Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Zanik pokarmu ? Skok ? Płacz ? Pomocy!

Data utworzenia : 2017-10-19 18:23 | Ostatni komentarz 2017-12-25 11:35

J.Z.1990

2940 Odsłony
33 Komentarze

Witam, Synek skończone 4msc. (19tyg)Od początku tylko kp, ale w ciągu ostatnich 3 tyg. coś się zmieniło. Do tego czasu budził się w nocy na jedzonko 1-2 razy, teraz 3,4,5 razy. W ciągu dnia jada co 2-3h po ok 15min. (więc tu nic się nie zmieniło) z wyjątkiem tego, że strasznie się przy piersi denerwuje. Zacznie ciumkać, odwraca się(Choć nic go nie rozprasza) za chwile wraca pociumka, za chwile zacznie płakać, ciumka i marudzi . Mam wrażenie jak b y nie było pokarmu. Po naciśnięciu przeze mnie brodawki widzę, że pokarm niby poleci ale nie są to ilości takie jak kiedyś...Czasem ssie np. 5min i zaczyna się denerwować, naciskam sama brodawkę a tam nic nie leci;/ Czy jest możliwe żeby pokarm mnie opuszczał :( ? Czasem jest sytuacja kiedy ssie pierś, ale nie słyszę przełykania jednak on jest zadwolony. A czasem są sytuacje, że ssie stara się jak może a mleczka jak by nie było chociaż jak się odrywa od piersi to widzę na usteczkach mleczko. W dodatku ur. 4050g przybierał bardzo dużo, w 3msc miał 7055, a teraz coś staneło przez 6 tygodni przybrał zaledwie 250g. Nie za mało ? Tak bardzo chce karmić dalej i nie mieć z tym żadnego problemy a tu takie coś? Jak sobie i mojemu maluszkowi pomóc?

2017-10-19 23:05

Jak karmisz to na pewno pokarm nie zanika. Może to być skok tak jak piszesz ale też np taki 4 miesięczny maluch jest coraz bardziej ciekawy i może dlatego też np się odrywac od piersi. A może ma za dużo bodźców które co rozpraszaja? Mogą to być ząbki choć może to trochę za wcześnie. Może być zapalenie ucha jak dziecko nie chce jeść ale to bym raczej wykluczyla. Dziecko w pierwszym trymestrze przybiera najwięcej, później już mniej ale faktycznie te 250g to trochę mało mi się wydaje. Może lepiej wybrać się do pediatry i powiedzieć co i jak. Ale może też być tak że zaraz problem minie i wszystko wróci do normy choć ta waga faktycznie tak trochę słabo przybiera.