Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Jak często karmić?

Data utworzenia : 2017-07-31 08:38 | Ostatni komentarz 2018-01-03 02:01

aniamamaali

3785 Odsłony
79 Komentarze

Moja córka za moment skończy 3 miesiące. Wydawało mi się, że zacznie jeść trochę rzadziej (karmię piersią na żądanie), jednak ona dopomina się piersi średnio co około 2 godziny, za to w nocy nie budzi się wcale i śpi jakieś 7-8 godzin. Na samym początku próbowałam ją przebudzać w nocy, bo tak kazała mi położna, ale się nie dało, a jak już się przebudziła to nie chciała jeść i za chwile zasypiała z powrotem. Czy karmienie jej co 2-2,5 godziny to nie zaczęsto? W drugim miesiącu przybierała ok. 200g na tydzień. Boje się, że mogę ją przekarmiać i że będzie miała za jakiś czas problemy z nadwagą, tym bardziej, że ja w dziecinstwie byłam dosyć "okrągłym" dzieckiem...

2017-08-05 15:16

A powiedzcie mi kochane, jak to jest z alkoholem? Na początku września bierzemy ślub. Wiadomo jak to ślub, wesele, alkohol.. Ile czasu nie będę mogła karmić? Wiadomo, nie upije się do upadłego, bo raz, ,że nie wypada a dwa że wtedy nie wytrzymałabym do rana, ale jednak na poprawinach coś tam bym chciała wypić. Czy przerwa od karmienia na ten czas (sobota od 15, niedziela poprawiny i czas póki alkohol nie wyparuje) nie zaszkodzi mojej laktacji? Ile czasu to potrwa zanim będę mogła znów dostawić dziecko do piersi? Nie chodzi mi o przeliczniki, że 1 piwo = 2godz przerwy, tylko o jasną odpowiedź, kiedy mogę na spokojnie karmić dziecko, bez obaw że mu zaszkodzę?

2017-08-05 14:53

aniamamaali karm tyle ile chce, takie jest moje zdanie, tym bardziej jak jest gorąco, dziecko po prostu tego potrzebuje i co jej powisz, poczekaj jeszcze pół godziny? Na mnie lakarze krzyczeli, zę karmie za często i za dużo (bzdura totalna ) i dziwiło mnie to, ze tak mówią lekarza pediatrzy....tak jak napisała Kasia.S. nie można przekarmić dziecka swoim mlekiem. Ciesz się, że chce pić :)))))))

2017-08-05 11:51

To że je na rządanie to super na pewno nie przekarmisz spokojnie. A z tego co widzę to 3 miesiące vedzie więc będzie znów trochę jak dzień ze szpitala będzie więcej jadla aby więcej mleka produkowalo się to zwykle dzieje się w 3 miesiacu potem 6 i w 9 :) mój syn ma 6 miesięcy dalej je średnio co 2 godziny jak wyjdziemy na spacer to wytrzyma więcej nawet ostatnio w nocy wstaje na jedzenie i jest ok więc nie martw się :)

2017-07-31 23:27

Dokładnie nie ma możliwości przekarmienia kiedy karmimy piersią. Dziecko je zawsze tyle ile potrzebuje. Jesteś w stanie stwierdzić że je co dwie godziny ale nie masz nigdy pojęcia ile dziecko zjadło. Jeśli chodzi o pragnienie dziecko wie kiedy chce mu się pić i wtedy też żąda piersi ale wtedy nie je tylko pije. Ssie tylko mleko pierwszej fazy które jest bardziej wodniste i gasi w ten sposób pragnienie.

2017-07-31 20:59

Piersią nie da się przekarmić, trzeba karmić na żądanie. Dzięki temu nie zaburzymy laktacji, dostosuje się ona do rosnących potrzeb dziecka, dziecko się w upał nie odwodni - kieruje nim instynkt. Je wtedy, gdy jest głodne/spragnione. Moja córka także w pierwszych miesiącach życia przybierała bardzo szybko i bardzo dużo. Teraz przystopowała, ma 18 miesięcy i od roku przytyła... jakiś kilogram. ;)

2017-07-31 14:53

Moja córka jadła jeszcze częściej, szczególnie w upały, i też mi w nocy spała, Ale ładnie przybierala na wadze, więc jej nie budzilam. Dziecko je tyle ile potrzebuje, wątpię żebyś je przekarmila, karmiąc piersią... A w ogóle dzieci które są na piersi, dużo zadziej mają problem z nadwagą, niż te na butelce. Wiadomo, dziecko na początku, robi się małym pulpecikiem z takimi uroczymi faldkami, ale wszystko to gubią jak zaczynają chodzić... moim zdanie nie masz się czym przejmować, a jak coś będzie nie tak to pediatra Cię na pewno o tym poinformuje. I jeszcze jedno, są upały, a dziecko potrzebuje się nie tylko najeść ale i napić, dla tego też na pewno częściej sie domaga...

Konto usunięte

2017-07-31 13:49

Wydaje mi się że karmienie na życzenie jest najlepszym wyjściem. Jeśli dziecko się domaga to je karmimy. Obserwuj jak dziecko wyglada w siatkach centylowych a w razie jakichś wątpliwości skonsultować z lekarzem