Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Powrót do kp

Data utworzenia : 2017-07-19 14:37 | Ostatni komentarz 2017-07-26 10:33

Asiaa

1518 Odsłony
3 Komentarze

Witam, mój synek ma 2,5 miesiąca i waży około 5kg. Od samego początku był dokarmiamy, ponieważ w szpitalu miałam problemy z pokarmem, z poranionymi brodawkami, wtedy też zaczęłam używać nakładki. I tak karmiłam cały czas: z nakładkami, dokarmiając dziecko mm dwa razy dziennie, przeważnie rurką (jedna końcówka w nakładce, druga w kubeczki z mlekiem), czasami też butelką. Niecałe 2 tygodnie temu na wizycie ważył 4,5kg i pani doktor powiedziała, że to za mało, żeby dokarmiać po każdym karmieniu 30ml mm. Dwa dni było ok, ale już trzeciego dnia synek kompletnie odmówił ssania z piersi. Wrzask, krzyk, cały purpurowy. Teraz odciągam laktatorem około 4-5 razy dziennie, średnio po 50-60 ml. Resztę dokarmiam go mm, je w sumie 120ml co 3h. Moje pytanie brzmi: czy jest jeszcze szansa na powrót do kp? Jaki tak to jak to zrobić? Bardzo mi zależy, zje bije się, że za bardzo mu się spodobało picie z butelki :(

2017-07-26 10:33

Dzień dobry, 2,5 miesiąca to jeszcze czas, kiedy jest szansa jak najbardziej na zwiększenie laktacji. Proponuję zwiększyć częstotliwość odciągania do 8 razy na dobę, metodą 7-7-5-5-3-3, po 2-3 dniach powinna być widoczna większa ilość mleka. Jak dziecko protestuje bezpośrednio na pierś, to można na początek podać trochę z butelki, a potem przestawić na pierś w trakcie karmienia. Najlepiej oczywiście umówić się z doradcą na wizytę, a jednocześnie pracować nad zwiększeniem ilości pokarmu, może jak będzie więcej, to dziecku będzie łatwiej lecieć i nie będzie tak protestować

2017-07-20 12:24

Jest to możliwe, żeby maluch spowrotem pokochał pierś. Musisz przede wszystkim jak najczęściej przystawiać Malucha do piersi. Ale najpierw daj butelkę niech zaspokoi pierwszy głód inaczej nie będzie chciał ssać piersi. Synek się denerwuje bo z butelki mleko leci szybciej i nie musi się aż tak napracować przy butelce jak przy piersi. Najlepiej tak jak radzi Michalina skontaktuj się z doradcą laktacyjnym.

2017-07-19 18:15

Kochana, na pewno jest to mozliwe, uwierz w siebie, przystawiaj mozliwie czesto do piersi. Skontaktuj sie prosze z doradca laktacyjnym - tu ich lista: http://www.kobiety.med.pl/cnol/index.php?option=com_content&view=article&id=10&Itemid=3 My przez internet nie mozemy w pelni ocenic sytuacji Zycze Ci powodzenia i trzymam mocno kciuki!!!