Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

maluszek bardzo mało przybiera an wadze

Data utworzenia : 2017-09-26 12:28 | Ostatni komentarz 2017-12-15 20:55

Chlebbek

2820 Odsłony
13 Komentarze

Drogie mamy,widziałam sporo tematów na ten temat... Jednak nie oprę się. Moja córeczka urodziła sie w terminie,,z wagą urodzeniową 2750 kg. Do pół roku wszystko było ok,przybierała na wadze w dolnych granicach,jednak przybierała. Karmiona piersią od samego początku. Teraz ma 7,5 miesiąca i od 2 miesięcy przybiera bardzo mało. na badaniu w 6,5 m.ż 6400,potem 6600... Tyle co nic... Morfologia ok,mała zdrowa,wesoła i bardzo aktywna,w nocy wstaje raz na karmienie,w dzień na żądanie i dwa posiłki stałe, - kaszka a potem jakiś obiadek,owocki,je z apetytem i to na ogół więcej niż jest to przewidziane. Jest wesoła,szczęśliwa,bardzo aktywna.... Wagę kontroluje pediatra,kazała przyjść za miesiąc i nie przerywać karmienia piersią. Jednak ja sie martwię :( Sama jestem bardzo drobna i niska,jej tata jest raczej wysoki. Nie chcę wprowadzać mm,zwłaszcza,ze ona nie lubi sie ze smoczkami i jak daję jej pić to tylko łyżeczką,smoczka nie uznaje. Poradźcie czym ją karmić,eby rosło to dziecię jak należy :) Dodam że jej starsza siostra (niespełna 4 lata) była karmiona butlą,ale rosła pięknie,dlatego teraz lekka panika mnie dopadła...

2017-12-15 20:55

Każde dziecko jest inne, ma swoją budowę, a skoro Ty jesteś też szczupła, to nie wymagaj, by dziecko przybierało w takim szybkim tempie. Im starsze dziecko tym przybiera wolniej na wadze. Uszy do góry na pewno wszystko będzie dobrze.

2017-09-29 10:04

Dokładnie jeśli dziecko je przybiera coś i generalnie jest wesołe ruchliwe tak jak zawsze to wszystko jest ok nie ma czym się martwić

2017-09-28 22:28

Ja bym również się nie martwiłą skoro dziecko coś tam jednak przybiera i jest wesołe chętne do zabawy ;) dziecko chore leży i jest obojętne na wszystko wokół.....może jest szczupłe po tobie i tyle ;)) tym bardziej że piszesz że pije mleko plus posiłki stałe i jakaś przegryzka - czyli dosyć dostarczasz pokarmu nie ma co się zamartwiać...czekaj spokojnie ;) może będzie rosło w górę a nie w szerz ;) moje tak maja he he

2017-09-28 20:06

Miałaś zrobione wszystkie badania i jest ok. Córeczka przybiera na wadze a nie traci więc tym bardziej nie masz się czym martwić. Dzieci w drugim półroczu mniej Przybierają na wadze i to jest zupełnie normalne. Dla pocieszenia Co powiem, że w pewnym momencie mój Syn przez dwa miesiące przybrał tylko 100 gram. Moja pediatra powiedziała że mam się nie martwić bo ja jestem z tych drobnych więc i Syn też będzie drobny. Więc głowa do góry i nic się nie martw.

2017-09-28 15:10

Nie zmartwiaj się wszystko jest ok skoro przybiera :) mój młody np za dużo waży wg pielęgniarki i też źle a wg mojej lekarki powinnam go glodzic co jest absurdalne poszłam do innej skonsultować i okazało się że ona nie widzi w tym problemów duży się urodził więc duży jest :)

2017-09-28 09:04

tak jak juz napisały dziewczyny nie zamartwiaj sie tak... kazde dziecko jest inne jedne są sczuptulkie inne pulchniutkie

2017-09-27 22:58

nie przeeejmuj się. mój chłopczyk ma 25 miesięcy a waży 11 kg, a do tego jest długi jak szyja żyrafy, pół głowy przewyższa rówieśników, wygląda jak patyczak. zupełnie się tym nie przyjmuję, wręcz przeciwnie, cieszę się, że nie jest tłuściutki :) jak był w wieku twojej córki to też ostro wyhamował, całe szczęście tak jak ty trafiłam na mądrych pediatrów i nikt nie robił z jego wagi problemów

2017-09-27 17:43

Hej chlebbek. Tak jak dziewczyny piszą a przede wszystkim Pani ekspert. Nie ma się czym martwić... U nas był podobny problem. Mały urodził się w terminie z wagą 3200. Na kolejnych wizytach zawsze słyszałam od PIELĘGNIARKI - nie lekarza, że mały za mało wazy. Lekarz kazał się nie martwić, bo przybiera, jest zdrowy, widać, ze rozwija się prawidłowo.... Pielęgniarka sprawdzała w siatkach centylowych i zawsze był na dolnej granicy.... zaczełam się martwić i sama zaczęłam sprawdzać.... Sprawdziłam na siatkach centylowych, które są u małego w książeczce zdrowia i okazało się, ze jest wszystko ok.... nie wiem gdzie ta pielęgniarka to sprawdzała.... Wydaje mi się, że w naszym przypadku sugerowali się moją wagą (a jestem mamą z tych w rozmiarze XXL) a mały jest drobny..... Mimo, ze karmiony piersią. Teraz aktualnie będzie kończył 14 miesiąc a ma 10 kg.