020-07-13 16:03

dziubus2016

17832 Odsłony
507 Komentarze

Hej dziewczyny . Czy są na forum mamy które wróciły do pracy i karmią piersią (i nie dokarmiają mm)? Proszę was o rady bo wracam do pracy na dwa dni w tygodniu po osiem godzin i chce karmić dalej wyłącznie piersią. Wiadomo że w teorii to wydaje się wszystko łatwo ale w praktyce czasem wychodzi różnie. .. Mój syn skończy 8 miesięcy jak wrócę i dietę planuje rozszerzać po skończonych 6 miesiącach Mikołaja. Pomogły ścieków mi nie raz i bardzo cenię sobie wasze zdanie :)) Chciałabym się przygotować lepiej na to . Pomóżcie :D

2018-07-29 07:55

Dziubuś. Ja myślę, że powinnaś ściągać i będziesz musiała. Ja ostatnio miałam jednorazowy wypad bez dziecka, także sporo godzin bez karmienia. Nawet troszkę odciągnęłam, tam gdzie byłam. Mimo tego piersi zrobiły się jak kamienie i pokarm sam wypływal. Po powrocie do domi oprócz karmienia, godzina odciągania. Także ja po pierwsze nie obciążałabym tak piersi 2 razy w tygodniu, można zrobić sobie krzywdę, a po drugie to nie jest dobre dla laktacji, więc będziesz musiała liczyć się z tym, że po weekendzie, gdy 2 dni piersi będę przepełnione, mogą słabiej pracować i pokarmu będzie mniej. Mama karmiaca ma prawo do przerwy na karmienie, możesz ja wykorzystać jako przerwę na odciąganie, oczywiście jesli będziesz zatrudniona na umowę o pracę. W przypadku umowy o dzieło lub umowy zlecenie, przerwa niestety nie przysługuje.

Konto usunięte

2018-07-28 22:17

Dziubuś, powinnaś ściągać regularnie aby utrzymać laktację. Jak długo dojeżdżasz do pracy? Niby 8 godzin pracy ale jak dodasz dojazd plus czas na organizację to sporo wychodzi. Myślę, że około 12-13 byłoby dobrze jeśli odciagniesz. Masz taką możliwość? Mogę zapytać jaki wykonujesz zawód? Jest tam lodówka?

2018-07-28 19:09

Mały chodzi o 20 spać zazwyczaj :) kolacje przesune na 19 . Faktycznie może będzie lepiej spał ;) Wstępnie mam chodzić do pracy w sobotę i w niedziele :) po 8 godzin . Myślicie że będę musiała ściągać mleko w pracy ? Moze tylko gdy piersi będą przepełnione ... szczerze to wolałabym nie ściągać bo nie chce tego :/

2018-07-28 16:10

Jak wprowadzisz dodatkowy posiłek to spokojnie mozesz mu kaszkę okolo 19.00 dać =-)

2018-07-28 13:20

mama gratki to prawda dzieci maja małe żołądkj więc warto podawać częściej ale z głową by nie było to tak że ciągle coś dziecko je :) Dziubus a o której maluch idzie spać ? może faktycznie kolacje przesunąć a gdzieś między dać podwieczorek jakiś :) myślę że 5 posiłków to tak optymalnie nie za mało nie za dużo :)

Konto usunięte

2018-07-28 13:07

Dziubuś, to zależy o której synek chodzi spać, ale 19 wydaje się być rozsądna. Dzieci mają małe żołądki i jeśli jedzą stały posiłek co 4-5 godzin to za rzadko. Przetestuj, może się okazać ze synkowi przeszkadzał głód

2018-07-28 09:15

Wydaje mi się ze lepiej jeść mniejsze porcję a częściej ;) co nie znaczy ze dziecko ma jeść na okrągło :)) Najlepiej jest jeść 5 mniejszych posiłków dziennie niż mniej i większych . Aisa niedobrze jest jak dziecko dostaje między posiłkami przekąski, wtedy je na okrągło :) Jeśli chodzi o dzieci to wiadomo ze jak jest drzemka w dzień to nie da rady 5 tylko 4. Wprowadze dodatkowy posiłek i zobaczę jak mały będzie spał . Co do treściwy posiłków to macie racje ;) zacznę mu dawać bardziej treściwe obiady :) Może jeszcze będę dawać kolacje o 19 a nie 18 . Co myślicie ?

2018-07-28 08:44

mama gratki jest to dziecko które nie ma roku podstawa jest mleko dalej i wg mnie nie ma sensu za często dawać bo się okaże później że dziecko caly czas coś mieli w buzi bo takie przyzwyczajenie tzn odstępy trzeba robić ale też częściej dawać ale też porcje takie by odstęp był więc w sumie to sprawa dość indywidualna dla każdego dziecka bo każde ma inny apetyt i potrzeby. trzeba robić odstępy tak aby nie bylo ze dziecko c iągle coś je bo to też nie dobrze.