Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1146 Wątki)

Mamy pracujące i karmiące wyłącznie piersią.

Data utworzenia : 2018-02-20 12:26 | Ostatni komentarz 2020-07-13 16:03

dziubus2016

17831 Odsłony
507 Komentarze

Hej dziewczyny . Czy są na forum mamy które wróciły do pracy i karmią piersią (i nie dokarmiają mm)? Proszę was o rady bo wracam do pracy na dwa dni w tygodniu po osiem godzin i chce karmić dalej wyłącznie piersią. Wiadomo że w teorii to wydaje się wszystko łatwo ale w praktyce czasem wychodzi różnie. .. Mój syn skończy 8 miesięcy jak wrócę i dietę planuje rozszerzać po skończonych 6 miesiącach Mikołaja. Pomogły ścieków mi nie raz i bardzo cenię sobie wasze zdanie :)) Chciałabym się przygotować lepiej na to . Pomóżcie :D

Konto usunięte

2018-07-30 18:04

Dziubuś jeśli planujesz tak długo to ja bym jeszcze jednak nie rezygnowała z karmień w trakcie dnia

2018-07-30 12:05

Dziewczyny ja chce karmić najlepiej do 3 roku życia Mikołaja ;)) jeśli się uda to będę przeszczesliwa :D Chce zrezygnować z karmienia w dzień tylko :))) Ze względu na prace właśnie . Zastanawiam się tylko czy jak mały skończy rok to dobry czas :) czy może poczekaj jeszcze z tym ? Mały juz teraz pije wodę w dzień ;) polubił od razu . Chce właśnie zastąpić przekąskam te dwa karmienia w dzień ;) Tylko zastanawiam się czy to nie za szybko ... mam chyba awersje do odciągnąć mleka po pierwszym synku :) Juz drugi dzień Mikołaj śpi w łóżeczku . Dziś 5 razy do niego wstawalam;)

Konto usunięte

2018-07-30 08:53

Dziubus, rok to ładny czas. Wykluczaj karmienia regularnie i zastąp je np przekąską lub wodą Jak długo podajecie/będziecie dawały dziecku mm? Do trzeciego roku życia? Czy np mleko krowie? Anetka, masz jeszcze zapasy? A jeśli nie to na jak długo Ci wystarczyły?

2018-07-29 23:48

Dziubus to już zależy od ciebie. Chcesz przestać karmić piersią bo tak jest ci wygodniej. Nikt nie będzie ci na siłę mówił, że robisz źle i namawiał cie do dalszego karmienia piersią skoro powoli chcesz przestać. Jest to tylko twoja decyzja. Ty musisz zdecydować co jest lepsze dla ciebie i dziecka. Ja nie miałam problemu z odstawieniem córki od piersi. Sama zrezygnowała. Takie rozwiązanie jest lepsze bo dziecko nie ma szoku gdzie jest cycus. Za to matka ma szok i wielkie rozczarowanie. U mnie córka niedawno skończyła roczek, a od trzech miesiecy nie jest na piersi.

2018-07-29 14:39

Dziubuś, jeśli Ci tak wygodnie, to tak zrób. To Wasza decyzja :-) tylko stopniowo najlepiej ograniczać, po jednym np na tydzień, żeby piersi też się powoli przyzwyczaiły. No i trzeba będzie wtedy coś dodatkowo w zamian wprowadzić w miejsce karmienia, coś do picia też na pewno, wodę najlepiej.

2018-07-29 12:30

Skończy 11 miesięcy jak wrócę do pracy ;) Chyba zacznę ograniczać karmienia w dzień jak skończy rok :) To by mi wiele ułatwiło . Myślicie że to dobry pomysł ?

Konto usunięte

2018-07-29 12:22

Myśle, że jak dziecko będzie miało rok. Ile Twój ma?

2018-07-29 08:37

Tego się obawiałam właśnie ;) W pracy nie będę miała problemu żeby odciągnąć . Mamy lodówkę nawet . Szczerze to mi się nie chce u tyle :)) karmienie piersią jest bardzo wygodne , teraz to widzę :D przy pierwszym synku odciagalam mleko ... Chodzi mi coś po głowie ... jak myślicie od kiedy mogę zacząć karmić tylko rano i wieczorem i w nocy ??