Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

maluszek bardzo mało przybiera an wadze

Data utworzenia : 2017-09-26 12:28 | Ostatni komentarz 2017-12-15 20:55

Chlebbek

2819 Odsłony
13 Komentarze

Drogie mamy,widziałam sporo tematów na ten temat... Jednak nie oprę się. Moja córeczka urodziła sie w terminie,,z wagą urodzeniową 2750 kg. Do pół roku wszystko było ok,przybierała na wadze w dolnych granicach,jednak przybierała. Karmiona piersią od samego początku. Teraz ma 7,5 miesiąca i od 2 miesięcy przybiera bardzo mało. na badaniu w 6,5 m.ż 6400,potem 6600... Tyle co nic... Morfologia ok,mała zdrowa,wesoła i bardzo aktywna,w nocy wstaje raz na karmienie,w dzień na żądanie i dwa posiłki stałe, - kaszka a potem jakiś obiadek,owocki,je z apetytem i to na ogół więcej niż jest to przewidziane. Jest wesoła,szczęśliwa,bardzo aktywna.... Wagę kontroluje pediatra,kazała przyjść za miesiąc i nie przerywać karmienia piersią. Jednak ja sie martwię :( Sama jestem bardzo drobna i niska,jej tata jest raczej wysoki. Nie chcę wprowadzać mm,zwłaszcza,ze ona nie lubi sie ze smoczkami i jak daję jej pić to tylko łyżeczką,smoczka nie uznaje. Poradźcie czym ją karmić,eby rosło to dziecię jak należy :) Dodam że jej starsza siostra (niespełna 4 lata) była karmiona butlą,ale rosła pięknie,dlatego teraz lekka panika mnie dopadła...

2017-09-27 12:05

Spokojnie, dziewczyny maja racje. Tez sie przestraszylam ze maly za malo mi przybiera od maja do sierpnia trzymał stała wagę mimo ze jest na mm jednak rósł w gore. Ważne zeby maluszek byl wesoły i jadł. A moze taki urok po mamusi ;)

2017-09-26 17:37

Potwierdzam, w drugim półroczu życia dziecko przybiera zdecydowanie wolniej. Trzeba patrzeć nie tylko na sam przyrost, ale na kanały centylowe, jeśli nie ma różnicy więcej niż 2 kanały w porównaniu z wcześniejszymi pomiarami, to się nie trzeba stresować. Jeżeli pediatra nie widzi problemu, badania są prawidłowe, to na razie wystarczy obserwować i co jakiś czas ważyć dziecko

2017-09-26 17:12

Najważniejsze że do 6 msc podwoiła swoją masę urodzeniowa w 2 półroczu dziecko tak nie tyje już mocno więc spokojnie po prostu jest drobna na pewno najedzona skoro ładnie je i coś tam przybiera :) nie martw się niekiedy dzieci taki urok mają że nie ważą dużo skoro pediatra nie widzi w tym problemu to nie ma co się martwić tym bardziej że jeszvze mała jak piszesz jest aktywna więc więcej spala kalorii też niż inne dzieci w jej wieku .

2017-09-26 17:01

Nic się nie martw. Dziecko początkowo szybciej przybiera na wadze, a potem zwalnia. Nie oznacza to, że nie rośnie. Po prostu maluszek tylko je i śpi, a z czasem dziecko staje się bardziej ruchliwe i "spala" część swoich zapasów :) Skoro badania wyszły w porządku, córeczka nie ma problemów z apetytem i zjada podstawowe posiłki w ciągu dnia, a nawet w nocy to nic się nie przejmuj :) Najwidoczniej córeczka po Tobie odziedziczy drobniutką sylwetkę, nie musisz jej na siłę dokarmiać mm :) nie widzę, żadnych powodów, abyś musiała ją dokarmiać :)

2017-09-26 14:57

Najwięcej dziecko przybiera w pierwszych miesiącach życia. Później już znacznie mniej. W drugim półroczu dziecko nie przybiera już tak spektakularnie. Nie martwila bym się zbytnio jeżeli pediatra nic nie mówi. Ewentualnie możesz z innym lekarzem porozmawiać jeśli bardzo się martwisz choć ja myślę że nie ma potrzeby bo z Twojej obserwacji wynika że dziecko jest zdrowe.