Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Farmakologiczne zatrzymanie laktacji

Data utworzenia : 2017-08-13 11:35 | Ostatni komentarz 2017-09-09 11:35

Konto usunięte

3884 Odsłony
12 Komentarze

Czy są jakieś negatywne skutki zatrzymania laktacji? W jakich przypadkach jest zalecana?

2017-08-22 22:08

Zgadzam się z Kasią, spróbowałabym na początek naturalnymi metodami, odstawianie karmień, picie szałwii. Wbrew pozorom wcale nie trzeba dużo czasu. Gdy odstawiałam nocne karmienia, też po jednym, to dosłownie ze 2-3 noce moje piersi były przepełnione, a potem szybko laktacja się przestawiła, a córa potrafiła wstawać na pierś nawet 4 razy i to mając 1,5 roku. Tabletki potraktowałabym jako ostateczność.

2017-08-19 17:46

Tak jak Kasia pisze też bym próbowała naturalnie zatrzymać laktacje przez te metody co Kasia pisze oraz pijanym szałwie działa na zatrzymanie laktacji. Każdy lek może mieć skutki uboczne tzn każdy lek ma skutki uboczne jednakże nie każda osoba ich doświadcza a inne osoby mają wszystkie możliwe skutki uboczne po danym leku inne osoby po części więc nigdy nie wiadomo. Jeśli chcesz takie środki dostać musisz udać się do ginekologa i poprosić o receptę .

2017-08-15 21:50

Skutki uboczne mogą wystąpić po każdych tabletkach. Każda z nas poza tym jest inna i to, że u jednej występowały nie oznacza, że u każdej owe skutki będą występowały. Jednak ja na Twoim miejscu zaczęłabym od naturalnych metod a jak już wszystkie zawiodą (chociaż w większości przypadków naturalne metody typu pomijanie po jednym karmieniu czy odciąganie mleka tylko do momentu poczucia ulgi w zupełności wystarczą) wtedy próbowała farmakologicznie zatrzymać laktację. Jeśli chcesz zatrzymać laktację farmakologicznie musisz iść do ginekologa i poprosić o receptę.

2017-08-15 11:35

Koleżanka brała ginekolog jej przepisał. U niej były skutki uboczne w postaci bolu głowy,zlego samopoczucia,nudności, wymiotów , bóli brzucha, zawrotow głowy i nadwrażliwości na światło. Jakby nie patrzeć to też hormony ona brała Bromergon. Na pewno jest więcej skutków ubocznych poczytać warto w ulotkach danego leku. Ginekolog przypisal jej przez to że miała hiperlaktacje i ciągle zastoje nie mogła naturalnie wstrzymać laktacji.